B-Liste


Søgning.  = i nummerorden registreringsnummer - = i alfabetisk orden på navne

Problemer med søgning ? kontakt webmaster@irish-setter-family.dk

Reg.nr Navn Opdrætter Reg.år
00855/80 Babs Svend Brandt-Møller - Gudhjem 1980
23908/77 Baby Knud Berg - Greve 1977
27308/74 Babbi Anna M. Jensen - Gudumholm 1974
316108 Bacchus K.  Kristensen - Vester  Skerninge 1967
316723 Bacho L. Quist - Ristrup pr. Beder 1967
27131 Baika Tømrer E. Jensen - København 1921
10903/85 Bailey Ulrik Svendsen - Køge 1985
2906/70 Bajas K. Henriksen - Ruds Vedby 1970
13646/2000 Baksredrace  Per Pedersen - Thisted 2000
29453/81 Balber Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981
17779/80 Baley Egon Holm - Hvidovre 1980

.....0......

16423/80 Balder Jørgen Maribo - Taastrup 1980
30839/80 Balder Svend E. Pedersen - Holbæk 1980
31178/80 Balder Hans Peter Nielsen - Give 1980
31627/80 Balder Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
31800/80 Balder Jens E. Pedersen - Randers 1980
30836/81 Balder Lars Nørgård - Tolne 1981
38450/81 Balder Hans Madsen - Stautrup 1981
03510/82 Balder Birgit Johansen - Højby 1982
23556/82 Balder Lars Nørgård - Tolne 1982
31885/83 Balder Jørgen Arndal Jacobsen - Bogense 1983
01137/84 Balder Svend Erik Jensen - Lundby 1984
02415/84 Balder Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1984
13031/84 Balder Arne Lind - Haarby 1983
24696/94 Balder Laila Meelby Madsen - Vissenbjerg 1994
12653/95 Balder Kim Jacobsen - Holbæk 1995
21834/97 Balder Jens Jørgen Sørensen - Skals 1997
09645/99 Balder Jens Jørgen Sørensen - Skals 1999
14540/2003 Balder Mogens & Jane Ellebæk 2003
DK15628/2009 Balder Susan Laisbo - Vejby 2009

.....0.....

31179/80 Baldi Hans Peter Nielsen - Give 1980

.....0.....

154767 Baldo Poul Jensen - Allested St. 1952

347

Baldor Skovfoged H. Hansen - Glorup

1893

.....0.....

09402/85 Baldur Bodil Jensby - Asaa 1985
27649/93 Baldur Flemming Jensen - Hirtshals 1993

.....0.....

17779/80 Baley Egon Holm - Hvidovre 1980
06557/76 Balin Henning Sørensen, Valby 1976
07854/91 Ballou Ina Christiansen - Roskilde 1991
DK15627/2009 Baloo Susan Laisbo - Vejby 2009
20539/87 Balou Jens Chr. Nielsen - Ringsted 1987
24368/84 Bally J. Schultz Jørgensen - Vanløse 1984
27650/93 Baltus Flemming Jensen - Hirtshals 1993
20895/99 Balu Henrik Heindorf - Tranekær 1999
137922 Bambi fra Hokkerup Axel M. Bjørn - Graasten 1949

.....0.....

310520 Bamse Arne Olsen, Grevninge 1966
19290/68 Bamse Arne Olsen - Grevninge 1968
15755/69 Bamse Arne Olsen - Grevninge 1969
11282/71 Bamse S. Ørtz Pedersen - Holbæk 1971
08727/75 Bamse C. B. Hansen - Hjortshøj 1975
13907/75 Bamse Børge Petersen  - Holbæk 1975
04055/78 Bamse Finn Halling - Holbæk 1978
29910/80 Bamse Vagn E. Rasmussen - Mørkøv 1980
26691/83 Bamse Carl Bjørn Ahlgren - Korsør 1983
26181/91 Bamse Søren Lindy Jensen - Aalborg SV 1991
24692/94 Bamse Laila M. Madsen - Vissenbjerg 1994

.....0.....

23982/69 Banjo Kristian Thomassen - Billund 1969
20173/76 Baptist H.Tyndeskov - Sorø 1976
DK16872/2008 Barak Henrik K. Berg - Stubbekøbing 2008
14511/80 Barbi Børge Bruun - Sjølund 1980
39787/83 Barbi II Bente Nielsen - Odense NV 1983
12118/84 Barbie Arne Lind - Haarby 1984
178355 Barkans Ilo N. Larsen Hansen - Ullerslev 1958
1427/71 Barley Frode Andersen - Løjt Kirkeby 1971
25958/91 Barnie Ketty Thoustrup - Søndersø 1991
23504/71 Baron  Arne Englyst - Kalundborg 1971
41347 Barrit Laps V. Eriksen - Barrit 1931
1829/73 Barney Leif Hansen - Ringsted 1973

.....0.....

272742 Barry Jørgen Christensen - Kastrup 1964
14735/73 Barry M. L. Pallesen - Grenaa 1973

.....0.....

206914 Barry af Jullerup Knud Ladegaard - Jullerup 1959

.....0.....

25697 Bassa Forvalter Dons - Haslev 1919

.....0.....

154768 Basse Poul Jensen - Allested St. 1952
11199/68 Basse Leif Hansen - Ringsted 1968
3036/70 Basse A. Svenningsen - Viborg 1970
5527/72 Basse F. Christiansen - Terndrup 1972
15053/74 Basse Agner Hølledig - Bjerringbro 1974
18030/76 Basse Hanne Krag - Vejle 1976
16138/82 Basse Flemming Jensen - Hirtshals 1982
33914/85 Basse Bent Andersen - Næstved 1985

.....0.....

13281 Basso Mølleejer Christensen - Havrebjerg 1906

.....0.....

27472/74 Bastian J. Spanggård 1974
28234/74 Bastian Leif Hansen - Ringsted 1974
27080/76 Bastian Åse Sørensen - Tistrup 1976
13707/77 Bastian Verner Christensen - Brenderup 1977
19730/78 Bastian Leif Hansen - Ringsted 1978
35178/82 Bastian Jens G. Andresen - Greve 1982
01134/84 Bastian Svend Erik Jensen - Lundby 1984
33620/84 Bastian Erik Larsen - Varde 1984
25464/90 Bastian Hemmingsen & Warming - Kruså 1990
12760/94 Bastian Hans Ole Kragh - Mesinge 1994
27774/95 Bastian Lise Salling - Give 1995
14535/2003 Bastian Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2003

.....0.....

16746/77 Batja Birtha Andersen - Ll. Skensved 1977
154769 Bax Poul Jensen - Allested St. 1952
28379 Bax af Egelund Mejeribestyrer Ejnar M Jensen 1923
182 Bayard C. J. Aggerbeck - Horsens 1889
18790/77 Beau P. Boolsen - Sorø 1977

.....0.....

84372 Beauty Gaardejer Aage Nyvang - Ringsted 1942
8885/68 Beauty Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1968
11780/73 Beauty N. Ortved - Grenaa 1973
95/74 Beauty Lars Blach - Hvidovre 1974
00362/77 Beauty Kaj Kurth - Måløv 1977
3076778 Beauty P. Nørskov Jensen - Esbjerg 1978
31210/80 Beauty Bodil Jensby - Asaa 1980
37370/81 Beauty Erik Christoffersen - Vrå 1981
01903/85 Beauty Aage Nielsen - Stenstrup 1985
29621/85 Beauty Niels-Henrik Christensen - Herfølge 1985
02962/86 Beauty Ole Werner - Løgstør 1986
05710/87 Beauty Jan Olsen - Brørup 1987

.....0.....

139915 Beauty af Cleo M. Frederiksen - Hellerup 1950
33607 Beauty af Kongsted Kaptajn Lauge Kongstorp - Aarhus 1926
102526 Beauty af Ramas Hans Hansen - Bidsinge 1945

.....0.....

22365/88 Bee Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1988
26207/71 Beete A. Lassen - Roskilde 1971
05328/71 Beff P. C. Bøgh Johansen 1971
12343/72 Befi Jeppe N. Knudsen, Rødding 1972

.....0.....

315 Bekkas Ritmester Brinkmann 1892
21346/68 Bekkas Johs. Rasmussen - Morud 1968

.....0.....

316724 Bell L. Quist - Ristrup pr. Beder 1967
2929/70 Bell H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
5215/70 Bell Jacob Nielsen, Langø - Kappel 1970
03417/71 Bell Arne Englyst - Kalundborg 1971
20598/71 Bell E. Christiansen - Holte 1971
11262/73 Bell T. Skouboe - Esbjerg 1973
16864/74 Bell T. Skouboe - Esbjerg 1974
06555/82 Bell Inge Valeur - Ølstykke 1982
37614/82 Bell Bente Nielsen - Odense NV 1982
36360/84 Bell Erik Larsen - Varde 1984

.....0.....

201245 Bell af Tut P. Jensen - Børglum Pr. Vrå 1959

.....0.....

340 Bella H. J. Nielsen - Thoderup 1894
353 Bella St.forstander Clausen - Løgstrup 1894
702 Bella G. Brabrand - Hobro 1902
13282 Bella Jæger O. Morthorst - Ringsted 1906
26578 Bella P. A. Petersen - Næstved 1918
26089 Bella E. Jensen - København 1919
26767 Bella Sophus Krogh - Kolding 1921
177894 Bella Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
234478 Bella Paul Pedersen - Maribo 1960
272877 Bella Kristian Anker - Møller- Lunderskov 1964
294608 Bella J. Jensen - Tistrup 1964
305122 Bella Johs. Rasmussen - Morud 1966
314720 Bella Preben Ovesen - Risskov 1966
8886/68 Bella Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1968
13604/69 Bella J. Holm - Lille Skensved 1969
10473/69 Bella Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1969
15498/69 Bella V. Elbæk - Hinnum pr. Grindsted 1969
6863/69 Bella C. Bjerregaard Hansen - Laasby 1969
23846/69 Bella J. Østergård - Viborg 1969
1139/70 Bella W. Juhl Pedersen - Herning 1970
6041/70 Bella A. Svenningsen - Viborg 1970
7725/70 Bella K. Bruun - Ejby 1970
14580/70 Bella P. E. Petersen - Kolding 1970
18009/70 Bella Poul Christensen - Rødekærsbro 1970
11281/71 Bella S. Ørtz Pedersen - Holbæk 1971
13255/71 Bella Chr. Grønvald - Horsens 1971
13259/71 Bella Chr. Grønvald - Horsens 1971
18390/71 Bella Preben Mogensen - Nykøbing Sj. 1971
21206/71 Bella J. Østergård - Viborg 1971
25719/71 Bella Kjær Olsen - Hobro 1971
26204/71 Bella Anker Lassen - Roskilde 1971
12893/72 Bell H.Tyndeskov 1972
1329/72 Bella Lis Bardram - Brandelev 1972
13638/72 Bella Dan Ibæk - Karise 1972
20132/72 Bella O. Haldrup - Ulstrup St. 1972
23225/72 Bella Lauritz Kristiansen - Vonge 1972
27441/72 Bella H. Jensen - Munkebo 1972
2687/74 Bella H. Petersen - Høng 1974
7456/74 Bella K. Lonning - St. Merløse 1974
21667/74 Bella Erik May - Hedensted 1974
21927/74 Bella Thomas Stræde - Herning 1974
13034/75 Bella Henning Andersen - Esbjerg 1975
15133/75 Bella H. Petersen - Høng 1975
15197/75 Bella Lis Johansen - Gesten, Vejen 1975
25558/75 Bella Sv. Aa. Petersen - Højbjerg 1975
2586/76 Bella Børge Petersen  - Holbæk 1976
09954/77 Bella Gert Hansen - Aakirkeby 1976
11380/76 Bella Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1976
24202/76 Bella Anker Lassen - Havdrup 1976
13233/76 Bella Henning Jensen - Sønderborg 1976
00676/77 Bella Alfred Nielsen - Hillerød 1977
05893/77 Bella J. Jessen - Odder 1977
09352/77 Bella M. Søndergaard - Esbjerg 1977
20502/77 Bella Henning Jensen - Sønderborg 1977
24645/77 Bella Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1977
26169/77 Bella Henning Jensen - Sønderborg 1977
27717/77 Bella Else Thorshavn - Århus V 1977
30646/77 Bella Else Thorshavn - Århus V 1977
08729/78 Bella K. E. Andersen - Struer 1978
15290/78 Bella Harry Madsen - Hillerød 1978
17559/78 Bella O. Christensen - Næstved 1979
19731/78 Bella Leif Hansen - Ringsted 1978
25048/79 Bella Bjarne Rasmussen - Otterup 1979
25854/79 Bella Uffe Kofoed - Hasle 1979
26317/79 Bella Leif Andersen - Glumsø 1979
02893/80 Bella Eva Rita Nielsen - Horsens 1980
06830/80 Bella  Vivi Jespersen -  Åkirkeby 1980
26033/80 Bella Bent A. Larsen - Odense NV 1980
29150/80 Bella Fritz Eilersen - Hasle 1980
31170/80 Bella Hans Peter Nielsen - Give 1980
07329/81 Bella Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1981
28534/81 Bella Jann Madsen - Fjerritslev 1981
33193/81 Bella Leif Hansen - Ringsted 1981
07390/82 Bella Bent Mathiasen - Odense SV 1982
19995/82 Bella Kjeld Sørensen - Bjert 1982
27332/82 Bella Hans Peter Nielsen - Give 1982
29398/82 Bella Arne Lind - Haarby 1982
34605/82 Bella Aage Ørbæk - Skanderborg 1982
37615/82 Bella Bente Nielsen - Odense NV 1982
01131/84 Bella Svend Erik Jensen - Lundby 1984
02422/84 Bella Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1984
14599/84 Bella Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1984
01908/85 Bella Aage Nielsen - Stenstrup 1985
06755/85 Bella Kristian Friis Hvam - Hjerm 1985
09400/85 Bella Bodil Jensby - Asaa 1985
34604/85 Bella Niels Toft Poulsen - Tarm 1985
17331/87 Bella Kim Andersen - Greve 1987
22364/88 Bella Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1988
17633/89 Bella Elly Kaasgaard - Haderslev 1989
15337/92 Bella E. Bonde - Kalundborg 1992
18595/92 Bella Kay - Viggo Kræfting 1992
27352/93 Bella Tine Krogh - Nykøbing F. 1993
24701/94 Bella Laila Meelby Madsen - Vissenbjerg 1994
02520/94 Bella Birgit Holst - Stoholm Jylland 1994
13057/99 Bella Erik Skårup Nielsen -Thisted 1999
10957/2000 Bella Mogens & Jane Ellebæk 2000
23975/2004 Bella Hugo Pedersen - Roslev 2004

.....0.....

30647/77 Bella II J. Kierkegaard - Horsens 1977
30648/77 Bella III J. Kierkegaard - Horsens 1977
154770 Bella af Allested Poul Jensen - Allested St. 1952
179498 Bella af Bevtofte Skovfoged F. Palmvang - Tureby 1953
101470 Bella af Boy Fabrikant C.V. Holm - Hasle 1945
102527 Bella af Dianna Hans Hansen - Bidsinge 1945
65048 Bella af Fjellerupgaard Verner Jørgensen - Harndrup 1940
197012 Bella af Gramrode Johannes Winther - Oure 1958
95794 Bella af Grock M. Laursen - Frederiksberg 1945
105363 Bella af Ilkærgaard Henry Pedersen - Ilkærgaard - Grenaa 1945
78830 Bella af King Axel Mikkelsen - Ejby 1944
122681 Bella af Knold Holger Storm Jørgensen - Odense 1947
108837 Bella af Krogaard Th. Petersen - Krogaard - Allerslev 1946
28420 Bella Masnedø Tømrer E. Jensen - København 1923
187628 Bella af Ricki Rasmus Hansen - Langaa 1957
88950 Bella af Rip Jens Mikkelsen - Glamsbjerg 1944
49838 Bella af Silkeborg Snedker Jørgen Hansen - Ulbølle 1935
209698 Bella af Svendborg K. Deichmann - Svendborg 1959
120533 Bella af Zetta Flindt Andersen - Rødovre 1947

.....0.....

18252 Bella-Vesteraa V. Mouritzen, - Aalborg 1909

.....0.....

18251 Bella I.C.I. Chr. Jørgensen - Borup 1909
15210 Bella Elmely A. Chr. Ladefoged - Skive 1908
123545 Bella fra Odense Hans Rasmussen - Veflinge St. 1947
46839 Bella fra Silkeborg Snedker Jørgen Hansen - Ulbølle 1935

.....0.....

13283 Belle Jæger O. Morthorst - Ringsted 1906
10474/69 Belle Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1969
29971/83 Belle Villy M. F. Sørensen - Holsted 1983
11646/85 Belle Claus Valeur - Ølstykke 1985

.....0.....

10475/69 Belle II Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1969

.....0.....

117991 Bellis Aase Ramming - Birkerød 1945
00377/79 Bellis Jens Aarestrup - Oksbøl 1979
DK11466/2009 Bellis Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2009

.....0.....

49921 Bello Peter Jørgensen - Hokkerup 1935
255320 Bello P. Jørgensen - København 1963
15373/75 Bello Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1975
20169/76 Bello H.Tyndeskov - Sorø 1976
36412/82 Bello John Nielsen Lund - Odense NV 1982

.....0.....

171381 Bello af Aadal Christian Storm - Glamsbjerg 1955
12867/95 Bellstar Niels Kvist - Farsø 1995
203566 Belly Villy Odén - Højer 1959

.....0.....

35309/83 Ben Helle Schmidt Andersen - Esbjerg 1983
09404/85 Ben Bodil Jensby - Asaa 1985
03244/97 Ben Jens Lautrup - Toftlund   1997

.....0.....

15943/81 Bengo Per Thorsen - Køge 1981
184337 Beni Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956

.....0.....

13231/76 Benn Henning Jensen - Sønderborg 1976
01200/77 Benn Gorm Petersen - Roskilde 1977
09254/77 Benn Henning Jensen - Sønderborg 1977
04593/89 Benn Flemming V. Knudsen - Holsted  1989

.....0.....

75803 Benny Thorvald Gylling - Horsens 1944
100368 Benny E. Olesen - Tim St. 1945
DK13233/2007 Benny Michael Stenderup Korch - Lynge 2007

.....0.....

09086/83 Benson Bente Nielsen - Odense NV 1983
04594/89 Bento Flemming V. Knudsen - Holsted  1989
12116/84 Benzon Arne Lind - Haarby 1984
12948/78 Berber Anders  Nøhr - St. Heddinge 1978
DK15629/2009 Bernard Susan Laisbo - Vejby 2009
13312/86 Berta Flemming V. Knudsen - Holsted  1986
1879/76 Bertel Chr. L. Simonsen - Silkeborg 1976
22366/88 Berry Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1988

.....0.....

08089/77 Bertha Gregers Thomsen - Tjæreborg 1977
12580/90 Bertha Birgit Holst - Stoholm Jylland 1990
DK09429/2014 Bertha Lene Knudsen - Holbæk 2014

.....0.....

22370/88 Berty Rose-Mary Lesley Amblard - Mariager 1988

.....0.....

16432/80 Besile Finn Halling - Holbæk 1980

.....0.....

48728 Bess Pastor C. Bay - Hasten 1931
236471 Bess Bent Nielsen - Spøttrup St. 1962
7744/68 Bess Mogens Stjernegaard - Bullerup 1968
18897/68 Bess K. Kjærgaard Madsen - Outrup 1968
15039/70 Bess Ib Jørgensen, Lumby Mark - Årslev 1970
27250/71 Bess Elmar Jørgensen - Hornsyld 1971
5064/72 Bess K. Pedersen - Asnæs 1972
5654/72 Bess P. C. Bøgh Johansen 1972
18946/772 Bess P. E. Petersen - Kolding 1972
29272/72 Bess Finn Jensen - Vejle 1972
11616/76 Bess Jens Aarestrup - Oksbøl 1976
01203/77 Bess Gorm Pedersen - Roskilde 1977
03914/77 Bess K. J. Madsen - Hjerm 1977
18792/77 Bess P. Boolsen - Sorø 1977
03153/80 Bess Egon Holm - Hvidovre 1980
27044/80 Bess Frede Knudsen  - Korsør 1980
36717/80 Bess Birthe Bay Petersen - Birkerød 1980
18446/81 Bess Erik Plichta - Hjørring 1981
38630/81 Bess Bodil Jensby - Asaa 1981
32298/82 Bess Peter Collet - Køge 1982
35019/82 Bess Jørgen Abild - Fredericia 1982
26924/88 Bess Niels P. Sørensen - Give 1988
04595/89 Bess Flemming V. Knudsen - Holsted  1989
17337/90 Bess Christian Olsen - Herning 1990
25468/90 Bess Hemmingsen & Warming - Kruså 1990
08533/2000 Bess Flemming V. Knudsen - Holsted  2000
08497/2002 Bess Henrik K. Berg - Stubbekøbing 2002

.....0.....

187629 Bess af Duke Rasmus Hansen - Langaa 1956
152883 Bess af Hindholm P. Ravn - Fuglebjerg 1952
182680 Bess af Nick Harald Hansen - Næstved 1956
93541 Bess af Grethe Svend P. Finderup - Holsted 1945
137923 Bess af Aabenraa Axel M. Bjørn - Graasten 1949

.....0.....

29907/80 Bessi Vagn E. Rasmussen - Mørkøv 1980
36414/82 Bessi John Nielsen Lund - Odense NV 1982
09398/85 Bessi Bodil Jensby - Asaa 1985

.....0.....

90757 Bessi af Bukkerup Svend Larsen - Glamsbjerg 1944

.....0.....

26731 Bessie A. P. Sonne - Brahe Trolleborg 1921
228796 Bessie Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1961
292228 Bessie Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1965
4792/68 Bessie Knud Johansen - Stautrup 1968
12043/69 Bessie L. Quist - Maarsted 1969
6918/70 Bessie Chr. Grønvald - Horsens 1970
25720/71 Bessie Kjær Olsen - Hobro 1971
18947/72 Bessie P. E. Petersen - Kolding 1972
28417/72 Bessie Kaj Kurth - Måløv 1972
15118/75 Bessie J. Mortensen - Fredensborg 1975
31160/75 Bessie H. Svane - Hinnerup 1975
22482/76 Bessie J. E. Axø 1976
16747/77 Bessie Birtha Andersen - Ll. Skensved 1977
17556/78 Bessie O. Christensen - Næstved 1978
31176/80 Bessie Hans Peter Nielsen - Give 1980
38455/81 Bessie Hans Madsen - Stautrup 1981
07389/82 Bessie Bent Mathiasen - Odense SV 1982
03514/82 Bessie Birgit Johansen - Højby 1982
26487/84 Bessie Mabel Andreasen - Vig 1984
33619/84 Bessie Erik Larsen - Varde 1984
20400/85 Bessie Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1985
10253/86 Bessie Flemming Hansen - Esbjerg V 1986

.....0.....

182642 Bessie af Skrillinge Johannes Winther - Oure 1956

.....0.....

22243 Bessy Tømrer E. Jensen - København 1915
122890 Bessy Vognmand Hans Bech - Nr. Nebel 1947
548/74 Bessy Bent Christensen - Gesten 1974
22363/88 Bessy Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1988

.....0.....

48964 Bessy af Egense Har. Rasmussen - Tønnes 1935

.....0.....

701 Bete Læge Kromann - Uggerløse 1902

.....0.....

28235/74 Beth Leif Hansen - Ringsted 1974
10237/76 Beth Carsten Levinsen - Lemvig 1975
22866/75 Beth Klaus Berth - Gislinge 1975
26064/80 Beth Erik Gertz - Nyborg 1980
20538/87 Beth Jens Chr. Nielsen - Ringsted 1987

.....0.....

3484/75 Betina V. Aa. Jensen - Thy 1975
10324/76 Betina Ditlev Beyer - Fredensborg 1976

.....0.....

326 Bets Skovfoged H. Hansen - Glorup 1893
21258/78 Betsy Frank Lilholm Pedersen - Næstved 1978

.....0.....

01198/77 Bett Gorm Petersen - Roskilde 1977
09057/90 Bett Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1984

.....0.....

8853/72 Bete N. Laumann - Holstebro 1972
00328/84 Betti Per Nissen - Odense C 1990

.....0.....

326864 Bettina M. Lindved Sørensen - Hedensted 1967
12119/84 Bettina Arne Lind - Haarby 1984

.....0.....

22368/88 Betty Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1988
26497/86 Beuitu Erik Larsen - Varde 1986

.....0.....

75764 Bianca Gudrun Friderichsen 1942
10326/76 Bianca Ditlev Beyer - Fredensborg 1976
24643/77 Bianca Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1977
03136/82 Bianca Bente Nielsen - Odense NV 1981
29523/82 Bianca Niels Pedersen - Aalsgaarde 1982
31915/85 Bianca Knud Erik Hansen - Tranehuse 1985
26923/88 Bianca Niels P. Sørensen - Give 1988
DK15632/2009 Bianca Susan Laisbo - Vejby 2009
DK12429/2014 Bianca Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014

.....0.....

14312/87 Bianci Gert Fredslund- Dianalund 1987

.....0.....

29678/81 Bianco Klaus D. Johansen - Dronninglund 1981
29267/84 Bianco Bjarne Høier Christensen - Holsted 1984

.....0.....

12949/78 Bibbi Anders Nøhr - St. Heddinge 1978

.....0.....

60389 Bibi P. Sørensen - Trustrup 1935
131420 Bibi Dorthe Pedersen - Ryslinge 1951
292229 Bibi Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1965
9969/68 Bibi E. de Neergaard - Valdemarskilde 1968
17643/68 Bibi J. Lund -  Gistrup 1968
01195/77 Bibi Gorm Petersen - Roskilde 1977
23907/77 Bibi Knud Berg - Greve 1977
10684/93 Bibi Susanne & Ole Schmidt - Nysted 1993
22197/96 Bibi Niels Kvist - Farsø 1996

.....0.....

22351/79 Bibbi Anders  Nøhr - St. Heddinge 1979
19806/68 Bibs Knud E. Hansen, Haarby 1968
10953/69 Bibsen Finn Jensen - Vejle 1969
23984/69 Bientje Kristian Thomassen - Billund 1969

.....0.....

18016/70 Biggi Poul Christensen - Rødekærsbro 1970
00752/77 Biggi Jørgen Nilsson - Roskilde 1977

.....0.....

19324/70 Biker P. Sørensen - Stenvad 1970
184338 Bikni Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
14304/84 Bilbo Steen Schmidt-Kallesøe - Taastrup 1984

.....0.....

308 Bill H. J. Nielsen - Thoderup 1882
260651 Bill Anker Jensen - Tureby 1962
11779/73 Bill N. Ortved 1973
21930/74 Bill Thomas Stræde - Herning 1974
20411/75 Bill S. Grønlund - Hove, Veksø 1975
25195/75 Bill Anker Lassen - Havdrup 1975
01196/77 Bill Gorm Petersen - Roskilde 1977
22371/88 Bill Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1988
04592/89 Bill Flemming V. Knudsen - Holsted  1989

.....0.....

123041 Bill af Isenvad Aksel Christiansen - Isenvad 1947
18789/77 Billy P. Boolsen - Sorø 1977
137795 Billy af Nelly N. J. Sørensen - Herning 1949

.....0.....

170203 Bimbo Hans Olsen - Fjenneslev 1954
8407/71 Bimbo Frede Simonsen - Slagelse 1971

.....0.....

14339/73 Bimmer Laurits Kristiansen - Vonge 1973
27314/73 Bimmer Finn Jensen - Vejle 1973
01194/77 Bimmer Gorm Petersen - Roskilde 1977
20505/77 Bimmer Henning Jensen - Sønderborg 1977
30195/83 Bimmer Erling Jørgensen - Aarup 1983

.....0.....

23905/77 Bimse Knud Berg - Greve 1977

.....0.....

12044/69 Bina L. Quist - Maarsted 1969
20409/75 Bina S. Grønlund - Hove, Veksø 1975
07247/77 Bina Ove Mågård-Hansen - Guldager 1977
12327/83 Bina Jens Alring - Trustrup 1983

.....0.....

7457/74 Binca K. Lonning - St. Merløse 1974

.....0.....

6042/70 Bine A. Svenningsen - Viborg 1970
33042/75 Bine Th. Kraft - Herning 1975
00753/77 Bine Jørgen Nilson - St. Heddinge 1977
21992/79 Bine Jens Aarestrup - Oksbøl 1979
07652/82 Bine Flemming V. Knudsen - Holsted  1982
29643/83 Bine Hanna Hansen - Ansager 1983
13027/84 Bine Arne Lind - Haarby 1984
09056/90 Bine Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1990

.....0.....

85170 Bingo Valdemar Pedersen - Juelsminde 1944
224104 Bingo Gregers Larsen - Skovlunde 1961
330318 Bingo Anna Jensen - Vordingborg 1967
23980/69 Bingo Kristian Thomassen - Billund 1969
3037/70 Bingo A. Svenningsen - Viborg 1970
22794/71 Bingo S. Nielsen - Hadsund 1971
6748/73 Bingo P. C. Bøgh Johansen - Vejen 1973
02935/75 Bingo Jens Petersen - Hovedgård 1975
8726/75 Bingo C. B. Hansen - Hjortshøj 1975
1878/76 Bingo Chr. L. Simonsen - Silkeborg 1976
14877/76 Bingo Gert Hansen - Aakirkeby 1976
00370/77 Bingo Alfred Nielsen - Hillerød 1977
23902/77 Bingo Knud Berg - Greve 1977
09504/80 Bingo Ebbe Nielsen - Roskilde 1980
20054/83 Bingo Svend P. Boisen - Randers 1983

.....0.....

160670 Binky P. Sandberg 1953

.....0.....

314721 Binna Preben Ovesen - Risskov 1966
26689/83 Binna Carl Bjørn Ahlgren - Korsør 1983

.....0.....

00677/77 Binne Alfred Nielsen - Hillerød 1976

.....0.....

22373/88 Bird Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1988

.....0.....

108838 Birk Th. Petersen - Krogaard - Allerslev 1946
23981/69 Birk Kristian Thomassen - Billund 1969
DK16764/2011 Birk Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2011

.....0.....

24195/76 Bisse Børge Petersen  - Holbæk 1976
11642/85 Bisse Claus Valeur - Ølstykke 1985

.....0.....

217329 Bisser Børge Bjerremand - Klakring 1956
147295 Bister af Freltofte Arne Pedersen - Freltofte 1951

.....0.....

307323 Bit A. Holm - Hornum pr. Aars 1966
00516/75 Bit Svend Skydsbjerg - Nakskov 1975

.....0.....

7458/74 Bitta K. Lonning - St. Merløse 1974
122917 Bitte Chr. Skov - Sct. Clemens 1947

.....0.....

27129 Bitten Tømrer E. Jensen - København 1921
150772 Bitten Hofjægermester Collet - Lundby 1934
196291 Bitten Laus Jensen - Vallensved 1958
319249 Bitten Thomas Petersen - Tinglev 1967
325098 Bitten Ole Ludvigsen - Korsør 1967
324972 Bitten Gunnar Svendsen - Odense 1967
314964 Bitten O. Haldrup - Ulstrup St. 1966
6043/70 Bitten A. Svenningsen - Viborg 1970
25652/73 Bitten A. Lassen  1973
01201/77 Bitten Gorm Petersen - Roskilde 1977

.....0.....

178356 Bitten af Agedrup Gartner N. Larsen Hansen - Ullerslev 1955
150774 Bitten fra Lundbygaard Hofjægermester Collet - Lundby 1951
28418/72 Bitti Kaj Kurth - Måløv 1972
133331 Bjanda Valdemar Gross - Højbjerg 1948
01147/84 Bjango Løvendal Rasmussen - Lundby 1984
19777/86 Bjanka Christen Christensen - Nyborg 1986
1144/70 Bjanke W. Juhl Pedersen - Herning 1970
179 Bjonda Hr. Erichsen - Als 1887
116396 Bjudi fra Thyborøn Niels Winkel - Thyborøn 1946
1833/73 Bjørka Leif Hansen - Ringsted 1973

.....0.....

117563 Bjørn Elith Grundahl Hansen - Vanløse 1947
224105 Bjørn Gregers Larsen - Skovlunde 1961
228386 Bjørn Gustav Pedersen - Vestbirk 1961
284468 Bjørn Niels Rasmussen - Søby Pr. Ærø 1964
18344/69 Bjørn K. Madsen - Viborg 1969
15315/70 Bjørn J. Mortensen - Fredensborg 1970
2905/70 Bjørn K. Henriksen - Ruds Vedby 1970
8087/71 Bjørn Jørgen Christensen - Kalundborg 1971
1845/73 Bjørn Leif Hansen - Ringsted 1973
23887/74 Bjørn Peter B. Søndergaard - Åbybro 1974
27471/74 Bjørn J. Spanggård 1974
13430/75 Bjørn Torkil Schmidt - Vodskov 1975
11385/76 Bjørn Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1976
00224/77 Bjørn Karsten Kristensen - Fårevejle 1977
01202/77 Bjørn Gorm Petersen - Roskilde 1977
04833/78 Bjørn N. Houkjær - Hillerød 1978

.....0.....

120836 Bjørn af Kjersing Gartner Poul Hansen - Kjersing 1946
109985 Bjørn af Rena N.E. Sørensen - Aarhus 1946
198862 Bjørn af Raadingholm Carl Peter Larsen - Brenderup St 1958
25698 Bjørno St.forstander Andersen - Alminde 1917

.....0.....

05474/86 Blake Pia Andersen - Tønder 1986

.....0.....

20178/76 Blanca H.Tyndeskov - Sorø 1976
36129/81 Blanca Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981

.....0.....

52910 Blanka af Møllergaard Gårdejer H. P. Hansen - Lolland 1934
06828/80 Blanke Vivi Jespersen -  Åkirkeby 1980
26768 Blax Sophus Krogh - Kolding 1921
21384/82 Bleka Herluf Smed - Hobro 1982
14051/71 Bleika H. Lindeberg - Skive 1971
DK15630/2009 Bless Susan Laisbo - Vejby 2009

.....0.....

29541 Blenda Tømrer E. Jensen - København 1923
137796 Blenda N. J. Sørensen - Herning 1949

.....0.....

306311 Blis Niels Juul - Taastrup Overdrev 1966
02934/75 Blis Jens Petersen - Hovedgård 1975
3223476 Blis Henning Jensen - Sønderborg 1976
13055/99 Blis Erik Skårup Nielsen -Thisted 1999

.....0.....

27895/91 Bliss Claus Sørensen - Grenaa 1991
12713/70 Bliss Peder Tøndborg - Kjellerup 1970

.....0.....

25027 Blix A. Poulsen - Søholt pr. Bursø 1918
03419/71 Blix Arne Englyst - Kalundborg 1971

.....0.....

28179 Blixt Bøgelund Jacob Jørgensen - Ringsted 1922
12712/70 Blitz Peder Tøndborg - Kjellerup 1970
24321/77 Blondi Ole Hansen - Bjæverskov 1977
22367/88 Bloom Rose-Mary L. Amblard - Mariager 1988

.....0.....

06831/80 Blondie Vivi Jespersen -  Åkirkeby 1980
10956/2000 Blondie Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2000
DK12613/2008 Blondie Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2008

.....0.....

DK15631/2009 Blussom Susan Laisbo - Vejby 2009

.....0.....

7454/74 Bo K. Lonning - St. Merløse 1974

.....0.....

27536 Bob Carstenskiold - Ryomgaard 1921
18902/68 Bob K. Kjærgaard Madsen - Outrup 1968
6040/70 Bob A. Svenningsen - Viborg 1970
689/71 Bob Bent Hansen - Roskilde 1971
20762/72 Bob John Hvid, Ølby Lyng - Køge 1972
23251/72 Bob E. Brink - Ribe 1972
31331/73 Bob Knud Larsen - Hvalsø 1973
7453/74 Bob K. Lonning - St. Merløse 1974
28884/74 Bob Kristian Friis Hvam - Hvidovre 1974
29627/74 Bob Søren Karlsson - Hareskov 1974
28345/75 Bob John Hvid - Køge 1975
31520/76 Bob Jens Vig - Bække 1976
01197/77 Bob Gorm Pedersen - Roskilde 1977
21810/77 Bob Bent E. Pedersen 1977
00192/78 Bob E. Jensen - Løgstør 1978
17551/78 Bob O. Christensen - Næstved 1978
28169/78 Bob Børge Bruun - Sjølund 1978
31710/80 Bob Svend E. Pedersen - Holbæk 1980
18735/81 Bob Jan Justesen - Hinderup 1981
30837/81 Bob Lars Nørgård - Tolne 1981
33205/81 Bob Leif Hansen - Ringsted 1981
14319/82 Bob Lars Brogaard - Næstved 1982
34608/82 Bob Aage Ørbæk - Skanderborg 1982
14848/83 Bob Gert Hansen - Åkirkeby 1983
09087/83 Bob Bente Nielsen - Odense NV 1983
31919/85 Bob Knud Erik Hansen - Tranehuse 1985
21171/87 Bob Allan Hansen - Hjallerup 1987
04397/88 Bob Peder Tøndborg - Kjellerup 1988
22369/88 Bob Rose-Mary Lesley Amblard - Mariager 1988

.....0.....

144097 Bob af Ib Fabrikant C.V. Holm - Hasle 1950
108690 Bob af St. Andst Knud Christensen - St. Andst 1945

.....0.....

305123 Bobbi Johs. Rasmussen - Morud 1966
330292 Bobbi Jens Markussen - Fredensborg 1967
19704/68 Bobbi Erik Hansen - Kolding 1968
23979/69 Bobbi Kristian Thomassen - Billund 1969
03418/71 Bobbi Arne Englyst - Kalundborg 1971
5773/73 Bobbi Lars Larsson 1973
15122/75 Bobbi J. Mortensen - Fredensborg 1975
20049/76 Bobbi Henrik Møller - Næstved 1976
20059/76 Bobbi Gert Jensen - Korsør 1976
04378/77 Bobbi Karl Chr. Jensen - Ansager 1977
23903/77 Bobbi Knud Berg - Greve 1977
15292/78 Bobbi Harry Madsen - Hillerød 1978
00860/80 Bobbi Svend Brandt-Møller - Gudhjem 1980
07427/81 Bobbi Kent Madsen - Tølløse 1981
31237/81 Bobbi Christian Pfeffer - Augustenborg 1981
28307/82 Bobbi Bente Nielsen - Odense NV 1982

.....0.....

28094/71 Bobbie Karl Nielsen - Skagen 1971
22595/82 Bobbie Lone Gjersen Nielsen - Tranekær 1982

.....0.....

145188 Bobby Gunnar Nislev - Fredericia 1950
229853 Bobby Knud Oxel - Præstø 1961
7452/74 Bobby K. Lonning - St. Merløse 1974
10605/76 Bobby Tage Jensen - Store Fuglede 1976
18788/77 Bobby P. Boolsen - Sorø 1977
17782/80 Bobby Egon Holm - Hvidovre 1980
35350/80 Bobby Bjarne Rasmussen - Otterup 1980
28479/81 Bobby Vibeke Brun Nielsen - Esbjerg  1981
30072/81 Bobby Kent Madsen - Tølløse 1981
33047/81 Bobby Bent Jørgensen - Odense NV 1981
13794/82 Bobby Finn Halling - Holbæk 1982
26728/82 Bobby Peter Møller - Grevninge 1982
08938/83 Bobby Kent Madsen - Tølløse 1983
14612/83 Bobby Lars Nørgård - Tolne 1983
20403/85 Bobby Rose-Mary Lesley Amblard - Mariager 1985
17280/88 Bobby Peter Møller - Grevninge 1988

.....0.....

108040 Bobby af Rebild Peder B. Bundgaard - Skørping 1946
24083/80 Bobo Leif Hansen - Ringsted 1980

.....0.....

20957/77 Bogard Anna Jensen - Vordingborg 1977
49184 Boj Niels Simonsen - Kastrup 1934
346 Bojdas Dyrlæge Nielsen - Odense 1892
154773 Boje Poul Jensen - Allested St. 1952
26682/72 Boki Peter Collet - Ramskov - Grenå 1972

.....0.....

26061/80 Bon Erik Gertz - Nyborg 1980
29711/83 Bon Erik Wulff - Egtved 1983

.....0.....

28995 Bona Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1924
08228/83 Bonci Allan Bojer & Søs Thorup - Skanderborg 1983
123546 Bonco Hans Rasmussen - Veflinge St. 1947
29400/82 Bondo Arne Lind - Haarby 1982
00774/79 Boniek H. Jørgensen - Tørsbøl 1979

.....0.....

9317/69 Bongo H.V. Larsen, Broby - Dannemare 1969
6038/70 Bongo A. Svenningsen - Viborg 1970
07299/75 Bongo Finn Lindegård - Ørslev 1975
13155/75 Bongo F. Andersen - Havdrup 1975
20050/76 Bongo Henrik Møller - Næstved 1976
27647/93 Bongo Flemming Jensen - Hirtshals 1993

.....0.....

8887/68 Bonita Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1968

.....0.....

676 Bonni Skytte Nielsen, Hørby Skov 1899
10476/69 Bonni Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1966
17255/69 Bonni Anna Jensen - Vordingborg 1969
03420/71 Bonni Arne Englyst - Kalundborg 1971
02938/73 Bonni Knud Hansen - Hobro 1973
17689/75 Bonni Kirsten Jacobsen - Ringsted 1975
18120/76 Bonni T. Wittrup - Grevinge 1976
21814/77 Bonni Bent E. Pedersen - Randers 1977
23906/77 Bonni Knud Berg - Greve 1977
31164/78 Bonni T. Wittrup - Grevinge 1978
21298/79 Bonni Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1979
23024/80 Bonni Herluf Smed - Hobro 1980
07625/81 Bonni Keld Østergaard - Bedsted Thy 1981
03512/82 Bonni Birgit Johansen - Højby 1982
33906/85 Bonni Bent Andersen - Næstved 1985
18985/90 Bonni Claus Harring - Lemvig 1990

.....0.....

148012 Bonni af Troll Else Heick - Valby 1951
87046 Bonni af Christiansfeld Th. Østergaard - Christiansfeld 1943
75707 Bonni af Egesminde Poul Petersen, Egesminde - Vilsted 1943
98507 Bonni af Gammelgaard Harald Hansen - Tjæreborg 1945

.....0.....

301 Bonnie H. J. Nielsen - Thoderup 1890
714 Bonnie Købmand Langhoff - Silkeborg 1903
44709 Bonnie M. Laursen - Frederiksberg 1934
170537 Bonnie Jens Jakobsen - Millinge St. 1950
297958 Bonnie Arne Pedersen - Horslunde 1966
4495/68 Bonnie A. Gunnergaard - Kgs. Lyngby 1968
8888/68 Bonnie Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1968
5428/69 Bonnie Arne B. Petersen - Hørve 1969
7726/70 Bonnie K. Bruun - Ejby 1970
9430/70 Bonnie H. M. Pedersen - Varde 1970
27433/72 Bonnie B. Enderslev - Guldbæk pr. Svenstrup 1972
30099/72 Bonnie Jørgen Jensen - Albertslund 1972
1830/73 Bonnie Leif Hansen - Ringsted 1973
11781/73 Bonnie N. Ortved - Grenaa 1973
20944/73 Bonnie J. Jensen - Store Heddinge 1973
7455/74 Bonnie K. Lonning - St. Merløse 1974
13364/74 Bonnie Ingemann Mortensen - Gylling 1974
29626/74 Bonnie Søren Karlsson - Hareskov 1974
03634/75 Bonnie Grethe Pedersen - Randers 1975
8732/75 Bonnie C. B. Hansen - Hjortshøj 1975
23601/76 Bonnie T. M. Poulsen - Hjerting 1976
26502/76 Bonnie Jens Pingel - Hvidovre 1976
08094/77 Bonnie Lars Chr. Madsen - København S 1977
10495/77 Bonnie Kai Østergaard - Herning 1977
17371/77 Bonnie Jonna E. Carlsen - Rudkøbing 1977
19145/77 Bonnie Børge Petersen  - Holbæk 1977
22158/77 Bonnie Finn Halling - Holbæk 1977
27722/77 Bonnie Else Thorshavn - Århus V 1977
02418/78 Bonnie Jørgen Christensen - Beder 1978
28724/78 Bonnie Per Mouritzen, Nordby - Fanø 1978
21256/78 Bonnie Frank Lilholm Pedersen - Næstved 1978
28194/78 Bonnie K. I. Nielsen - Esbjerg 1978
25892/78 Bonnie Bjarne Rasmussen - Otterup 1978
30769/78 Bonnie P. Nørskov Jensen 1978
30771/78 Bonnie P. Nørskov Jensen 1978
9329/79 Bonnie T. Karlsen- Malling 1979
26320/79 Bonnie Leif Andersen - Glumsø 1979
30306/79 Bonnie Alfred Nielsen - Hillerød 1979
06829/80 Bonnie Vivi Jespersen -  Åkirkeby 1980
09501/80 Bonnie Ebbe Nielsen - Roskilde 1980
29152/80 Bonnie Fritz Eilersen - Hasle 1980
26032/80 Bonnie Bent A. Larsen - Odense NV 1980
33536/80 Bonnie L. Nielsen - Ølgod 1980
32740/80 Bonnie  Johs. Vig Jørgensen - Lejre 1980
05020/81 Bonnie Leif Hansen - Ringsted 1981
24087/81 Bonnie Bjarne Rasmussen - Otterup 1981
28481/81 Bonnie Vibeke Brun Nielsen - Esbjerg  1981
01505/82 Bonnie Agner Christensen - Hvidovre 1982
17529/82 Bonnie Bent Jensen - Ruds Vedby 1982
23549/82 Bonnie Lars Nørgård - Tolne 1982
29524/82 Bonnie Niels Pedersen - Aalsgaarde 1982
31200/82 Bonnie Sigurd Lund - Thisted 1982
31375/82 Bonnie Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1982
29972/83 Bonnie Villy M. F. Sørensen - Holsted 1983
02418/84 Bonnie Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1984
29444/84 Bonnie Peter Birch Nielsen - Kolding 1984
33674/84 Bonnie Lars Sellerup Petersen - Morud 1984
00435/85 Bonnie Svend Erik Jensen - Lundby 1985
18034/85 Bonnie Anne-Lise Vester Pedersen - Rønde 1985
02964/86 Bonnie Ole Werner - Løgstør 1986
19552/86 Bonnie Steen Appel Olesen - Oxbøl 1986
20755/86 Bonnie Rud Birger Thomsen - Bryrup 1986
31182/86 Bonnie Bendt Jensen - Hillerød 1986
17632/89 Bonnie Elly Kaasgaard - Haderslev 1989
18766/93 Bonnie Jesper Sommer Jacobsen - Brande 1993

.....0.....

52263 Bonnie af Flintholm Greve O. Knuth - Stenstrup 1931
54499 Bonnie af Nakskov H. A. Skotte - Nakskov 1936
195763 Bonnie af Nr. Lyndelse Malermester A. C. Hansen - Aarslev 1957
190793 Bonnie af Per Erik Wernersson - Valby 1957
27275/81 Bonnielibell Finn Halling - Holbæk 1981
8771/72 Bonniesweatheart P. C. Bøgh Johansen 1972

.....0.....

690 Bonny Skovrider Carlsen - Bygholm 1901
1621/68 Bonny E. Johnstad-Møller - Aalborg 1968
1301/69 Bonny Finn Jensen - Vejle 1969
9748/69 Bonny H. Sørensen, Tebbestrupkær - Randers 1969
13920/71 Bonny Anna Jensen - Vordingborg 1971
27301/72 Bonny I. V. Nielsen - Hinnerup 1972
15949/74 Bonny P. E. Nørgaard 1974
01789/75 Bonny Kaj Kurth - Måløv 1975
19170/75 Bonny Lis Johansen - Gesten, Vejen 1975
1252/76 Bonny Leif Hansen - Ringsted 1976
18328/78 Bonny Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1978
03156/80 Bonny Egon Holm - Hvidovre 1980
27158/81 Bonny Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1981
02175/85 Bonny Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1985

.....0.....

105512 Bonny af Hørup Jørgen Petersen - Als 1945
206915 Bonny af Jullerup Knud Ladegaard - Jullerup 1959
145356 Bonny af Karup Fabrikant C.V. Holm - Hasle 1950
86362 Bonny af Løgstør A. Pedersen - Hvalpsund 1944
80759 Bonny af Næsby Wolmar Noppenau - Næsby, Ærø 1944
49378 Bonny af Ollerup C. Ohrt - Vemb 1932
67728 Bonny af Ritha Malermester Erik Lundstrøm - KBHN 1942
115314 Bonny af Schot A. Bach - Hammel 1946
34042 Bonny fra Vemb Karen Møller - Lemvig 1927

.....0.....

3794/70 Bonso J. Mortensen - Fredensborg 1970
12951/78 Bonter Anders Nøhr - St. Heddinge 1978

.....0.....

31131 Bonty Greve Holstein - Sandved 1926
24028/77 Bonty C. Sørensen, Gudum - Lemvig 1977

.....0.....

272766 Bonzo Ole Rasmussen - Kastrup 1964
20403/71 Bonzo Bisgaard Pedersen - Beder 1971
1846/73 Bonzo Leif Hansen - Ringsted 1973
27817/73 Bonzo H. Buch - Kjellerup 1973
03224/75 Bonzo E. Voigt - Skanderborg 1975
02288/77 Bonzo K. Vest Hansen - Lundby 1977
17874/80 Bonzo Birthe Bay Petersen - Birkerød 1980
31177/80 Bonzo Hans Peter Nielsen - Give 1980
29710/83 Bonzo Erik Wulff - Egtved 1983
01088/84 Bonzo Hans Thygesen - Nørre Snede 1984
25666/85 Bonzo Carl Grell - Hvalsø 1985
27648/93 Bonzo Flemming Jensen - Hirtshals 1993

.....0.....

28180/78 Booboo E. Andersen - Broby 1978

.....0.....

8889/68 Bordeaux Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1968

.....0.....

4793/68 Boris Knud Johansen - Stautrup 1968
31058/74 Boris L. Johansen - Gesten 1974

.....0.....

21581/89 Bosco Søren Lindy Jensen - Aalborg SV 1989

.....0.....

74079 Boss Johannes Hansen - Vordingborg 1943
14838/68 Boss L. Quist - Haarslet 1968
26119/70 Boss P. E. Adamsen - Thorsø 1970
15869/71 Boss Torkil Schmidt - Vodskov 1971
22177/79 Boss John Ehrenreich Nielsen - Svinninge 1979
20864/82 Boss Bent Hesthaven - Frederikshavn 1982
27409/85 Boss Trine Rasmussen - Aarslev 1985

.....0.....

10858/71 Bosse A. Esper Larsen - Espergærde 1971
11303/74 Bosse N. E. Bøgh - Overlade 1974
00954/78 Bosse Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1978

.....0.....

31052/82 Bossen Søren Hansen - Silkeborg 1982
28993 Bosta Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1924
20786/78 Boston Alfred Nielsen - Hillerød 1978

.....0.....

343 Bounce of the Brith H. J. Nielsen - Thoderup 1893
29908/80 Bourbon Vagn E. Rasmussen - Mørkøv 1980

.....0.....

4515/69 Box Jacob Clausen - Viborg 1969

.....0.....

182 Boy H. J. - Thoderup Nielsen 1890
228066 Boy Bent Nielsen - Spøttrup St. 1962
319248 Boy Thomas Petersen - Tinglev 1967
17639/68 Boy P. Laursen - Højbjerg 1968
4309/74 Boy Finn Jensen - Vejle 1974
16854/74 Boy Th. Larsen - Gråsten 1974
21163/74 Boy Kurt Lauritsen - Frederikssund 1974
30083/74 Boy Kirsten Jacobsen - Ringsted 1974
33910/85 Boy Bent Andersen - Næstved 1985
00606/86 Boy Erik Larsen - Varde 1986
22372/88 Boy Rose-Mary Lesley Amblard - Mariager 1988
22056/90 Boy Frede Knudsen  - Korsør 1990

.....0.....

184339 Boy af Charlottendal Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
101471 Boy af Grace Fabrikant C.V. Holm - Hasle 1945
152884 Boy af Hindholm P. Ravn - Fuglebjerg 1952
51541 Boy af Nakskov H. A. Skotte - Nakskov 1936
81898 Boy af Rolfsted Mølle Møller J. Nordvang - Langeskov 1944
171382 Boy af Smedevænget Christian Storm - Glamsbjerg 1955
111895 Boy af Steff Poul E. Frederiksen - Højbjerg 1946
80858 Boy fra Glamsbjerg Jens Mikkelsen - Glamsbjerg 1944
160499 Boy fra Kasernen C. W. Gardum - Randers 1953

.....0.....

142235 Branda Star O. Grønning - Odense 1950

.....0.....

8890/68 Brandy Irene Gamst Jacobsen - Lerbjerg 1968
31161/75 Brandy H. Svane - Hinnerup 1975
33901/75 Brandy Flemming O. Jeppesen, Hvidbjerg 1975
17974/78 Brandy Henning Jensen - Sønderborg 1978

.....0.....

DK15633/2009 Bree Susan Laisbo - Vejby 2009
28996 Breida Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1924
32229/76 Breggo Henning Jensen - Sønderborg 1976
24171/69 Brenda S. A. Svendsen - Fåborg 1969

.....0.....

30065 Brian Fasanjæger Sørensen - Lundby 1925
259714 Brian Frede Axelsen - Ringkøbing 1963

.....0.....

23983/69 Bridge Kristian Thomassen - Billund 1969

.....0.....

24347/71 Bridie L. Quist - Mårslet 1971
15408/99 Bridie Kim Jacobsen - Holbæk 1999

.....0.....

20288 Bright Eyes Jæger Morthorst - Ringsted 1912
31215/80 Brinter Bodil Jensby - Asaa 1980
132086 Brio Carl I. Brøns - Bajlum pr. Roslev 1948

.....0.....

235843 Brit Paul H. Larsen - Otterup 1962
269994 Brit Leif Nielsen - Hjallese 1964
302389 Brit Preben Schou - Stautrup 1966
24172/69 Brit S. A. Svendsen - Fåborg 1969
29274/72 Brit Finn Jensen - Vejle 1972
17940/81 Brit Herluf Smed - Hobro 1981
09079/83 Brit Bente Nielsen - Odense NV 1983

.....0.....

52634 Brit af Vesterborg H. Eskildsen - Endelave 1936
25243/71 Brita J. Sørensen - Jegsing 1971
176119 Brita af Roerslev Alfred Højbjerg - Freltofte 1955
154842 Brita af Rødhætte Henry Frolund -  Otterup 1952
83938 Britius N. E. Sørensen - Aarhus 1944

.....0.....

86846 Britt Bogholder Johs Jensen - Vordingborg 1944
303042 Britt Iver Jensen - Vipperød St. 1966
19899/68 Britt Mejeribestyrer H. Petersen - Mørkøv 1968
7974/70 Britt J. Østergård - Viborg 1970
14052/71 Britt H. Lindeberg - Skive 1971
7978/70 Britt J. Østergård - Viborg 1970
18165/71 Britt B. Olsen - Hobro 1971
28093/71 Britt Karl Nielsen - Skagen 1971
27313/73 Britt Finn Jensen - Vejle 1973
5667/74 Britt P. E. Adamsen - Thorsø 1974
8367/74 Britt H. E. Frederiksen - Mørkøv 1974
00526/78 Britt Suzanne Brodersen 1978
08730/78 Britt K. E. Andersen - Struer 1978
15291/78 Britt Harry Madsen - Hillerød 1978
3543/79 Britt Jørgen Jensen - Holbæk  
29748/79 Britt Alfred Futtrup - Vejle 1979
35025/81 Britt Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981
14313/82 Britt Lars Brogaard - Næstved 1982
14845/83 Britt Gert Hansen - Åkirkeby 1983
30196/83 Britt Erling Jørgensen - Aarup 1983
04444/84 Britt Jens Fogtmann - Holbæk 1984
29463/84 Britt Erik Marker - Rønne 1984
08293/97 Britt Verner Rishøj Mortensen - Frederikshavn 1997

.....0.....

27350 Britta I. O. Jensen, Skuldelev 1921
28997 Britta Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1924
289914 Britta Johs. Rasmussen - Morud 1965
26653/70 Britta Wagner Husted - Hørdum 1970
14050/71 Britta H. Lindeberg - Skive 1971
21021/71 Britta J. Østergård - Viborg 1971
21674/74 Britta Erik May - Hedensted 1974
25564/76 Britta Anna Jensen - Vordingborg 1976
09108/78 Britta M. Iversen 1978
24083/81 Britta Bjarne Rasmussen - Otterup 1981
31236/81 Britta Christian Pfeffer - Augustenborg 1981
01132/84 Britta Svend Erik Jensen - Lundby 1984

.....0.....

154771 Britta af Allested Poul Jensen - Allested St. 1952
112487 Britta af Conni Otto Svendsen - Nordby Fanø 1946
83389 Britta af Nerildgaard Viggo Larsen - Tureby 1939
65868 Britta af Sandved E. Oppermann - Sandved 1939
23233 Britta Selanda Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1915
46425 Britta fra Morud N. Johs. Lund - Morud St. 1932

.....0.....

182158 Brix Søren Balle - Borris 1956
04367/69 Brun Arne Jacobsen - Broager 1969
7478/68 Brune Poula Gravesen - Hvorupgaard 1968
8216/71 Brunette Jeppe N. Knudsen, Rødding 1971
11687/71 Brændy K. Henriksen - Ruds Vedby 1971

.....0.....

25799 Bruno H. J. Nielsen - Thoderup 1920
34299 Bruno Kommunelærer Meldgaard - Vejle 1920
117464 Bruno Elith Grundahl Hansen - Vanløse 1947
154772 Bruno Poul Jensen - Allested St. 1952
254878 Bruno Erik Christoffersen - Hæstrup 1963
276861 Bruno Kristian Anker - Møller- Lunderskov 1964
324973 Bruno Gunnar Svendsen - Odense 1967
330313 Bruno Anna Jensen - Vordingborg 1967
06555/76 Bruno Henning Sørensen, Valby 1976
25565/76 Bruno Anna Jensen - Vordingborg 1976
09950/77 Bruno Gert Hansen - Aakirkeby 1977

.....0.....

28998 Bruno Boy Godsejer C. J. Hellmers - Roskilde 1924

.....0.....

156506 Brønshøjgaardens Lady Jens Petersen - Løgumkloster 1951
170204 Brønshøjgaardens Leila Hans Olsen - Fjenneslev 1954
170205 Brønshøjgaardens Senta Hans Olsen - Fjenneslev 1954

.....0.....

89/74 Bubu Lars Blach - Hvidovre 1974
18974/91 Bubber Jens Lautrup - Toftlund  1991
18791/77 Buck P. Boolsen - Sorø 1977
21162/74 Buck Mulligan Kurt Lauritsen - Frederikssund 1974
12117/84 Buckskin Arne Lind - Haarby 1984
88/74 Bucky Lars Blach - Hvidovre 1974
31160/78 Buddy T. Wittrup - Grevinge 1978
19790/78 Bufas Henning Jensen - Sønderborg 1978
15950/74 Buffy P. E. Nørgaard - Pandrup 1974

.....0.....

23904/77 Buggi Knud Berg - Greve 1977
06825/80 Buggi Vivi Jespersen -  Åkirkeby 1980

.....0.....

13796/71 Bulder Anna Jensen - Vordingborg 1971
23845/71 Bulder P. S. Andersen - Stenløse 1971
12392/75 Bulder C. Sønderskov - Børkop 1975
12954//78 Bulder Anders Nøhr - St. Heddinge 1978
36355/84 Bulder Erik Larsen - Varde 1984

.....0.....

123547 Bulder fra Veflinge Hans Rasmussen - Veflinge St. 1947
03331/75 Bule Tage Bitch - Karup 1975

.....0.....

14493/68 Buller P. Jørgensen - København 1968
21756/69 Buller F. J. Eriksen - Agedrup 1969
12199/70 Buller Viggo Hansen - Fåborg 1970
18115/72 Buller B. Rasmussen - Århus N 1972
21170/72 Buller B. Bruun - Kolding 1972
15124/73 Buller Sv. E. Krogsgaard - Nordby - Fanø 1973
27315/73 Buller Finn Jensen - Vejle 1973
28882/74 Buller Kristian Friis Hvam - Hvidovre 1974
15968/75 Buller J. Spanggård - Bjerregrav - Møldrup 1975
01193/77 Buller Gorm Petersen - Roskilde 1977
04154/77 Buller Olav Hansen - Fakse Ladeplads 1977
00198/78 Buller E. Jensen - Løgstør 1978
19732/78 Buller Leif Hansen - Ringsted 1978
03158/80 Buller Egon Holm - Hvidovre 1980
10181/80 Buller Leif Hansen - Ringsted 1980
05021/81 Buller Leif Hansen - Ringsted 1981
07468/81 Buller Harry Madsen - Hillerød 1981
27155/81 Buller Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1981
31379/82 Buller Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1982
37621/82 Buller Bente Nielsen - Odense NV 1982
33677/84 Buller Lars Sellerup Petersen - Morud 1984
25200/89 Buller Birgit Lene Lyngrod - Silkeborg  1989
18752/93 Buller Kirsten Andreasen - Haslev 1993

.....0.....

15670/75 Buller II J. Spanggård - Bjerregrav - Møldrup 1975
217899 Buller-Lad-Mig Connie Madsen, Ørslev Mose - Vordingborg 1960

.....0.....

17139 Bus Murermester Hald - Virring 1911
17991/70 Busac Leif Hansen - Næstved 1970
20726/72 Busgus H. Jensen - Munkebo 1972

.....0.....

111562 Busser Svend Larsen - Glamsbjerg 1946
15314/70 Busser J. Mortensen - Fredensborg 1970
10701/71 Busser Lis Bardram - Tappernøje 1971
20949/73 Busser J. Jensen - Store Heddinge 1973
00325/84 Busser Per Nissen - Odense C 1984

.....0.....

59106 Busser af Næsby Hans Jensen - Næsby 1937

.....0.....

62562 Buster Læge Andersen - Gørding 1939
75753 Buster A. Østergaard - Christiansfeld 1943
7650/68 Buster Hans Egon Rasmussen - Tjepperup 1968
10329/69 Buster H. P. Meier - Hedehusene 1969
18389/71 Buster Preben Mogensen - Nykøbing Sj. 1971
8520/72 Buster I. V. Nielsen - Hinnerup 1972
20763/72 Buster John Hvid, Ølby Lyng - Køge 1972
21706/73 Buster Leif Hansen - Ringsted 1973
19998/74 Buster Aksel Olsen - Nyråd 1974
13163/75 Buster F. Andersen - Havdrup 1975
8970/76 Buster Kirsten Jacobsen - Ringsted 1976
18787/77 Buster P. Boolsen - Sorø 1977

27438/77

Buster Lauritz Kristiansen - Vonge 1977
26167/77 Buster Henning Jensen - Sønderborg 1977
00194/78 Buster E. Jensen 1978
01199/77 Buster Gorm Petersen - Roskilde 1978
08728/78 Buster K. E. Andersen - Struer 1978
15289/78 Buster Harry Madsen - Hillerød 1978
06643/79 Buster Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1979
28538/81 Buster Jann Madsen - Fjerritslev 1981
08937/83 Buster Kent Madsen - Tølløse 1983
20977/83 Buster Uffe Kofoed - Hasle 1983
20032/84 Buster Erik Vestergaard - Kalundborg 1994
05585/84 Buster Bjarne Jørgensen - Kjellerup 1984
28285/84 Buster Gert Andersen - Erslev 1984
27407/85 Buster Trine Rasmussen - Aarslev 1985
21170/87 Buster Allan Hansen - Hjallerup 1987
26922/88 Buster Niels P. Sørensen - Give 1988
15113/89 Buster Allan Jensen - Ribe 1989
09059/90 Buster Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1990
14077/94 Buster Leif Hermann - Tranekær 1994
DK13237/2007 Buster Michael Stenderup Korch - Lynge 2007
DK17426/2007 Buster May Birkeland & Jens Hedegaard 2007
DK19091/2007 Buster Mogens & Jane Ellebæk 2007

.....0.....

178357 Busy Gartner N. Larsen Hansen - Ullerslev 1955
06827/80 Butler Vivi Jespersen -  Åkirkeby 1980
38161 Bæssy fra Brønderslev N. Thuesen Berg - Lemvig 1927
14849/83 Bøj Gert Hansen - Aakirkeby 1983

.....0.....

203567 Bølle Villy Odén - Højer 1959
303043 Bølle Iver Jensen - Vipperød St. 1966
6396/69 Bølle Peder Tøndborg - Kjellerup 1969
7975/70 Bølle J. Østergård - Viborg 1970
685/71 Bølle Bent Hansen - Roskilde 1971
11672/71 Bølle Peder Tøndborg - Kjellerup 1971
9432/72 Bølle K. Schyberg - Hvidovre 1972
22097/74 Bølle J. Fabricius Dahl - Viborg 1974
8719/75 Bølle N. Ortved - Grenaa 1975
12391/75 Bølle C. Sønderskov - Børkop 1975
08096/77 Bølle Lars Chr. Madsen - København S 1977
27719/77 Bølle Else Thorshavn - Århus V 1977
00195/78 Bølle E. Jensen - Løgstør 1978
02901/80 Bølle Eva Rita Nielsen - Horsens 1980
06826/80 Bølle Vivi Jespersen -  Åkirkeby 1980
31801/80 Bølle Jens E. Pedersen - Randers 1980
31197/82 Bølle Sigurd Lund - Thisted 1982
21172/87 Bølle Allan Hansen - Hjallerup 1987
01820/83 Bølle Bodil Jensby - Asaa 1983
18478/84 Bølle Jytte Jensen - Ansager 1984
27646/93 Bølle Flemming Jensen - Hirtshals 1993

.....0.....

105110 Bølle af Birkerød Aase Ramming - Birkerød 1945
67729 Bølles Roy Malermester Erik Lundstrøm - KBHN 1942
11643/85 Børste Claus Valeur - Ølstykke 1985
136460 Børth Fabrikant C.V. Holm - Hasle 1948