F-Liste

Søgning.  = i nummerorden registreringsnummer - = i alfabetisk orden på navne

Problemer med søgning ? kontakt webmaster@irish-setter-family.dk

Reg.nr Navn Opdrætter Reg.år
07252/2003 F Flemming V. Knudsen - Holsted  2003
27770/95 Fabie Lise Salling - Give 1995
15758/69 Falcow Arne Olsen - Grevninge 1969

.....0.....

20803/89 Falco Tommy B. Frederiksen - Ringe 1989
05450/93 Falco Hugo Jørgensen - Skive 1993
21833/97 Falco Jens Jørgen Sørensen - Skals 1997

.....0.....

00436/85 Falcon Svend Erik Jensen - Lundby 1985

.....0.....

15818/74 Falko Tage Maagaard - Viborg 1974
15155/86 Falko Inga K. Jørgensen - Viborg 1986
13328/91 Falko Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1991
09646/99 Falko Jens Jørgen Sørensen - Skals 1999
11532/2000 Falko Jens Jørgen Sørensen - Skals 2000

.....0.....

27767/95 Fannie Lise Salling - Give 1995
31884/83 Faust Jørgen Arndal Jacobsen - Bogense 1983
18388/86 Fayammitzbøll Peter Collet - Køge 1986

.....0.....

704 Fanny Træskomager Hansen - Drigstrup 1902
226674 Fanny Hans Peder Larsen - Haurvig 1961
230519 Fanny Karl Hansen - Sønderborg 1961
328754 Fanny Knud K. Nielsen, Ørgaard - Resen 1967
10955/69 Fanny Finn Jensen - Vejle 1969
03257/77 Fanny Siegfred Nielsen - Hadsund 1977
16827/81 Fanny Jørgen Andersen - Hasselager 1981
04633/82 Fanny Rud Birger Thomsen - Bryrup 1982
07018/84 Fanny Rud Birger Thomsen - Bryrup 1984
07447/85 Fanny Hanna Hansen - Ansager 1985
27349/93 Fanny Tine Krogh - Nykøbing F. 1993
DK17436/2007 Fanny May Birkeland & Jens Hedegaard 2007

.....0.....

130995 Fanny af John Otto Madsen - Gamby 1948
102550 Fanny af Aabenraa Margurite Jessen - Løjt Kirkeby 1945
21539/81 Fanta Knud Berg - Greve 1981
21534/81 Fantom Knud Berg - Greve 1981
29912/83 Fao Erik Christian Eskildsen - Kolding 1983
1871/76 Fasja Chr. L. Simonsen - Silkeborg 1976
27769/95 Fatima Lise Salling - Give 1995

.....0.....

219859 Felix Hans Olsen - Fjenneslev 1960
4794/68 Felix Knud Johansen - Stautrup 1968
35349/80 Felix Bjarne Rasmussen - Otterup 1980
21540/81 Felix Knud Berg - Greve 1981
21381/82 Felix Herluf Smed - Hobro 1982
36356/84 Felix Erik Larsen - Varde 1984
29626/85 Felix Niels-Henrik Christensen - Herfølge 1985
09044/90 Felix Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1990
13330/91 Felix Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1991
16413/94 Felix Hugo Jørgensen - Skive 1994
14696/99 Felix Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 1999
02060/2000 Felix Henrik K. Berg - Stubbekøbing 2000
24005/2004 Felix Flemming Jensen - Hirtshals 2004

.....0.....

85389 Fello H. N. Sørensen - Hjordkær 1944
197056 Felsted Pluto Frede Sørensen - Herrested 1958
10941/72 Fender Viggo Hansen - Fåborg 1972
198705 Feng Baron Raben-Lewetzau - Nysted 1958

.....0.....

305125 Fenja Johs. Rasmussen - Morud 1966
13333/91 Fenja Helge & Tove Knudsen - Aarslev 1991

.....0.....

27773/95 Ferrart Lise Salling - Give 1995
685 Fenri Enkefru Hørup 1900
24008/2004 Fenrik Flemming Jensen - Hirtshals 2004
17553/78 Fenris O. Christensen - Næstved 1978
19999/74 Fero Aksel Olsen - Nyråd 1974

.....0.....

130462 Fido Chr. Holst - Vanløse 1947
09949/77 Fido Gert Hansen - Aakirkeby 1977

.....0.....

21535/81 Fiddo Knud Berg - Greve 1981

.....0.....

05888/77 Fie J. Jessen - Odder 1977
19147/77 Fie Børge Petersen  - Holbæk 1977
21809/77 Fie Bent E. Pedersen - Randers 1977
09328/79 Fie T. Karlsen- Malling 1979
33910/81 Fie Sigurd Lund - Thisted 1981
34150/81 Fie Erik J. Rasmussen - Bjert 1981
29765/83 Fie Bente Nielsen - Odense NV 1983
38968/83 Fie Peter Madsen - Holbæk 1983
01150/84 Fie Løvendal Rasmussen - Lundby 1984
05589/84 Fie Bjarne Jørgensen - Kjellerup 1984
01099/85 Fie Flemming Jensen - Hirtshals 1985
13331/91 Fie Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1991
27768/95 Fie Lise Salling - Give 1995
10961/2000 Fie Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2000
14533/2003 Fie Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2003
24000/2004 Fie Flemming Jensen - Hirtshals 2004
DK13239/2007 Fie Michael Stenderup Korch - Lynge 2007

.....0.....

DK16869/2008 Fif Henrik K. Berg - Stubbekøbing 2008
278718 Fiff A. Dahl-Rasmussen - Ebberup 1965
12393/75 Fiffer C. Sønderskov - Børkop 1975

.....0.....

14483/87 Fifi Christian Olsen - Herning 1987
00635/97 Fifi Irene Friis - Silkeborg 1997

.....0.....

26788 Fiffi Inspektør Lund - Stege 1920
16851/74 Fiffi Th. Larsen - Gråsten 1974
21533/81 Fiffi Knud Berg - Greve 1981

.....0.....

24004/2004 Fighter Flemming Jensen - Hirtshals 2004
26353 Fighting Game Fru Nielsen - Esbjerg 1921

.....0.....

07251/2003 Figo Flemming V. Knudsen - Holsted  2003
09112/78 Figo M. Iversen - Middelfart 1978

.....0.....

27121 Fiks Carl Klintrup - København 1921
03752/79 Filia Hans Krogh - Erslev 1964
16145/95 Filippa Kent Madsen - Tølløse 1995
23928/78 Filur Kaj Frederiksen - Virum 1978
41343 Find Dressør Chr. Jørgensen - Sorø 1926
15376/75 Fini P. O. Søndergaard - Brovst 1975
18257 Find C.M. Tandlæge Carl Mohr - Hjørring 1912
121219 Finja ll Kjær Madsen - Frederikssund 1944
15409/99 Fiona Kim Jacobsen - Holbæk 1999

.....0.....

197420 Fip P. E. Hansen - Stenstrup, Næstved 1957
34151/81 Fip Erik J. Rasmussen - Bjert 1981

.....0.....

14950/78 Fister I. G. Jensen 1978

.....0.....

07425/81 Fix Kent Madsen - Tølløse 1983
29904/83 Fjalar Erik Chr. Eskildsen - Kolding 1983
8343/73 Fjols Mikkelsen - Gug 1973
00356/77 Fjong Bent E. Pedersen - Randers 1977
24007/2004 Fjordor Flemming Jensen - Hirtshals 2004
32739/80 Flair Johs. Vig Jørgensen - Lejre 1980
16142/95 Flair Kent Madsen - Tølløse 1995

.....0.....

19808/68 Flash Knud E. Hansen - Haarby 1968
14699/99 Flash Niels J. Christensen - Brønderslev 1999

.....0.....

120907 Flaks Poul Nielsen - Aarhus 1946
24173/69 Flaks S. A. Svendsen - Fåborg 1969
18486/73 Flaks Jeppe Knudsen, Rødding 1973
21695/68 Flaks O. Haldrup - Ulstrup St. 1973
08724/78 Flaks K. E. Andersen - Struer 1978
08288/97 Flaks Verner Mortensen - Frederikshavn 1997

.....0.....

182360 Flaks af Ny Stenderup Harry Jensen - V. Hæssinge 1955
371 Flambo H. J. Nielsen - Thoderup 1896
14697/99 Flax Niels J. Christensen - Brønderslev 1999
15407/99 Flanny Kim Jacobsen - Holbæk 1999
165744 Flax af Ajax Niels Lassen - Frederikshavn 1954
20175/76 Flax H.Tyndeskov - Sorø 1976
01562/2004 Flay Jan Lorentsen - Holbæk 2004
24339 Flech fra Viborg Jul. Christensen - Skørping 1944

.....0.....

322 Fleck H. J. Nielsen - Thoderup 1892
172 Fleck Ferdinand Larsen - Næstved 1887
12261 Fleck Møller Jensen - Gjørløv 1905

.....0.....

355 Fleck III H. J. Nielsen - Thoderup 1894
20294 Fleck IV Jæger Morthorst - Ringsted 1908
18586/69 Flep S. Aa. Petersen - Faxe 1969

.....0.....

6836/69 Fleur Anna Jensen - Vordingborg 1969
14534/69 Fleur H. Meyer - Skuderløse - Haslev 1969
26114/70 Fleur P. E. Adamsen - Thorsø 1970
2011/71 Fleur Knud Hansen - Hobro 1971
26677/72 Fleur Peter Collet - Ramskov - Grenå 1972
28255/73 Fleur K. Henriksen - Ruds Vedby 1973
14112/74 Fleur H. Aagaard Andersen - Nr. Søby 1974
1245/76 Fleur Leif Hansen - Ringsted 1976
5683/76 Fleur Finn Lindegård - Ringsted 1976
16863/78 Fleur Anker Lassen - Havdrup 1978
27042/80 Fleur Frede Knudsen  - Korsør 1980
34750/85 Fleur Peter Collet - Køge 1985
23393/87 Fleur Elisabeth Nielsen - Brøndby Strand 1987

.....0.....

277658 Flica Jørgen Nielsen, Udholm - Åbybro 1964
34162 Flich Flach Karen Møller - Lemvig 1927
328757 Flight Knud K. Nielsen, Ørgaard - Resen 1967

.....0.....

300042 Flika Anna Jensen - Vordingborg 1966
07448/85 Flika Hanna Hansen - Ansager 1985

.....0.....

147980 Flicka Kield Eriksen - Hellerup 1951
192175 Flicka Egon Hansen - Gelsted 1955
225969 Flicka Jytte Axell - Vanløse 1961
280105 Flicka Anna Jensen - Vordingborg 1963
301702 Flicka J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1966
21960/70 Flicka Frede Simonsen - Slagelse 1970
25298/71 Flicka Anna Jensen - Vordingborg 1971
25560/75 Flicka Sv. Aa. Petersen - Højbjerg 1975
10951/76 Flicka Anna Jensen - Vordingborg 1976
30308/79 Flicka Alfred Nielsen - Hillerød 1979
07634/81 Flicka Keld Østergaard - Bedsted Thy 1981
27334/82 Flicka Hans Peter Nielsen - Give 1982
03414/83 Flicka Alfred Nielsen - Hillerød 1983
24002/2004 Flicka Flemming Jensen - Hirtshals 2004

.....0.....

181 Flikka H. J. Nielsen - Thoderup 1890
378 Flikka H. J. Nielsen - Thoderup 1897
17143 Flikka Proprietær Just Toft - Hals 1908

.....0.....

70291 Flicka Af Overkjærsgaard J. Strarup - Fredericia 1936

.....0.....

140641 Flink Oscar E. W. Mortensen - Aalborg 1950
15379/75 Flint P. O. Søndergaard - Brovst 1975

.....0.....

21915/71 Flipper Leif Hansen - Ringsted 1971
30642/77 Flipper J. Kierkegaard - Horsens 1977
21537/81 Flipper Knud Berg - Greve 1981

.....0.....

27272 Flirt Forp. Lützen - Skjellerupgaard 1921
19190/74 Flirt Hans Krogh - Erslev 1974

.....0.....

28188/78 Flisa K. I. Nielsen - Esbjerg 1978

.....0.....

21538/81 Flobber Knud Berg - Greve 1981
21209 Flong Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1915

.....0.....

675 Flora St.forstander Clausen - Løgstrup 1898
730 Flora Kjøbmand Chr. Petersen - Horsens 1901
13286 Flora Købmand Schmidt - Skanderborg 1906
17144 Flora Godsinspektør Hoff - Knuthenborg 1908
84397 Flora Chr. Helbo - Balle 1944
24003/2004 Flora Flemming Jensen - Hirtshals 2004

€€€

124312 Flora af Frida Ejnar Sander - Ejsing pr. Vinderup 1947
27581 Flora fra Haastrup Rasmus Olsen - Haastrup 1921
21210 Flora fra Rask Mølle N. Baner - Rask Mølle 1914
118774 Flora fra Tjæreby Søren Jensen - Urlev 1946

€€€

130996 Flossie Otto Madsen - Gamby 1948
01152/84 Flour Løvendal Rasmussen - Lundby 1984

€€€

72716 Flush C. H. Aggerbeck - Nakskov 1943
26680/72 Fluks Peter Collet - Ramskov - Grenå 1972
27775/95 Flux Lise Salling - Give 1995

€€€

362 Fly Ritmester Brinkmann 1893
28999 Fly Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1924
71909 Fly Kaj Th. Johansen - Saxkøbing 1943
284528 Fly J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1965
14053/71 Fly H. Lindeberg - Skive 1971
17741/95 Fly Kent Madsen - Tølløse 1995

.....0.....

71910 Fly ll Kaj Th. Johansen - Saxkøbing 1943
31740 Fly af Kongsted Kaptajn Lauge - Aabyhøj 1926
21211 Fly af Østergaard  F. Knuth - Østergaard 1914
20295 Fly-B Frk. Løppenthin - Toftebjerg 1906
20296 Fly-Hornnum Portør Hansen - Hornum 1910
70010 Fly mig af Rekkende Aage Nygaard - Nr. Alslev 1937
44887 Fly Wave Emil Poulsen - Stagetorn 1934

€€€

21696/68 Flynn O. Haldrup - Ulstrup St. 1968
30764/78 Flynn Leif Hansen - Ringsted 1978

.....0.....

259716 Flynn ll Frede Axelsen - Ringkøbing 1963
11782/73 Fløj N. Ortved - Grenaa 1973
26789 Foch Inspektør Lund - Stege 1920

.....0.....

28261/73 Fonny K. Henriksen - Ruds Vedby 1973
30082/74 Fonny Kirsten Jacobsen - Ringsted 1974

.....0.....

31709/80 Fonzie Svend E. Pedersen - Holbæk 1980
21532/81 Fonzie Knud Berg - Greve 1981
25767/82 Fonzie Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1982
29464/84 Fonzie Erik Marker - Rønne 1984

€€€

27917/78 Fonzy Henning Larsen - Slagelse 1978
20299 Forest King St.forst. Frederiksen - Flemming 1910

€€€

320 Fox Proprietær Tvede, Valby 1893
26741 Fox Kaptajn Færch - Glinningegaard 1920
36133 Fox Forvalter C. Hansen - Maribo 1930
63433 Fox Mejeriejer Esper Boel - Nr. Alslev 1941
152886 Fox P. Ravn - Fuglebjerg 1952
316721 Fox Knud Johnsen - Viby J 1966
25649/73 Fox Anker Lassen - Havdrup 1973
25199/75 Fox Anker Lassen - Havdrup 1975
1246/76 Fox Leif Hansen - Ringsted 1976

€€€

205367 Fox af Lena Frede Axelsen - Ringkøbing 1959
05684/76 Foxi Finn Lindegård - Ørslev 1976
27772/95 Foxie Lise Salling - Give 1995
08019/79 Foxy Hans Chr. Salmonsen, Thy 1979

.....0.....

29609 Frank Edith Larsen - Holte 1924
48963 Frank af Egense Har. Rasmussen - Tønnes 1935
46649 Frank af Kjæret C. Ohrt - Vemb 1931
30001 Frank-Fortune Edith Larsen - Holte 1924
34153/81 Frans Erik J. Rasmussen - Bjert 1981
21054/80 Franziska Leif Hansen - Ringsted 1980

€€€

20407/71 Fred J. Bisgaard Pedersen, Beder 1971
332036 Freddy Niels Otto Haldrup - Brønderslev 1967
23606/76 Freddyfræk T. M. Poulsen - Hjerting 1976
34152/81 Frede Erik J. Rasmussen - Bjert 1981

.....0.....

20059/83 Freia Svend P. Boisen - Randers 1983
02416/78 Frej Jørgen Christensen - Beder 1978

.....0.....

310 Freja H. J.  Nielsen- Thoderup 1882
175 Freja Fabrikant Aggerbeck - Horsens 1889
339 Freja Skomager Jens Larsen - Ejby 1894
364 Freja Hansen - Tvingstrupgaard 1895
703 Freja Skytte Nielsen, Hørby Skov 1901
715 Freja G. Brabrand - Hobro 1902
729 Freja Hotelejer Møller - Svinninge 1903
12262 Freja Axel W. Petersen - Aalborg 1905
16158 Freja Conrad Juhlert - Aalborg 1909
17145 Freja N.P. Hansen- Sandved 1909
26790 Freja Inspektør Lund - Stege 1920
164591 Freja Ann-Louise Møller - Pjedsted 1953
266736 Freja Erik Christoffersen - Vrå, Horsens 1964
272991 Freja Erling Aakær Larsen - Tornby 1964
3799/71 Freja P. E. Petersen - Kolding 1971
240266/77 Freja C. Sørensen, Gudum - Lemvig 1977
23210/80 Freja Knud Erik Lægsgård - Kolind 1980
33908/81 Freja Sigurd Lund - Thisted 1981
34148/81 Freja Erik J. Rasmussen - Bjert 1981
02425/84 Freja Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1984
31916/85 Freja Knud Erik Hansen - Tranehuse 1985
06073/89 Freja Ole Madsen - Galten 1989
13332/91 Freja Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1991
10960/2000 Freja Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2000
08500/2002 Freja Henrik K. Berg - Stubbekøbing 2002
24001/2004 Freja Flemming Jensen - Hirtshals 2004
DK16870/2008 Freja Henrik K. Berg - Stubbekøbing 2008
DK12431/2014 Freja Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014

.....0.....

23235 Freia af Bornholm E. Jensen, København 1915
209700 Freja af Krajberg K. Deichmann - Svendborg 1959
39440 Freja af Raadingholm Axel V. Larsen - Brenderup 1931
109371 Freja af Thorka Ejvind Hansen - Horsens 1946
22248 Freja-Guldbjerg H. J. Nielsen - Thoderup 1916
42067 Freja fra Kærgaarden P. Sørensen - Trustrup 1930
134549 Freja fra Ryslinge P. Pedersen - Ryslinge 1948

.....0.....

16144/95 Freika Kent Madsen - Tølløse 1995
12263 Freile Hotelejer Møller - Svinninge 1903

.....0.....

23551 Fricko Jens Lonning - Roskilde 1975

€€€

34149/81 Frida Erik J. Rasmussen - Bjert 1981
16143/95 Frida Kent Madsen - Tølløse 1995
14530/2003 Frida Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2003

.....0.....

19124/82 Frigg Erik Asbjørn - Skagen 1982
06646/79 Frigga Bodil Jensby - Asaa 1979

€€€

162109 Friki Fabrikant Rasmus Hansen - Langaa 1953
100887 Frise A. Pedersen - Hvalpsund 1944
269825 Frits Jens Erik Uth - Dons pr. Alminde 1964
23550/75 Fritte Jens Lonning - Roskilde 1975
03590/78 Fritz Jens Aarestrup - Oksbøl 1978

€€€

24006/2004 Frodo Flemming Jensen - Hirtshals 2004
26213/76 Froll H. A. Knudsen - Brørup 1976
339/73 Fryns P. Hauge, Bybum - Læsø 1973
54265 Frøy Jens Vald. Hansen - Fjenneslev 1936

.....0.....

13329/91 Fubbi Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1991
87661 Funkis Belly Emil Pedersen - Lillerød 1941
62251 Funkis Zita Emil Pedersen - Lillerød 1941
19554/86 Funnie Steen Appel Olesen - Oxbøl 1986

€€€

21536/81 Funny Knud Berg - Greve 1981
12316/83 Funny Ebbe Stanley - Ishøj 1983
13334/91 Funny Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1991

.....0.....

14698/99 Funzie Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 1999
14950/72 Fup Bent Christensen - Gesten 1972

€€€

10704/71 Fussy Lis Bardram - Tappernøje 1971

€€€

23138/76 Futte Johs. Vig Jørgensen - Lejre 1976
01145/84 Futte Løvendal Rasmussen - Lundby 1984
29445/84 Futte Peter Birch Nielsen - Kolding 1984
01101/85 Futte Flemming Jensen - Hirtshals 1985

.....0.....

115309 Fux A. Bach - Hammel 1946

€€€

00857/80 Fuzzy Svend Brandt-Møller - Gudhjem 1980
DK19093/2007 Fuzzy Mogens Ellebæk - Roskilde 2007

.....0.....

14316/87 Fuzzi Gert Fredslund- Dianalund 1987

€€€

79827 Fylla Svend Larsen - Glamsbjerg 1944
300043 Fylla II Anna Jensen - Vordingborg 1966
6837/69 Fylla Anna Jensen - Vordingborg 1969
23559/72 Fylla Frede Simonsen 1972
19125/82 Fylla Erik Asbjørn - Skagen 1982

.....0.....

58884 Fylla af Ulbølle Snedker Jørgen Hansen - Ulbølle 1935
84398 Fylla af Rosmus Chr. Helbo - Balle 1944
173404 Fylla af Øster Skerninge P. C. Nielsen 1955
24340 Fylla Selandia Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1917
27057 Fylla-Struer O. I. Nielsen - Aarhus 1920

.....0.....

21720/68 Fylle H. Stokholm Lauritsen - Holstebro 1968
119118 Fylle af Borris Jørgen Adolphsen - Kolding 1946
DK16765/2011 Fyr Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2011

.....0.....

08140/78 Fætter H. Brøndal - Charlottenlund 1978