A-Liste

Søgning.  = i nummerorden registreringsnummer - = i alfabetisk orden på navne

Problemer med søgning ? kontakt webmaster@irish-setter-family.dk

Reg.nr Navn Opdrætter Reg.år
03952/77 Abba Villy K. Knudsen - Glostrup 1977
25928/78 Abba Henning Røygaard - København Ø 1978

.....0.....

00449/81 Abbey Erling Jørgensen - Aarup 1981
04651/87 Abel Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987
12095/98 Abbi Jan Justesen - Hinderup 1998
14592/85 Abild Esben Larsen - Havdrup 1985
07106/77 Abri V. Ingdal Bremer 1977
310416 Ace Tage Jensen - Stevnstrup 1966
DK17225/2008 Acer Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2008
19175/87 Acien Niels P. Sørensen - Give 1987

.....0.....

20285 Ada Johs Absalonsen - Nr. Aaby 1912
12200/79 Ada Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1979
12901/81 Ada P. Boolsen - Sorø 1981
04654/87 Ada Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987
DK16901/2011 Ada Tom Juel Branick - Christiansfeld 2011

.....0.....

10179/80 Adam Leif Hansen - Ringsted 1980

.....0.....

21202 Adda Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1912
23704/73 Adda Lis Bardram - Brandelev 1973
00450/81 Adda Erling Jørgensen - Aarup 1981

.....0.....

20286 Adda-Jægersborg Portør Hansen - Hornum 1910
10180/80 Addax Leif Hansen - Ringsted 1980

.....0.....

16816/68 Addi H. J. Mortensen - Fredensborg 1968
05716/87 Addi Jan Olsen - Brørup 1987

.....0.....

19558/86 Addie Steen Appel Olesen - Oxbøl 1986
28069/93 Addie Tommy Pedersen - Grenaa 1993

.....0.....

197011 Adi Johannes Winther - Oure 1958
228795 Adi Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1961
276076 Adi Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1964
19943/73 Adi K. Christensen- Fjerritslev 1973
33047/75 Adi Th. Kraft - Herning 1975
27664/75 Adi N. E. Trane - Lystrup 1975
07107/77 Adi V. Ingdal Bremer 1977

.....0.....

410 Afra Kjøbmand Chr. Petersen - Horsens 1899
13162/96 Afrodite Poul Jacob Daasbjerg - Bjerringbro 1996

.....0.....

00458/81 Agat Erling Jørgensen - Aarup 1981
12902/81 Aggie P. Boolsen - Sorø 1981
04656/87 Agnes Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987
14590/85 Agri Esben Larsen - Havdrup 1985
14583/85 Agros Esben Larsen - Havdrup 1985
07248/75 Ahdel Ingeborg Nielsen - Fuglebjerg 1975
12093/98 Ahli Jan Justesen - Hinderup 1998

.....0.....

29209/73 Aida K. Lonning - St. Merløse 1973
DK16902/2011 Aika Tom Juel Branick - Christiansfeld 2011
00455/81 Aikio Erling Jørgensen - Aarup 1981

.....0.....

22505/81 Aiko Torben Eisensøe - Vedbæk 1981
DK16897/2011 Aiko Tom Juel Branick - Christiansfeld 2011

.....0.....

04657/87 Aimee Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987
25921/78 Aina Henning Røygaard - København Ø 1978
09146/82 Aine Niels B. Rasmussen - Lyngby 1982
689 Aira Skytte Nielsen, Hørby Skov 1900
25916 Ais E. Jensen - København 1919

.....0.....

04032/91 Aja Lars Schmidt -Tølløse 1991
DK17432/2007 Aja Birkeland & Hedegaard 2007

.....0.....

387 Ajax Carl Nielsen - Odense 1892
12260 Ajax Frits Thomsen - Slagelse 1905
26577 Ajax Emanuel Pedersen - Hjørring 1920
230516 Ajax Karl Hansen - Sønderborg 1961
18353/70 Ajax Ib Jensen - Holeby 1970
25927/78 Ajax Henning Røygaard 1978
09333/79 Ajax T. Carlsen- Malling 1979
04650/87 Ajax Rose-Mary Amblard - Mariager 1987
23722/92 Ajax Birgit Jensen - Hirtshals 1992

.....0.....

173402 Ajax af Høruphav P. C. Nielsen 1955
139914 Ajax af Knold M. Frederiksen - Hellerup 1950
165750 Ajax af Nicki Niels Lassen - Frederikshavn 1954
182641 Ajax af Oure Johannes Winther - Oure 1956
136106 Ajax af Thyborøn Niels D. Nielsen - Thyborøn 1949
160026 Ajax fra Rends Peter P. Hansen - Jyndevad 1953
18250 Ajax u.e.D. Kommunelærer Meldgaard - Vejle 1909

.....0.....

DK16898/2011 Ajo Tom Juel Branick - Christiansfeld 2011

.....0.....

27038/74 Akbar Ole Rolf Olsson - Lynge 1974
29207/73 Akcia K. Lonning - St. Merløse 1973
328599 Akim Elisabeth de Neergaard - Valdemarskilde 1967
21297/79 Akis Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1979
04619/92 Akke Jørgen Jensen - Holbæk 1992

.....0.....

76097 Akkerup Mira Gunnar Holmegaard - Akkerup 1944
76098 Akkerup Molly Gunnar Holmegaard - Akkerup 1944
76099 Akkerup Ruska Gunnar Holmegaard - Akkerup 1944
76100 Akkerup Tessa Gunnar Holmegaard - Akkerup 1944

.....0.....

18601/92 Aks Kay - Viggo Kræfting 1992

.....0.....

29204/73 Albert K. Lonning - St. Merløse 1973
19550/75 Albert C. Hartvig - Tårs 1975

.....0.....

10566/93 Alcapone Jens Lautrup - Toftlund   1993
28748/84 Alady Erik Larsen - Varde 1984
08760/95 Alberte Peter Finn Thorning - Varde 1995

.....0.....

163349 Alcys Lissie TH. Sørensen - Glamsbjerg 1953
163350 Alcys Rita TH. Sørensen - Glamsbjerg 1953

.....0.....

14587/85 Alda Esben Larsen - Havdrup 1985
02020/82 Aldi  John Wilstrup - København V 1982
DK16900/2011 Aldo Tom Juel Branick - Christiansfeld 2011
36131/81 Alec Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981

.....0.....

29210/73 Alette K. Lonning - St. Merløse 1973
28742/84 Alette Erik Larsen - Varde 1984

.....0.....

22242 Alex Jæger Mølholm - Fuglebjerg 1915
34168 Alex Alfred Larsen - Nr. Aaby 1928
86774 Alex P. Krohn Jensen - Aalborg 1944
270041 Alex Ernst Nielsen - Hersom pr. Hobro 1964
23698/73 Alex Lis Bardram - Brandelev 1973
29203/73 Alex K. Lonning - St. Merløse 1973
31339/73 Alex  Knud Larsen - Hvalsøe 1973
12904/81 Alex P. Boolsen - Sorø 1981

.....0.....

04618/92 Alexander Jørgen Jensen - Holbæk 1992
27092 Alex af Flemming Forst. Frederiksen - Flemming 1921
51022 Alex fra Tim E. Olesen - Tim St. 1933
31338/73 Alexia  Knud Larsen - Hvalsø 1973

.....0.....

27662 Alf P. Andersen, Pedersborg Sorø 1921
4791/68 Alf Knud Johansen - Stautrup 1968
23693/73 Alf Lis Bardram - Brandelev 1973
00459/81 Alf Erling Jørgensen - Aarup 1981
02014/82 Alf John Wilstrup - København V 1982

.....0.....

15323/70 Alfa Erling Boholt - Asnæs 1970
29208/73 Alfa K. Lonning - St. Merløse 1973
08548/92 Alfa Jette Buurgaard - Hjerm 1992
DK17429/2007 Alfa May Birkeland & Jens Hedegaard 2007

.....0.....

08759/95 Alfi Peter Finn Thorning - Varde 1995
12905/81 Alfie P. Boolsen - Sorø 1981
29525/82 Alfonso Niels Pedersen - Aalsgaarde 1982
15322/70 Alfredo Erling Boholt - Asnæs 1970

.....0.....

03948/77 Ali Villy K. Knudsen - Glostrup 1977
25924/78 Ali Henning Røygaard - København Ø 1978
12197/79 Ali Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1979
28744/84 Ali Erik Larsen - Varde 1984

.....0.....

28747/84 Aliasking Erik Larsen - Varde 1984
14569/69 Alis Kristian Thomassen - Billund 1969

.....0.....

27005 Alice Tømrer E. Jensen - København 1921
31337/73 Alice Knud Larsen - Hvalsø 1973

.....0.....

4990/68 Alina Anna Jensen - Vordingborg 1968
08347/2002 Aline Allan Bak Jensen - Thisted 2002
08352/2002 Alix Allan Bak Jensen - Thisted 2002

.....0.....

10017/2000 Alladin Britta Pedersen - Grenaa 2000
08534/2000 Alli Flemming Vilslev Knudsen - Holsted 2000
03953/77 Allia Villy K. Knudsen - Glostrup 1977
160027 Allie Peter P. Hansen - Jyndevad 1953
160028 Allis Peter P. Hansen - Jyndevad 1953

.....0.....

14280 Ally Kommis Rahbech-Schmidt 1907
12089/98 Ally Jan Justesen - Hinderup 1998

.....0.....

23419/82 Alphi Ole Nielsen - Randers 1982
04652/87 Alpin Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987
09149/82 Alva Niels B. Rasmussen - Lyngby 1982

.....0.....

5793/72 Aly Johs. Jørgensen - Lejre 1972

.....0.....

08354/2002 Amadeaus Allan Bak Jensen - Thisted 2002

.....0.....

14311/87 Amanda  Gert Fredslund- Dianalund 1987
25466/90 Amanda Hemmingsen & Warming - Kruså 1990
09860/98 Amanda Agust Ragnarsson - Frøstrup 1998

.....0.....

388671 Amber Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1967
19177/87 Amber Niels P. Sørensen - Give 1987

.....0.....

15641/95 Ambrosia Jan Lorentsen - Holbæk 1995
328670 Amele Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1967

.....0.....

268962 Ami Birger Frederiksen - København S 1964
15046/70 Ami Ib Jørgensen, Lumby Mark - Årslev 1970
15324/70 Ami Erling Boholt - Asnæs 1970
23727/92 Ami  Birgit Jensen - Hirtshals 1992
08763/95 Ami Peter Finn Thorning - Varde 1995

.....0.....

29206/73 Amie K. Lonning - St. Merløse 1973
27035/74 Amie Ole Rolf Olsson - Lynge 1974

.....0.....

160029 Amigo Peter P. Hansen - Jyndevad 1953
269823 Amigo Jens Erik Uth - Dons pr. Alminde 1964
14733/73 Amigo P. L. Pallesen - Grenaa 1973
16862/74 Amigo T. Skouboe - Esbjerg 1974
21137/78 Amigo E. Brink - Ribe 1978
23923/78 Amigo Ib Routhe - Støvring 1978
12195/79 Amigo Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1979
27823/80 Amigo Åse Sørensen - Tistrup 1980
02013/82 Amigo John Wilstrup - København V 1982
08353/2002 Amigo Allan Bak Jensen - Thisted 2002

.....0.....

25922/78 Amik Henning Røygaard 1978
23697/73 Amiko Lis Bardram - Brandelev 1973
02017/82 Amin  John Wilstrup - København V 1982
08729/96 Amis Jens Erik Platz - Haderslev 1996
27036/74 Amled Ole Rolf Olsson - Lynge 1974
325097 Ammi Ole Ludvigsen - Korsør 1967

.....0.....

160030 Ammy Peter P. Hansen - Jyndevad 1953
02897/80 Ammy Eva Rita Nielsen - Horsens 1980

.....0.....

27037/74 Amon Ole Rolf Olsson - Lynge 1974

.....0.....

14565/69 Amor Kristian Thomassen - Billund 1969
7522/72 Amor Gormsen, Jens Chr. - Blommenslyst 1972
02021/82 Amor  John Wilstrup - København V 1982
08549/92 Amor Jette Buurgaard - Hjerm 1992

.....0.....

00457/81 Amos Erling Jørgensen - Aarup 1981
12906/81 Amos P. Boolsen - Sorø 1981
14584/85 Amos Esben Larsen - Havdrup 1985
03242/97 Amos Jens Lautrup - Toftlund   1997

.....0.....

328672 Amulett Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1967

.....0.....

18354/70 Amy Ib Jensen - Holeby 1970
00337/73 Amy  P. Hauge 1973
12903/81 Amy P. Boolsen - Sorø 1981
02018/82 Amy  John Wilstrup - København V 1982

.....0.....

14591/85 Ane Esben Larsen - Havdrup 1985

.....0.....

00451/81 Andi Erling Jørgensen - Aarup 1981
29625/85 Andi Niels-Henrik Christensen - Herfølge 1985

.....0.....

328673 Andy Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1966
18355/70 Andy Ib Jensen - Holeby 1970
24351/71 Andy L. Quist - Mårslet 1971
18028/76 Andy Hanne Krag - Vejle 1976
25925/78 Andy Henning Røygaard - København Ø 1978
12907/81 Andy P. Boolsen - Sorø 1981
02012/82 Andy  John Wilstrup - København V 1982
29909/83 Andy Erik Christian Eskildsen - Kolding 1983
04620/92 Andy Jørgen Jensen - Holbæk 1992
12092/98 Andy Jan Justesen - Hinderup 1998

.....0.....

02015/82 Angie John Wilstrup - København V 1982

.....0.....

18356/70 Angus Ib Jensen - Holeby 1970
12908/81 Angus P. Boolsen - Sorø 1981
09151/82 Angus Niels B. Rasmussen - Lyngby 1982

.....0.....

14586/85 Anik Esben Larsen - Havdrup 1985
25923/78 Anika Henning Røygaard - København Ø 1978
35505/80 Animul Gunnar D. Carlsen - Horsens 1980
02016/82 Anis John Wilstrup - København V 1982
05892/77 Anni J. Jessen - Odder 1977
328598 Annie Elisabeth de Neergaard - Valdemarskilde 1967

.....0.....

301605 Anja Bent N. Sørensen - Bred 1966
7743/68 Anja Mogens Stjernegaard - Bullerup 1968
15208/69 Anja James Jeppesen - Farsø 1969
19915/70 Anja G. Houmøller Christensen - Vils Mors 1970
15867/71 Anja Torkil Schmidt - Vodskov 1971
1330/72 Anja Lis Bardram - Brandelev 1972
19942/73 Anja K. Christensen- Fjerritslev 1973
23700/73 Anja Lis Bardram - Brandelev 1973
00758/77 Anja Jørgen Nilsson - Roskilde 1977
03951/77 Anja Villy K. Knudsen - Glostrup 1977
12199/79 Anja Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1979
10220/80 Anja Leif Hansen - Ringsted 1980
33605/80 Anja Hans G. Trans - Sommersted 1980
24622/81 Anja Frede Knudsen  - Korsør 1981
33204/81 Anja Leif Hansen - Ringsted 1981
02019/82 Anja John Wilstrup - København V 1982
34603/82 Anja Aage Ørbæk - Skanderborg 1982
28745/84 Anja Erik Larsen - Varde 1984
23683/85 Anja Flemming Jensen - Hirtshals 1985
04653/87 Anja Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987
12090/98 Anja Jan Justesen - Hinderup 1998
08535/2000 Anja Flemming V. Knudsen - Holsted  2000

.....0.....

08346/2002 Anka Allan Bak Jensen - Thisted 2002
21207/71 Anky J. Østergård - Viborg 1971
23703/73 Annlie Lis Bardram - Brandelev 1973

.....0.....

29205/73 Ann K. Lonning - St. Merløse 1973
23701/73 Ann Lis Bardram - Brandelev 1973
31336/73 Ann Knud Larsen - Hvalsø 1973
13314/86 Ann Flemming V. Knudsen - Holsted  1986
12091/98 Ann Jan Justesen - Hinderup 1998

.....0.....

11619/76 Anna Kaj Frederiksen 1976
27041/74 Annabella Ole Rolf Olsson - Lynge 1974
05536/72 Anncarrin Lauritz Kristiansen - Vonge 1972
28746/84 Anncognac Erik Larsen - Varde 1984

.....0.....

25476/78 Anne Alfred Nielsen - Hillerød 1978
31335/73 Anne Knud Larsen - Hvalsø 1973

.....0.....

23705/73 Annett Lis Bardram - Brandelev 1973

.....0.....

4991/68 Anni Anna Jensen - Vordingborg 1968
14568/69 Anni Kristian Thomassen - Billund 1969
7521/72 Anni Jens Chr. Gormsen - Blommenslyst 1972
31334/73 Anni Knud Larsen 1973
23699/73 Anni Lis Bardram - Brandelev 1973

.....0.....

19557/86 Annie Steen Appel Olesen - Oxbøl 1986
04655/87 Annie Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987

.....0.....

30241/73 Annja E. Højer-Christensen - Brandelev 1973

.....0.....

4989/68 Anny Anna Jensen - Vordingborg 1968
18357/70 Anny Ib Jensen - Holeby 1970

.....0.....

04621/92 Anton Jørgen Jensen - Holbæk 1992
11443/2002 Anton Ivan Møller - Dronningemølle 2002

.....0.....

11302/74 Anya N. E. Bøgh - Overlade 1974

.....0.....

00456/81 Apod Erling Jørgensen - Aarup 1981
357 Apolla Frank H. J. Nielsen - Thoderup 1895

.....0.....

316107 Apollo K.  Kristensen - Vester  Skerninge 1967
08552/92 Apollo Jette Buurgaard - Hjerm 1992
08762/95 Apollo Peter Finn Thorning - Varde 1995

.....0.....

23726/92 Aqua Birgit Jensen - Hirtshals 1992
08536/2000 Aqva Flemming V. Knudsen - Holsted  2000

.....0.....

10688/80 Ara Gregers Behm Sørensen - Værløse 1980
09253/77 Arakx Henning Jensen - Sønderborg 1977
08553/92 Aramis Jette Buurgaard - Hjerm 1982
16741/86 Aran Orla Lienhøft - Mårslet 1986
14566/69 Aras Kristian Thomassen - Billund 1969

.....0.....

07103/77 Archi V. Ingdal Bremer 1977
4416/74 Archie Lauritz Kristiansen - Vonge 1974

.....0.....

17976/78 Arco Henning Jensen - Sønderborg 1978
13944/87 Arco Aage Kyhl - Ollundsbjerg 1987
09104/97 Arco Harry Madsen - Hillerød 1997

.....0.....

27040/74 Ares Ole Rolf Olsson - Lynge 1974

.....0.....

17917/74 Argo Finn Jensen - Vejle 1974
03950/77 Argo Villy K. Knudsen - Glostrup 1977
00452/81 Argo Erling Jørgensen - Aarup 1981
38419/81 Argo Børge Pedersen - Holbæk 1981
14582/85 Argo Esben Larsen - Havdrup 1985
07857/91 Argo Ina Christiansen - Roskilde 1991

.....0.....

19941/73 Argos K. Christensen- Fjerritslev 1973
27039/74 Argos Ole Rolf Olsson - Lynge 1974
31166/78 Argos A. Lemvigh - Fjerritslev 1978
12196/79 Argos Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1979

.....0.....

14583/85 Agros Esben Larsen - Havdrup 1985

.....0.....

08761/95 Arki Peter Finn Thorning - Varde 1995
16910/2005 Arki Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2005

.....0.....

14585/85 Arkibald Esben Larsen - Havdrup 1985
08551/92 Arkibald Jette Buurgaard - Hjerm 1992

.....0.....

07108/77 Arnica V. Ingdal Bremer 1977
03949/77 Ari Villy K. Knudsen - Glostrup 1977
23694/73 Arnt Lis Bardram - Brandelev 1973
26314/72 Arnold A. G. Nielsen - Hvide Sande 1972
12094/98 Arko Jan Justesen - Hinderup 1998

.....0.....

25926/78 Aron Henning Røygaard - København Ø 1978
04648/87 Aron Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987
07855/91 Aron Ina Christiansen - Roskilde 1991
23723/92 Aron  Birgit Jensen - Hirtshals 1992
03241/97 Aron Jens Lautrup - Toftlund   1997
08349/2002 Aron Allan Bak Jensen - Thisted 2002

.....0.....

27130 Arona Tømrer E. Jensen - København 1921

.....0.....

07856/91 Arrac Ina Christiansen - Roskilde 1991
297957 Arro Arne Pedersen - Horslunde 1966

.....0.....

160031 Arrow Peter P. Hansen - Jyndevad 1953
07109/77 Arrow V. Ingdal Bremer 1977

.....0.....

04617/92 Arti Jørgen Jensen - Holbæk 1992
15637/75 Arthur A. G. Nielsen - Hvide Sande 1975
18358/70 Asco Ib Jensen - Holeby 1970

.....0.....

328600 Ascot Elisabeth de Neergaard - Valdemarskilde 1967
25929/78 Ascot Henning Røygaard - København Ø 1978

.....0.....

15640/95 Asie Jan Lorentsen - Holbæk 1995
15325/70 Asik Erling Boholt - Asnæs 1970
30244/73 Asja Eva Christensen - Brandelev 1973
DK16763/2011 Ask Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2011

.....0.....

1325/72 Asko Lis Bardram - Brandelev 1972
3402/73 Asko Eva Christensen - Brandelev 1973
23695/73 Asko Lis Bardram - Brandelev 1973
11043/75 Asko Eva Højer Christensen, Brandelev 1975

.....0.....

30736/85 Aslan Finn Christiansen - Sorø 1985
DK16899/2011 Aslan Tom Juel Branick - Christiansfeld 2011

.....0.....

03411/83 Asper Alfred Nielsen - Hillerød 1983
26182 Asra Dressør Chr. Jørgensen - Sorø 1919
07105/77 Assai  V. Ingdal Bremer 1977
00454/81 Asser Erling Jørgensen - Aarup 1981
118447 Assershus King Lynge Madsen - Frederiksværk 1946
19997/82 Assia Kjeld Sørensen - Bjert 1982

.....0.....

14589/85 Assi Esben Larsen - Havdrup 1985
08547/92 Assi Jette Buurgaard - Hjerm 1992

.....0.....

03954/77 Assia Villy K. Knudsen - Glostrup 1977

.....0.....

13726/76 Asta Henning Jensen - Sønderborg 1976
08091/77 Asta Gregers Thomsen 1977
12201/79 Asta Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1979
13198/2001 Asta Jan Lorentsen - Holbæk 2001

.....0.....

28743/84 Astasilla Erik Larsen - Varde 1984

.....0.....

11359/87 Asterix Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1987
08350/2002 Asterix Allan Bak Jensen - Thisted 2002

.....0.....

30386/72 Astrit Kristian Thomassen - Billund 1975

.....0.....

328674 Astor Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1967
04628/2000 Astro Kim Jacobsen - Holbæk 2000

.....0.....

07104/77 Ata V. Ingdal Bremer 1977
330028 Ate Knud K. Nielsen - Struer 1967
14008/2002 Athena Hugo Pedersen - Roslev 2002

.....0.....

27490/85 Athene Niels-Ove Nielsen - Slagelse 1985
13160/96 Athene Poul Jacob Daasbjerg - Bjerringbro 1996

.....0.....

83937 Athos N. E. Sørensen - Aarhus 1944

.....0.....

23696/73 Atila Lis Bardram - Brandelev 1973
30240/73 Atila Eva Christensen - Brandelev 1973

.....0.....

28072/80 Atill John Schultz Jørgensen - Vanløse 1980
23702/73 Atti Lis Bardram - Brandelev 1973
05709/87 Attika Jan Olsen - Brørup 1987

.....0.....

23725/92 Aura Birgit Jensen - Hirtshals 1992
328675 Audry Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1967

.....0.....

04658/87 Ava Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987
08550/92 Ava Jette Buurgaard - Hjerm 1992

.....0.....

14588/85 Avilda Esben Larsen - Havdrup 1985
00453/81 Avon Erling Jørgensen - Aarup 1981
00461/81 Awake Erling Jørgensen - Aarup 1981

.....0.....

14567/69 Axel Kristian Thomassen - Billund 1969
04647/87 Axel Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1987

.....0.....

117151 Aya P. Krohn Jensen - Aalborg 1946
9431/70 Aya H. M. Pedersen - Varde 1970
DK11269/2010 Aya Claus Juul Christensen - Hadsten 2010

.....0.....

148738 Aya af Red Jack L. P. Blomstrøm, Billeskov Skov 1957
08348/2002 Ayja Allan Bak Jensen - Thisted 2002
23724/92 Ayla Birgit Jensen - Hirtshals 1992
28070/93 Ayoe Tommy Pedersen - Grenaa 1993

.....0.....

12202/79 Aziza Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1979
08351/2002 Azur Allan Bak Jensen - Thisted 2002
00460/81 Azure Erling Jørgensen - Aarup 1981