Tilde - 04622/92
         
Født: Født: 05.02.1992          Tæve          Opdrætter: Jørgen Jensen - Holbæk           Ejer: Erik Marker          HD: A
         

Janås Arrac "u S" Bailey My Dream Cham - N 06768/85  Zan Sett Yankee Dream - N 02348/84
 NOCH NOJCH - Aida - S 42577/79 
Janås Tina - S 31475/86   Moanruad Sapphire  - S 26688/86 
 Janås Ida - S 29333/79 
Tanja Ponto  Avance Caramba
 Rikke
Canel  Trold
 Cognac

Udsrillinger

02.04.1993 Tjæreborg - DISK Dommer: Freddy Lund Juniorklasse 1. Præmie
08.04.1994 Hørby - DISK Dommer: Egon P. Jensen Åben klasse 1. Præmie 2. ÅKK

*****

Markprøver

12.09.1993 Hvidebæk Dommer: Lars Zinglersen Unghundeklasse 1. Præmie
26.03.1994 Stevns - DJF Dommer: Jens Fogtmann Åben klasse 3. Præmie
04.09.1994 Hagested /Gislinge - FJD Dommer: Jens Fogtmann Åben klasse 2. Præmie
26.03.1995 Stevns - DJF Dommer: Jørgen Jensen Åben klasse 3. Præmie
01.04.1995 Skamby - DISK Dommer: Jan Rasmussen Åben klasse 1. Præmie
01.10.1995 Orupgård - DKK Dommer: Asger Stein Brugsklasse 2. Præmie
03.10.1995 Herning - DKK Dommer: Børge Sommer Brugsklasse 2. Præmie
31.03.1997 Haslev / DJF Dommer: Poul Ellehøj Åben klasse 2. Præmie
28.09.1997 Rønninge DISK Dommere: Jørgen Jensen /Flemming Jensen Vinderklasse 1. Vinder
11.04.1998 St. Tårnby -  DKK Dommer: Jørgen Jensen Vinderklasse 2. Vinder
26.09.1998 Lungholm - DKK Dommer: Poul Ellehøj Brugsklasse 4. Vinder
27.09.1998 Vesterbygaard -  DISK Dommer: Asger Stein / Poul Ellehøj Vinderklasse 4. Vinder
05.09.1999 Tuse ved Holbæk FJD, Dommer: Leif Hermann Åben klasse 2. Præmie
24.09.1999 Nr. Højrup, Årslev -   DKK. Dommer: Ove Steen Petersen Brugsklasse 3. Præmie
27.09.1999 Lungholm - DKK Dommer: Allan diederichsen Brugsklasse 2. Præmie
29.09.2000 Lammefjorden - DKK Dommer: Finn Møller Jørgensen Brugsklasse 2. Præmie
21.04.2001 Bornholm - DJF Dommer: Poul Ellehøj Åben klasse 2. Præmie
22.09.2001 Sdr. Højrup - DKK Dommer: Søren Jensen Brugsklasse 1. Præmie
07.10.2001 Eggerslevmagle - DJF Dommer: Jørgen Jensen Vinderklasse 6. Vinder

*****