C-Liste



Søgning.  = i nummerorden registreringsnummer - = i alfabetisk orden på navne

Problemer med søgning ? kontakt webmaster@irish-setter-family.dk

 

Reg.nr Navn Opdrætter Reg.år
18088/95 Caccia Ivan Møller - Dronningemølle 1995
01086/84 Cacha Hans Thygesen - Nørre Snede 1984
22873/71 Calcar R. Neergaard - Gunderslevholm 1971
DK11464/2009 Calluna Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2009

.....0.....

16866/74 Camilla T. Skouboe - Esbjerg 1974
31545/84 Camilla Svend Graversen - Holstebro 1984

.....0.....

04644/97 Camina Ivan Møller - Dronningemølle 1997
26988/84 Cammy Erik Larsen - Varde 1984

.....0.....

30289/74 Candi Jens Lonning - Roskilde 1974

.....0.....

12651/95 Candy Kim Jacobsen - Holbæk 1995
04645/97 Candy Ivan Møller - Dronningemølle 1997

.....0.....

10746/75 Canel M. Urup Nielsen - Gilleleje 1975
26486/84 Cang Mabel Andreasen - Vig 1984
15410/99 Canice Kim Jacobsen - Holbæk 1999
29656/83 Canis Hanna Hansen - Ansager 1983
04629/2000 Canonball Kim Jacobsen - Holbæk 2000
18094/95 Cantona Ivan Møller - Dronningemølle 1995
23416/82 Capo Ole Nielsen - Randers 1982
18095/95 Capone Ivan Møller - Dronningemølle 1995
33641 Car Købmand Alfred Jacobsen - Saxkøbing 1931
2523/72 Carilla Dan Petersen - Mariager 1972
24390/78 Carina Peter Collet - Ramskov - Grenå 1978

.....0.....

13143/68 Carla Niels Otto Haldrup - Brønderslev 1968
DK12430/2014 Carla Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014

.....0.....

303936 Carlo N. E. Gadeberg - Sønderby pr. Grindsted 1966
09619/75 Carlo John Hvid, Ølby Lyng - Køge 1975
11442/2002 Carlo Ivan Møller - Dronningemølle 2002
DK13238/2007 Carlo Michael Stenderup Korch - Lynge 2007

.....0.....

30086/74 Carlos Kirsten Jacobsen - Ringsted 1974
00955/78 Carly Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1978
01145/86 Carma Marianne Schmeltzer - Rønne 1986
22502/81 Carno Torben Eisensøe - Vedbæk 1981
33438/82 Carry Hanna Hansen - Ansager 1982
01826/83 Casian Bodil Jensby - Asaa 1983
17584/89 Casca Kim V. Ragborg - Måløv 1989

.....0.....

21812/71 Caspar E. B. Andreassen - Nyborg 1971
27036/80 Caspar Frede Knudsen - Korsør 1980

.....0.....

109986 Casper N.E. Sørensen - Aarhus 1946
182159 Casper Søren Balle - Borris 1956
266089 Casper Erik Haldrup - Sødring 1964
332033 Casper Niels Otto Haldrup - Brønderslev 1967
20992/73 Casper U. Bonde - Viborg 1973
21000/73 Casper Agner Christensen - Hvidovre 1973
27668/75 Casper N. E. Trane - Lystrup 1975
20174/76 Casper H.Tyndeskov - Sorø 1976
29465/84 Casper Erik Marker - Rønne 1984

.....0.....

108917 Casper fra Aakirkeby Erling Boholt - Asnæs 1945
13435/75 Catch Torkil Schmidt - Vodskov 1975
30291/74 Cate Jens Lonning - Roskilde 1974
24198/76 Cati Børge Petersen  - Holbæk 1976
18090/95 Catja Ivan Møller - Dronningemølle 1995

.....0.....

30294/74 Cato Jens Lonning - Roskilde 1974
17587/89 Cato Kim V. Ragborg - Måløv 1989

.....0.....

14315/87 Cayenne Gert Fredslund- Dianalund 1987
18127/82 Cella Jørgen Jensen - Holbæk 1982
103716 Celly af Endelave Thorvald Gylling - Horsens 1945
26987/84 Cent Erik Larsen - Varde 1983

.....0.....

43722 Centa Snedker Jørgen Hansen - Ulbølle 1934
248655 Centa Kjeld Eriksen - Hellerup Overført fra DRU
256275 Centa Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1963
332128 Centa Carl Laursen - Bjerringbro 1967
19013/69 Centa J. Østergård - Viborg 1969
1428/71 Centa Frode Andersen - Løjt Kirkeby 1971
32342/73 Centa F. T. Jacobsen - Ikast 1973
17558/78 Centa O. Christensen 1978
33433/82 Centa Hanna Hansen - Ansager 1982
35312/83 Centa Helle Schmidt Andersen - Esbjerg 1983
25370/84 Centa Robert Vallentin - Helsinge 1984
01143/86 Centa Marianne Schmeltzer - Rønne 1986
05269/87 Centa Finn Leth - Horsens 1987

.....0.....

118479 Centa af Etta Torill Jacobsen - Bjerringbro 1946
92999 Centa fra Skarrild Carl O. Andersen - Rekkende 1943
25718/79 Cezzan Jørgen Kruse - Holbæk 1979

.....0.....

16826/81 Chack Jørgen Andersen - Hasselager 1981

.....0.....

28308/82 Chaco Bente Nielsen - Odense NV 1982
17897/91 Chaco Kim Jacobsen - Holbæk 1991

.....0.....

20752/86 Chago Rud Birger Thomsen - Bryrup 1986
7190/76 Chak M. Ginnerup - Silkeborg 1976
23395/92 Champ Tommy Pedersen - Grenaa 1992
50352 Chan M.G. Jensen - Krogager 1935
26785 Chanco Inspektør Lund - Stege 1920

.....0.....

332222 Chanel Bodil Borre Jacobsen, Løkken 1967
00769/79 Chanel H. Jørgensen - Tørsbøl 1979
31590/83 Chanel E. Bonde - Kalundborg 1983
14313/87 Chanel Gert Fredslund- Dianalund 1987
25472/90 Chanel Hemmingsen & Warming - Kruså 1990
07840/93 Chanel Annelise Lind - Kirke Såby 1993

.....0.....

28628/80 Chanell Knud Jørgen Madsen - Hjerm 1980

.....0.....

31568 Chang V. Hansen - Ramme 1926
40370 Chang K.A. Rohde - Odense 1933
45683 Chang E. Olesen - Tim St. 1934
46651 Chang S. Rasmussen - Varde 1935
67730 Chang Erik Lundstrøm - KBHN 1942
116935 Chang H. Ivanouw - København 1946
266090 Chang Erik Haldrup - Sødring 1964
305124 Chang Johs. Rasmussen - Morud 1966
321698 Chang Knud K. Nielsen - Ørgaard - Resen 1967
324974 Chang Gunnar Svendsen - Odense 1967
9468/68 Chang H. Pedersen - Hals 1968
10893/70 Chang Kjær Olsen - Hobro 1970
18012/70 Chang Poul Christensen - Rødekærsbro 1970
26650/70 Chang Wagner Husted - Hørdum 1970
2914/70 Chang Poula Gravesen - Hvorupgaard 1970
24349/71 Chang L. Quist - Mårslet 1971
21913/71 Chang Leif Hansen - Ringsted 1971
1326/72 Chang Lis Bardram - Brandelev 1972
9217/72 Chang Chr.Westergård - Struer 1972
21448/72 Chang Kjeld Østergaard - Viborg 1972
18377/73 Chang H. Lassen - Gentofte 1973
25647/73 Chang Anker Lassen - Havdrup 1973
33261/73 Chang Ove Mågård-Hansen - Guldager 1973
5144/74 Chang S. A. Nielsen - Bjerringbro 1974
15671/74 Chang Svend Dissing, Stenløse 1974
15951/74 Chang P. E. Nørgaard - Pandrup 1974
03635/75 Chang Grethe Pedersen - Randers 1975
11042/75 Chang Eva Højer Christensen, Brandelev 1975
13161/75 Chang F. Andersen 1975
20412/75 Chang S. Grønlund - Hove, Veksø 1975
06550/76 Chang Leo Lyneborg Jensen - Jyderup 1976
24195/76 Chang Børge Pedersen - Holbæk 1976
29241/76 Chang Leo Lyneborg Jensen - Jyderup 1976
08085/77 Chang Gregers Thomsen 1977
17372/77 Chang Jonna E. Carlsen - Rudkøbing 1977
17667/77 Chang J. Spanggård - Bjerregrav - Møldrup 1977
21816/77 Chang Bent E. Pedersen - Randers 1977
24638/77 Chang Bodil Jensby - Asaa 1977
26632/77 Chang Annalise Lemvigh - Fjerritslev 1977
07339/78 Chang Kirsten Thorbjørn Sørensen - Ebeltoft 1978
25551/78 Chang Jørgen F. Nielsen 1978
28183/78 Chang E. Andersen - Broby 1978
28189/78 Chang K. I. Nielsen - Esbjerg 1978
21301/79 Chang Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1979
03157/80 Chang Egon Holm - Hvidovre 1980
17783/80 Chang Egon Holm - Hvidovre 1980
07626/81 Chang Keld Østergaard - Bedsted Thy 1981
17772/81 Chang Bodil Jensby - Asaa 1981
24086/81 Chang Bjarne Rasmussen - Otterup 1981
06212/82 Chang Finn N. Jepsen - Alslev 1982
27338/82 Chang Hans Peter Nielsen - Give 1982
33430/82 Chang Hanna Hansen - Ansager 1982
20058/83 Chang Svend P. Boisen - Randers 1983
14401/83 Chang Hanna Hansen - Ansager 1983
28042/83 Chang Rud Birger Thomsen - Bryrup 1983
31589/83 Chang E. Bonde - Kalundborg 1983
10905/85 Chang Ulrik Svendsen - Køge 1986
09796/86 Chang Bjarne Vangsgaard - Snedsted   1986
24280/87 Chang Svend Åge Lunding - Glamsbjerg 1986
00686/87 Chang Jens Fogtmann - Holbæk 1987
18768/93 Chang Jesper Sommer Jacobsen - Brande 1993

.....0.....

148103 Chang ll Hans Kr. Holm Nielsen - Thy 1949
18015/70 Chang II Poul Christensen - Rødekærsbro 1970
25955/91 Chang ll Ketty Thoustrup - Søndersø 1991
45917 Chang af Brønderslev H. Borgen - Brønderslev 1932
135945 Chang af Falen O. P. O. Damsted- Odense 1949
105364 Chang af Fut Henry Pedersen - Ilkærgaard - Grenaa 1945
67143 Chang af Hjordkær H. N. Sørensen - Hjordkær 1942
113082 Chang af Karby E. Foldager - Nykøbing M 1946
92746 Chang af King Ejvind Hansen Zederkop - Endelave 1945
113083 Chang af Machaon E. Foldager - Nykøbing M 1946
81899 Chang af Rolfsted Mølle J. Nordvang - Langeskov 1944
80859 Chang Roland Jens Mikkelsen - Glamsbjerg 1944
122724 Chang af Tim Axel Riis - Assels 1947

.....0.....

137924 Chang fra Grønvang Axel M. Bjørn - Graasten 1949
133332 Chang fra Højbjerg Valdemar Gross - Højbjerg 1948

.....0.....

26863/80 Chango Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
26696/83 Chano Carl Bjørn Ahlgren - Korsør 1983
19044/72 Changpan K. Pedersen - Asnæs 1972

.....0.....

09953/77 Chanti Gert Hansen - Aakirkeby 1977
18942/94 Chanti Ivan Møller - Dronningemølle 1994

.....0.....

18010/70 Chapper Poul Christensen - Rødekærsbro 1970
3406/73 Chargo Eva Christensen - Brandelev 1973
01564/2004 Charites Jan Lorentsen - Holbæk 2004
15115/89 Charley Allan Jensen - Ribe 1989

.....0.....

28491/75 Charlie Gert Salling Sørensen - Kolding 1975
30644/77 Charlie J. Kierkegaard - Horsens 1977
19733/78 Charlie Leif Hansen - Ringsted 1978
25388/78 Charlie Ernst Maach - Odense NV 1978
09335/79 Charlie T. Karlsen- Malling 1979
17171/79 Charlie O. H. Andersen - Birkerød 1979
08207/81 Charlie Børge Pedersen - Holbæk 1981
18737/81 Charlie Jan Justesen - Hinderup 1981
24627/81 Charlie Frede Knudsen  - Korsør 1981
27277/81 Charlie Finn Halling - Holbæk 1981
24387/89 Charlie Jens Fogtmann - Holbæk 1989
08727/96 Charlie Jens Erik Platz - Haderslev 1996
DK04794/2014 Charlie Mogens Ellebæk - Roskilde 2014

.....0.....

25389/78 Charlie II Ernst Maach - Odense NV 1978
02063/2000 Charlot Henrik Keinicke Berg - Stubbekøbing 2000

.....0.....

30631/78 Charly S. Dencker Christensen, Låsby 1978
23164/80 Charly P. Boolsen - Sorø 1980
24633/81 Charly Frede Knudsen  - Korsør 1981
23394/92 Charly Tommy Pedersen - Grenaa 1992

.....0.....

21707/73 Charmy Leif Hansen - Ringsted 1973
18125/82 Chateau Jørgen Jensen - Holbæk 1982
147296 Check Arne Pedersen - Freltofte 1951
17586/89 Cheer Kim V. Ragborg - Måløv 1989
19357/71 Cheeta Finn Jensen - Vejle 1971
24644/77 Cheka Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1977
17128/72 Chela Lauritz Kristiansen - Vonge 1972
325172 Chenta Finn Andersen - Doense 1965

.....0.....

53936 Cheri Jens Valdemar Hansen - Fjenneslev 1936
11261/73 Cheri T. Skouboe - Esbjerg 1973
23600/76 Cheri T. M. Poulsen - Hjerting 1976
24641/77 Cheri Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1977
35308/83 Cheri Helle Schmidt Andersen - Esbjerg 1983
13512/84 Cheri Lars Schmidt -Tølløse 1984

.....0.....

24642/77 Cheri II Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1977
75631 Cheri Machaon Robert Nielsen - Brande 1936

.....0.....

30290/74 Cherie Jens Lonning - Roskilde 1974
12313/83 Cherie Ebbe Stanley - Ishøj 1983
01146/86 Cherie Marianne Schmeltzer - Rønne 1986

€€€

1880/76 Cherri Chr. L. Simonsen - Silkeborg 1976
03152/80 Cherri Egon Holm - Hvidovre 1980
13625/92 Cherri Ketty Thoustrup - Søndersø 1992

.....0.....

17582/89 Cherry Kim V. Ragborg - Måløv 1989

.....0.....

10904/85 Chess Ulrik Svendsen - Køge 1985
03336/2000 Chess Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 2000

.....0.....

29911/83 Chester Erik Christian Eskildsen - Kolding 1983
DK04798/2014 Chester Mogens Ellebæk - Roskilde 2014

.....0.....

26062/80 Chestnut Erik Gertz - Nyborg 1980
29707/83 Chestnut Erik Wulff - Egtved 1983

.....0.....

23396/87 Chiang Elisabeth Nielsen - Brøndby Strand 1987
27153/81 Chianti Knud Johnsen - Viby J 1981

.....0.....

17640/68 Chic P. Laursen - Højbjerg 1968
1835/73 Chic Leif Hansen - Ringsted 1973

.....0.....

20409/74 Chica Peter Johansen - Gesten 1974
03913/77 Chica K. J. Madsen - Hjerm 1977

.....0.....

13723/76 Chicco Henning Jensen - Sønderborg 1976
09827/91 Chicco Kaj Svane Christensen - Tappernøje 1991

.....0.....

33432/82 Chich Hanna Hansen - Ansager 1982
20852/89 Chich Benedicte Imre - Ballerup  1989

.....0.....

30630/78 Chicky S. Dencker Christensen 1978

.....0.....

3421/71 Chico Arne Englyst - Kalundborg 1971
10446/72 Chico H. Petersen - Høng 1972
12673/74 Chico P. Reinholdt-Andersen - Vipperød 1974
30197/74 Chico Poul Frandsen - Korsør 1974
03222/75 Chico E. Voigt - Skanderborg 1975
23372/75 Chiko Egon Hansen - Gelsted 1975
19734/78 Chico Leif Hansen - Ringsted 1978
31196/82 Chico Sigurd Lund - Thisted 1982
08939/83 Chico Kent Madsen - Tølløse 1983
05591/84 Chico Bjarne Jørgensen - Kjellerup 1984
10906/85 Chico Ulrik Svendsen - Køge 1985
18041/85 Chico Anne-Lise Vester Pedersen - Rønde 1985
10572/87 Chico Peter Collet - Køge 1987
04094/93 Chico Kent & Harry Madsen - Hillerød 1993
09829/91 Chico Kaj Svane Christensen - Tappernøje 1991

.....0.....

22057/90 Chien Frede Knudsen - Korsør 1990
6924/70 Chieef Chr. Grønvald - Horsens 1970
11966/74 Chief Bent N. Sørensen - Bred 1974
11530/2000 Chif Jens Jørgen Sørensen - Skals 2000

.....0.....

5061/72 Chik K. Pedersen - Asnæs 1972
20504/77 Chik Henning Jensen - Sønderborg 1977
26985/84 Chik Erik Larsen - Varde 1984

.....0.....

10182/80 Chika Leif Hansen - Ringsted 1980
18129/82 Chika Jørgen Jensen - Holbæk 1982

.....0.....

4414/74 Chikka Lauritz Kristiansen - Vonge 1974

.....0.....

04438/84 Chiki Jens Fogtmann - Holbæk 1984
06759/85 Chiki Kristian Friis Hvam - Hjerm 1985

.....0.....

26695/83 Chiko Carl Bjørn Ahlgren - Korsør 1983
01907/85 Chiko Aage Nielsen - Stenstrup 1985
29623/85 Chiko Niels-Henrik Christensen - Herfølge 1985
01141/86 Chiko Marianne Schmeltzer - Rønne 1986
13911/95 Chiko Flemming Jensen - Hirtshals 1995

.....0.....

13909/95 Chili Flemming Jensen - Hirtshals 1995
09647/99 Chili Jens Jørgen Sørensen - Skals 1999
15405/99 Chili Kim Jacobsen - Holbæk 1999
08498/2002 Chili Henrik Keinicke Berg - Stubbekøbing 2002
15468/2003 Chili Jørgen Jensen - Holbæk 2003

.....0.....

21710/73 Chilli Leif Hansen - Ringsted 1973
18091/95 Chilli Ivan Møller - Dronningemølle 1995
DK04244/2007 Chilli Eva & Anders Andersen - St. Heddinge 2007

.....0.....

12652/95 Chino Kim Jacobsen - Holbæk 1995
06072/89 Chinook Ole Madsen - Galten 1989
331663 Chip Kristian Pedersen - Brørup 1967
30199/74 Chipo Poul Frandsen - Korsør 1974
7171/69 Chips H. S. Poulsen - Brejning 1969

.....0.....

24268/71 Chiri H. Petersen - Høng 1971
00375/79 Chiri Jens Aarestrup - Oksbøl 1979

.....0.....

15466/2003 Chiss Jørgen Jensen - Holbæk 2003
330314 Christina Anna Jensen - Vordingborg 1967
00434/85 Chissy Svend Erik Jensen - Lundby 1985
18131/82 Chit Jørgen Jensen - Holbæk 1982
2524/72 Chita Dan Petersen - Mariager 1972

.....0.....

00200/78 Chitta E. Jensen - Løgstør 1978
10681/80 Chitta Gregers Behm Sørensen - Værløse 1980
13316/86 Chitta Flemming Vilslev Knudsen - Holsted  1986

.....0.....

26318/79 Chiva Leif Andersen - Glumsø 1979

.....0.....

16864/78 Chivas Anker Lassen - Havdrup 1978
09078/83 Chivas Bente Nielsen - Odense NV 1983
29767/83 Chivas Bente Nielsen - Odense NV 1983

.....0.....

17763/81 Chjako Bodil Jensby - Asaa 1981
30576/74 Choko Jan C. Bacher - Havdrup 1974
33194/81 Chrisel Leif Hansen - Ringsted 1981

.....0.....

6619/70 Chris J. Chr. Pedersen - Holstebro 1970
27814/73 Chris H. Buch - Kjellerup 1973
00830/78 Chris A. Andersen - St. Heddinge 1978
18039/85 Chris Anne-Lise Vester Pedersen - Rønde 1985
17585/89 Chris Kim V. Ragborg - Måløv 1989
23396/92 Chris Tommy Pedersen - Grenaa 1992

.....0.....

330314 Christina Anna Jensen - Vordingborg 1967
21709/73 Christina Leif Hansen - Ringsted 1973

.....0.....

159/71 Chok K. Dahlgren - Nykøbing Mors 1971

.....0.....

23165/80 Chuck P. Boolsen - Sorø 1980
25465/90 Chuck Hemmingsen & Warming - Kruså 1990

.....0.....

15864/73 Chui N. L. Pedersen - Galten 1973
10240/79 Chuko Børge Petersen  - Holbæk 1979
27922/78 Chum Henning Larsen - Slagelse 1978
18941/94 Chupin Ivan Møller - Dronningemølle 1994
15644/95 Chutney Jan Lorentsen - Holbæk 1995

.....0.....

20974/83 Ciang Uffe Kofoed - Hasle 1983

.....0.....

18940/94 Cicero Ivan Møller - Dronningemølle 1994
18097/95 Cicero Ivan Møller - Dronningemølle 1995

.....0.....

10823/2001 Cico Bente Dau Nottelmann - Vojens 2001
53080 Cifas af Vonny Helweg Christensen - Fakse 1936
83351 Cifo Karl Christensen - Randers 1944

....0.....

06552/76 Ciki Leo Lyneborg Jensen - Jyderup 1976
26861/80 Ciki Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
07653/82 Ciki Flemming Vilslev Knudsen - Holsted  1982

....0.....

30125/78 Cilla Svend E. Pedersen - Holbæk 1978
33431/82 Cilla Hanna Hansen - Ansager 1982
12319/83 Cilla Ebbe Stanley - Ishøj 1983
34748/85 Cilla Peter Collet - Køge 1985

.....0.....

13947/69 Cille J. Sørensen - Stenvad 1969
32202/75 Cille Anders Schnuchel - Sunds 1975
07253/2003 Cille Flemming Vilslev Knudsen - Holsted  2003

.....0.....

33435/82 Cilli Hanna Hansen - Ansager 1982
25369/84 Cim Robert Vallentin - Helsinge 1984
12766/72 Cimba G. Nielsen - Vodskov 1972
21304/79 Cinderella Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1979

.....0.....

292650 Cindy Slagter C. J. Dichmann - Svendborg 1965
23163/80 Cindy P. Boolsen - Sorø 1980
28048/83 Cindy Rud Birger Thomsen - Bryrup 1983
29706/83 Cindy Erik Wulff - Egtved 1983
33671/84 Cindy Lars Sellerup Petersen - Morud 1984
01902/85 Cindy Aage Nielsen - Stenstrup 1985
06758/85 Cindy Kristian Friis Hvam - Hjerm 1985
05265/87 Cindy Finn Leth - Horsens 1987
06830/87 Cindy Kirsten Andreasen - Haslev 1987
14095/89 Cindy Ketty Thoustrup - Søndersø 1989
17581/89 Cindy Kim V. Ragborg - Måløv 1989
13623/92 Cindy Ketty Thoustrup - Søndersø 1992
18765/93 Cindy Jesper Sommer Jacobsen - Brande 1993
11439/2002 Cindy Ivan Møller - Dronningemølle 2002
DK12428/2014 Cindy Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014

.....0.....

26984/84 Cira Erik Larsen - Varde 1984
29625/74 Cirkeline Søren Karlsson - Hareskov 1974
19941/81 Cissan Steen Schmidt-Kallesøe - Taastrup 1981
319687 Cissi Arne Pedersen - Horslunde 1967

.....0.....

235455 Cita Per Olesen, Skovby pr. Brejninge 1962
19356/71 Cita F. Jensen - Vejle 1971
5140/74 Cita S. A. Nielsen - Bjerringbro 1974
29624/74 Cita Søren Karlsson - Hareskov 1974
27921/78 Cita Henning Larsen - Slagelse 1978
28181/78 Cita E. Andersen - Broby 1978
30763/78 Cita Leif Hansen - Ringsted 1978
31163/78 Cita T. Wittrup - Grevinge 1978
15812/81 Cita Åse Sørensen - Tistrup 1981
01506/82 Cita Agner Christensen - Hvidovre 1982
30174/82 Cita Per Stub Rasmussen - Næstved 1982
33436/82 Cita Hanna Hansen - Ansager 1982
35021/82 Cita Jørgen Abild - Fredericia 1982
33640/84 Cita Hanna Hansen - Ansager 1984
06757/85 Cita Kristian Friis Hvam - Hjerm 1985
06023/98 Cita Lars Schmidt -Tølløse 1998
08499/2002 Cita Henrik K. Berg - Stubbekøbing 2002

.....0.....

28182/78 Cita II E. Andersen - Broby 1978
27271 Citas Tømrer E. Jensen - København 1918

.....0.....

08095/77 Citta Lars Chr. Madsen 1977
11697/78 Citta Hans Chr. Salmonsen, Thy 1978
28730/78 Citta Per Mouritzen, Nordby - Fanø 1978
31635/80 Citta Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1982
24369/84 Citta John Schultz Jørgensen - Vanløse 1984
29620/85 Citta Niels-Henrik Christensen - Herfølge 1985
01144/86 Citta Marianne Schmeltzer - Rønne 1986
09831/91 Citta Kaj Svane Christensen - Tappernøje 1991
25954/91 Citta Ketty Thoustrup - Søndersø 1991

.....0.....

25393/78 Cittagirl Ernst Maach - Odense NV 1978
302 Cito H. J. Nielsen - Thoderup 302
178863 Cito Peter Høgh Jensen - Odder 1956
14535/69 Cito H. Meyer - Skuderløse - Haslev 1969

.....0.....

33434/82 City Hanna Hansen - Ansager 1982
21586/89 Civa Søren Lindy Jensen - Aalborg SV 1989

.....0.....

78831 Claes Axel Mikkelsen, Ejby 1944

.....0.....

33913/85 Clair Bent Andersen - Næstved 1985
04646/97 Clair Ivan Møller - Dronningemølle 1997
DK09431/2014 Clair Lene Knudsen - Holbæk 2014

.....0.....

18093/95 Clarck Ivan Møller - Dronningemølle 1995
23397/92 Clark Tommy Pedersen - Grenaa 1992

.....0.....

18128/82 Clarissa Jørgen Jensen - Holbæk 1982
18092/95 Clarissa Ivan Møller - Dronningemølle 1995

.....0.....

25328/73 Clas E. Voigt - Skanderborg 1973

.....0.....

1327/72 Claus Lis Bardram - Brandelev 1972
00372/77 Claus Alfred Nielsen - Hillerød 1977
10014/78 Claus Bodil  S. Petersen - Brande 1978
19131/82 Claus Leif Hansen - Ringsted 1982
11444/2002 Claus Ivan Møller - Dronningemølle 2002

.....0.....

95795 Claus af Bonny M. Laursen - Frederiksberg 1945
28096/71 Clavs Karl Nielsen - Skagen 1971
11529/2000 Clay Jens Jørgen Sørensen - Skals 2000

.....0.....

3829/69 Cleo Anna Jensen - Vordingborg 1969
7977/70 Cleo J. Østergård - Viborg 1970
15864/71 Cleo Torkil Schmidt - Vodskov 1971
22872/71 Cleo R. Neergaard - Gunderslevholm 1971
04647/97 Cleo Ivan Møller - Dronningemølle 1997
11440/2002 Cleo Ivan Møller - Dronningemølle 2002

.....0.....

286305 Cleopatra Aksel Krogh Sørensen - Sønderborg 1965
135946 Clemmy af Sally O. P. O. Damsted- Odense 1946

.....0.....

11193/84 Clif Hanna Hansen - Ansager 1984

.....0.....

28244/72 Cliff P. Nielsen - Silkeborg 1972
07327/81 Cliff Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1981
33195/81 Cliff Leif Hansen - Ringsted 1981
26986/84 Cliff Erik Larsen - Varde 1984
23398/92 Cliff Tommy Pedersen - Grenaa 1992

......0.....

17583/89 Cloe Kim V. Ragborg - Måløv 1989

.....0.....

31180/86 Clyde Bendt Jensen - Hillerød 1986
04651/97 Clyde Ivan Møller - Dronningemølle 1997

.....0.....

2585/76 Cocette Børge Petersen  - Holbæk 1976
17588/89 Cockney Kim V. Ragborg - Måløv 1989

.....0.....

292651 Coco Slagter C. J. Dichmann - Svendborg 1965
319729 Coco Karin Rønholt - Juelsminde 1967
328601 Coco Elisabeth de Neergaard - Valdemarskilde 1967
11040/75 Coco Eva Højer Christensen, Brandelev 1975
22501/81 Coco Torben Eisensøe - Vedbæk 1981
13511/84 Coco Lars Schmidt -Tølløse 1984
15814/84 Coco Bente S. Andersen - Charlottenlund 1984
29622/85 Coco Niels-Henrik Christensen - Herfølge 1985
18389/86 Coco Peter Collet - Køge 1986
29028/87 Coco Karen Lauritzen - Ribe 1987
20851/89 Coco Benedicte Imre - Ballerup  1989

.....0.....

19358/71 Cognac Finn Jensen - Vejle 1971
021708/73 Cognac Leif Hansen - Ringsted 1973
25517/74 Cognac Dan Petersen - Mariager 1974
8725/75 Cognac C. B. Hansen - Hjortshøj 1975
20753/86 Cognac Rud Birger Thomsen - Bryrup 1986
04649/97 Cognac Ivan Møller - Dronningemølle 1997
04631/2000 Cognac Kim Jacobsen - Holbæk 2000

.....0.....

13517/84 Cola Lars Schmidt -Tølløse 1984

.....0.....

01142/86 Colette Marianne Schmeltzer - Rønne 1986
33437/82 Colli Hanna Hansen - Ansager 1982
24589/72 Columbus L. Kandelsdorff - Grenå 1972

.....0.....

02581/76 Comanche Børge Pedersen - Holbæk 1976
15465/2003 Comtesse Jørgen Jensen - Holbæk 2003

.....0.....

173860 Conni Aage Madsen - Varde 1952
25768/73 Conni B. Knudsen - Bjerringbro 1973
31169/78 Conni A. Lemvigh - Fjerritslev 1978
28302/82 Conni Bente Nielsen - Odense NV 1982

.....0.....

125830 Conni af Hjørring Martin Mortensen - Hjørring 1947
83939 Conni af Nebel N. E. Sørensen - Aarhus 1944
105513 Conni af Palle Jørgen Petersen - Als 1945
107314 Conni af Schot Hans Bech - Bramminge 1946

.....0.....

152885 Connie P. Ravn - Fuglebjerg 1952
266091 Connie Erik Haldrup - Sødring 1964
25562 Connie Anna Jensen - Vordingborg 1976
19553/86 Connie Steen Appel Olesen - Oxbøl 1986

.....0.....

47970 Connie af Asnæs F. Jensen - Nørre Felding 1935
130994 Connie fra Fjelsted Otto Madsen - Gamby 1948
138087 Connie af Sheba M. Larsen - Røjle 1949

.....0.....

14281 Conny Godsejer Carstenskiold - Ryomgaard 1904
230517 Conny Karl Hansen - Sønderborg 1961
319730 Conny Karin Rønholt - Juelsminde 1967

.....0.....

182643 Conny af Agerbæk Johannes Winther - Oure 1956
54264 Conny fra Fjenneslev Jens Vald. Hansen - Fjenneslev 1936
91904 Conny af Malling Murermester Chr. Andersen - Malling 1945
154843 Conny af Rødhætte Henry Frolund -  Otterup 1952
149697 Conny af Senta Smed Karl Christensen - Klinkby 1951
162575 Conny fra Skodsbjerg Skovfoged F. Palmvang - Tureby 1953
35145 Conny Højbjerggaard Christian Højbjerg - Kværndrup 1930

.....0.....

27966/77 Cookie Erik Holmgaard Larsen - Vodskov

1977

.....0.....

21557/75 Copperbeech N. Houkjær - Hillerød 1975
21556/75 Copperbit N. Houkjær - Hillerød 1975
04980/72 Coppercoin Tage Maagaard - Viborg 1972
21564/75 Copperfield N. Houkjær - Hillerød 1975
21559/75 Copperhead N. Houkjær - Hillerød 1975
21565/75 Copperpenny N. Houkjær - Hillerød 1975
21563/75 Copperplate N. Houkjær - Hillerød 1975
21561/75 Copperred N. Houkjær - Hillerød 1975
21562/75 Coppersmith N. Houkjær - Hillerød 1975
21560/75 Coppersun N. Houkjær - Hillerød 1975

....0.....

323 Cora Agent Jensen 1893
399 Cora Bøssemager Frandsen - Vejle 1898
25584 Cora Tømrer E. Jensen - København 1915
52975 Cora O. Knuth - Stenstrup 1936

.....0.....

17687/75 Corgi Kirsten Jacobsen - Ringsted 1975
18126/82 Corgi Jørgen Jensen - Holbæk 1982

.....0.....

07629/98 Cork Kim Jacobsen - Holbæk 1998
10180/2005 Cork Kim Jacobsen - Holbæk 2005

.....0.....

13912/95 Corpus Flemming Jensen - Hirtshals 1995
27845 Costa Carl Klintrup - København 1921
04650/97 Cossack Ivan Møller - Dronningemølle 1997

.....0.....

18089/95 Countess Ivan Møller - Dronningemølle 1995
304 Countess Dora Carl Rasmussen - Svendborg 1889
04627/2000 Creamy Kim Jacobsen - Holbæk 2000
13230/76 Cull Henning Jensen - Sønderborg 1976
51942 Cunnie Har. Rasmussen - Tønnes 1936
04648/97 Czar Ivan Møller - Dronningemølle 1997

.....0.....

104422 Cænta af Krogaard Carl O. Andersen - Rekkende 1943
108839 Cænta Th. Petersen - Krogaard - Allerslev 1946

.....0.....

03467/76 Cæcar T. Karlsen- Malling 1976
08206/81 Cæcar Børge Pedersen - Holbæk 1981
13765/87 Cæcar Steen Vasegaard - Ishøj   1987

.....0.....

300041 Cæsar Anna Jensen - Vordingborg 1966
306315 Cæsar Niels Juul - Taastrup Overdrev 1966
3828/69 Cæsar Anna Jensen - Vordingborg 1969
12714/70 Cæsar Peder Tøndborg - Kjellerup 1970
23846/71 Cæsar P. S. Andersen - Stenløse 1971
28098/71 Cæsar Karl Nielsen - Skagen 1971
30295/74 Cæsar Jens Lonning - Roskilde 1974
27081/76 Cæsar Åse Sørensen - Tistrup  
20228/77 Cæsar Hans Krogh - Erslev 1977
18130/82 Cæsar Jørgen Jensen - Holbæk 1982
30831/81 Cæsar Lars Nørgård - Tolne 1981
29526/82 Cæsar Niels Pedersen - Aalsgaarde 1982
18096/95 Cæsar Ivan Møller - Dronningemølle 1995
08726/96 Cæsar Jens Erik Platz - Haderslev 1996
03246/97 Cæsar Jens Lautrup - Toftlund   1997

.....0.....

734 Cæzar Skovfoged Rasmussen - Hornslet 1903