DkCh Chutney - 15644/95
         
Født: 26.05.1995          Han          Opdrætter: Jan Lorentsen - Holbæk          Ejer: Jan Lorentsen - Holbæk          HD: B
         

Kvik Janås Arrac ."u S" Bailey My Dream Cham - N 06768/85
.Janås Tina - S 31475/86 
Englyst Rici .Englyst Valdi
.Corgi
Kiwie Tell .Ponto
.Canel
Lindballes Sheba .Balder
.Tina

Udstillinger

29.03.1996 Tjæreborg - DISK Dommer: Peter Fly Hansen Juniorklasse 1. Præmie JKK 1 SL
28.04.1996 København - DISK Dommer: Per Porsild Juniorklasse 1. Præmie JKK 1
19.05.1996 Odense - FJD Dommer: Nymark,Per-Harald Juniorklasse 1. Præmie JKK 1
16.06.1996 Hillerød - DKK Dommer: Jensen,Egon Juniorklasse 1. Præmie JKK 1 SL
04.04.1997 Holbæk - DISK Dommer: Freddy Lund Unghundeklasse 1 Præmie UKK 4
08.06.1997 Odense - FJD Dommer: Per Porsild Åben klasse 1 Præmie ÅKK 1 Cert CK BIR
21.06.1997 København - DKK Dommer: Paolo Dondina Åben klasse 2. Præmie
27.03.1998 Skamby - DISK Dommer: Egon P. Jensen Brugsklasse 1 Præmie BKK Cert CK BHK 1 BIM
26.04.1998 København - DISK Dommer: Freddy Lund Brugsklasse 1 Præmie  BKK 3 CK
24.05.1998 Odense - FJD Dommer: Egon P. Jensen Brugsklasse 1 Præmie BKK 1 Cert CK BHK 1 BIM
27.03.1999 Tjæreborg - DISK Dommer: Peter Fly Hansen Brugsklasse 1 Præmie BKK 2 CK BHK 3
30.05.1999 Odense - FJD Dommer: Egon P. Jensen Brugsklasse 1 Præmie BKK 1 Cert CK BIR
12.06.1999 Hillerød - DKK Dommer: Freddy Lund Brugsklasse 1 Præmie  BKK 1 Cert CK BHK CACIB BIR
31.03.2000 Holbæk - DISK Dommer: Arne Thorn Brugsklasse 1 Præmie BKK 1 CHLL 1 CK
28.05.2000 Odense - FJD Dommer: Th. Reintoft Champion klasse 1 Præmie CHKK 1 CK
30.03.2001 Tjæreborg - DISK Dommer: Erik Petersen Champion klasse 1. Præmie CHKK 1 CK BHK 1

*****

Markprøver

22.03.1997 St- Tårnby - DJ Dommer: Asger Stein Unghundeklasse 2. Præmie
13.09.1997 Jerslev - DJF Dommer: Arne Englyst Åben klasse 1. Præmie

*****

Apporteringsprøver

27.06.1998 Tuse Næs - DGSK Dommer: Jørgen Jensen 29 Point
26.07.1998 Tuse - DJF Dommere: Jensen, Nielsen, Schou 20 Point
30.07.2000 Hagested Gislinge Jagtforening Dommer: John Christensen Bestået
06.08.2000 Vesterbygaard - DISK Dommer: Niels Erik Krüger Bestået
22.01.2001 Vesterbygaard - DISK Dommere: Krüger / Vestervang Bestået
29.07.2001 Hagested Gislinge Dommer: G. Kjær Madsen Bestået - Racedyst
28.07.2002 DJ & HG Jagtforening Dommere: Nielsen, Ovesen, Raae Bestået - Racedyst
27.07.2003 Hagested Gislinge Jagtforening Dommer: Jørgen Jensen Bestået - Racedyst
03.08.2003 Kalundborg - DISK Dommere: J.Jensen/Niels Erik Krüge Bestået
08.08.2004 Kalundborg - DISK Dommer: Niels-Erik Krüger Bestået