DKCh - DjCh   Erica - DK11463/2009
         
Født: 24.05.2009          Tæve          Opdrætter: Ulrik Kjærsgaard - Sulsted          Ejer: Ulrik Kjærsgaard - Sulsted          HD: A
         

.

 

Klippeøen's C. Tjako Sprinter .Greif
.Sita
Klippeøen's Bett .Englysts Valdi
.Tilde
Askedalen's Bonni NOJCH - Irskesjøen's Nix - N 22941/01 .Hadseløya's Mounty - N 15510/96 
.Åsgjerdet's Lina - N 06350/95 
Lyngstua's Millenium Fie - N 02223/00  .Pav
.Kvikneskogen's Chira - 15001/93

Udstillinger

25.03.2011 Saltum - DISK Dommer: Petersen, Erik Åben klasse Exc. Plac.1
29.05.2011 Vissenbjerg - FJD Dommer: Hansen, Sven Otto Brugsklasse Exc. Plac.1 CK 1.BTK CERT BIR
11.02.2012 Karup - 5 klub regi Dommer: Tang, Ivar Brugsklasse Exc. Plac.1
30.03.2012 Tuse Næs - DISK Dommer: Hans Peter Clausen Brugsklasse Exc. Plac.1 CK 1.BTK CERT BIR
27.05.2012 Aalborg - DKK Dommer: Jens Martin Hansen Brugsklasse Exc. Plac.1 CK 3.BTK CERT
10.06.2012 Vissenbjerg - FJD Dommer: Gert Christensen Champion klasse Exc Plac.1 CK 1.BTK BIR
12.01.2013 Fredriksborg, Engelske Racer - 5 klub regi Dommer: Gunnar Jensen Champion klasse Exc Plac.1 CK 1.BTK BIM
07.02.2014 Karup - ESK Dommer: Marianne Weichenfeld Champion klasse Exc. Plac.1 CK 2.BTK

*****

Markprøver

13.03.2011 Gl. Toftegaard -  FJD Dommer: Flemming Sørensen Unghunde klasse 1. Præmie
19.03.2011 Hjallerup - DJF Dommer: Helge Rødbroe Pedersen Unghunde klasse 1. Præmie
25.03.2011 Vendsyssel -  DISK Dommer: Jørgen Jensen Unghunde klasse 1. Præmie
26.03.2011 Vendsyssel - DISK Dommer: Jan Espersen Unghunde klasse 1. Præmie
10.09.2011 Gl. Toftegaard - FJD Dommer: Alex Hermansen Åben klasse 1. Præmie
10.03.2012 Nordjyske Prøve - FJD Dommer: Anton Dahl Åben klasse 2. Præmie
17.03.2012 Tylstrup - DJF Dommer: Torben P. Pedersen Åben klasse 1. Præmie
30.03.2012 Tuse Næs - DISK Dommer: Hans Peter Clausen Åben klasse 2. Præmie
31.03.2012 Tuse Næs -  DISK Dommer: Valdemar Larsen Åben klasse 1. Præmie
19.09.2012 Tange/Bjerringbro Engelske - DKK Dommer: Brian Hinge Krogh Brugsprøve 1. Præmie
20.09.2012 Sindal - DKK Dommer: Brian Hinge Krogh Brugsprøve 2. Præmie
29.09.2012 Gl. Toftegaard Aabybro - DISK Dommer: Flemming Sørensen Vinder klasse 4. Vinder
06.04.2013 Horsens - DISK Dommer: Erik Lykkegaard Winkler Åben klasse 2. Præmie
17.09.2013 Djursland - DISK Dommer: Flemming Fuglede Jørgensen Brugsprøve 2. Præmie
19.09.2013 Sindal - DKK Dommer: Erik Petersen Brugsprøve 1. Præmie
29.09.2013 Stubbekøbing - DISK Dommer: Allan Diederichsen Vinder klasse 3. Vinder
29.03.2014 Stenstrup - Dansk Irsk Setter Klub Dommer: Erik Petersen Åben klasse 1. Præmie
28.09.2014 Liselund Gods - DISK Dommer: Claus M. Nielsen Vinder klasse (HP) 2. Vinder
03.10.2014 Hejnsvig - DJF Dommer: Brian Hinge Krogh Vinder klasse 4. Vinder
12.10.2014 Nordjylland - DJU Dommer: Joakim Skovgaard Larsen Vinder klasse 5. Vinder

*****

Apporteringsprøver

05.06.2011 DJU  Fårup  - DJF Dommer: Haakon Skov Bestået