DKCH DKBRCH Englyst Canel - 21152/97

         
Født: 04.10.1997          Tæve          Opdrætter: Arne Englyst - Kalundborg            Ejer: Jørgen Jensen - Holbæk          HD: B
         



 

Klippeøens Riff Englyst Valdi .Chit
.Englyst Nita
Tilde .Janås Arrac
.Tanja
Englyst Ditte Janås Arrac .US Bailey My Dream Cham - N 06768/85
.Janås Tina - S 31475/86 
Corgi .Luffe
.Canel

Udstillinger

27.03.1999 Tjæreborg - DISK Dommer: Peter Fly - Hansen Brugsklasse 1.Præmie 1.BKK CERT CK 1.BTK BIM
30.05.1999 Odense - FJD Dommer: Egon P. Jensen Brugsklasse 1.Præmie 1.BKK CERT CK BIM
14.08.1999 Stoholm - DISK Dommer: Per Porsild Brugsklasse 2.Præmie
18.06.2000 Hillerød - DKK Dommer: Freddy Lund Brugsklasse 1.Præmie 1.BKK CERT CK 1.BTK CACIB BIM

*****

Markprøver

21.03.1999 Ørslev - DJF Dommer: H. C. Hansen Unghundeklasse 1. Præmie
27.03.1999 Tjæreborg - DISK Dommer: Jan Espersen Unghundeklasse 1. Præmie
05.04.1999 Ringsted - DJF Dommer: Poul Vestervang Unghundeklasse 1. Præmie
04.09.1999 Haslev - FJD Dommer: Mogens Vestergaard Hansen Unghundeklasse 1. Præmie
18.09.1999 Ringe Dansk Jagt derby Dommer: ? Derby 3. vinder
19.03.2000 Bjæverskov - FJD Dommer: Knud Johansen Åben klasse 1. Præmie
01.04.2000 Holbæk - DISK Dommer: Arne Thorn Vinderklasse 1. vinder
10.09.2000 Gislinge - FJD Kars Lynge Rasmussen Åben klasse 2. Præmie
31.03.2001 Tjæreborg - DISK Dommer: Tage Skov Åben klasse 2- Præmie
31.03.2001 Tjæreborg - DISK Dommer: Erling Clausen Vinderklasse 1. vinder
16.04.2001 Haslev - DKK Mesterskab Dommer: Finn Møller Jørgensen Vinderklasse 5. vinder
02.04.2002 Sjælland - DKK Dommer: Asger Stein Vinderklasse 5. vinder
06.04.2002 Try - DISK Dommer: Aage Stenhøj Jørgensen Åben klasse 2. Præmie
05.10.2002 Rødby - FJD Dommer: Mogens Vestergaard Hansen Vinderklasse 1. vinder
30.03.2003 Østfyn - DISK Dommer: Frede Nielsen Vinderklasse 2. vinder
05.10.2003 Vestsjælland - DJ Dommer: Aage Stenhøj Jørgensen Vinderklasse 1. vinder
26.03.2004 Holbæk - DISK Dommer: Poul Vestervang Åben klasse 1. Præmie
24.09.2004 Vildbjerg - DKK Dommer: Ove Steen Petersen Brugsklasse 2. Præmie
25.09.2004 Gl. Toftegaard Dommer: Søren Møller Jensen Vinderklasse 1. vinder
10.04.2005 Tjæreborg - DISK Dommer: Flemming Sørensen Vinderklasse 3.vinder
16.09.2005 Vestsjælland - DKK Dommer: Aage Stenhøj Jørgensen Brugsklasse 1. Præmie
26.09.2005 Vestsjælland - DKK Aage Stenhøj Jørgensen Brugsklasse 1. Præmie
02.10.2005 Sakskøbing - DISK Dommer: Søren Stærkær Vinderklasse 5. vinder
29.03.2008 Tuse Næs - DISK Dommere: Eva Björklund / Poul Vestervang Vinderklasse 2. vinder
05.10.2008 Reersø - DJF Dommer: Sv.Aage Vad Vinderklasse 4. vinder

*****

Apporteringsprøver

14.08.1999 Stoholm - DISK Dommer: Th. Reintoft Bestået
30.07.2000 Hagested Gislinge  jagtforening Dommer: John Christensen Bestået
06.08.2000 Vesterbygård - DISK Dommer: Niels Erik Krüger Bestået
22.01.2001 Vesterbygård - DISK Dommere: N.E. Krüger / P.Vestervang Bestået
29.07.2001 Hagested Gislinge  jagtforening - Racedyst Dommer: G.Kjær Madsen Bestået
08.08.2004 Kalundborg - DISK Dommer: Niels-Erik Krüger Bestået
07.08.2005 Kalundborg - DISK Dommer: Niels Erik Krüger Bestået
05.08.2007 Kalundborg, DISK Dommer: Jørgen Jensen / Niels Erik Krüger Bestået

*****