L- Liste

Søgning.  = i nummerorden registreringsnummer - = i alfabetisk orden på navne

Problemer med søgning ? kontakt webmaster@irish-setter-family.dk

Reg.nr Navn Opdrætter Reg.år
7806/73 Laban Flemming Richter Hansen - Tarm 1973
28264/73 Laban K. Henriksen - Ruds Vedby 1973
14113/74 Laban H. Aagaard Andersen - Nr. Søby 1974
25509/74 Laban C. Sønderskov - Børkop 1974
30177/82 Laban Per Stub Rasmussen - Næstved 1982
12329/83 Laban Jens Alring - Trustrup 1998
21166/87 Laban Allan Hansen - Hjallerup 1987
23064/88 Laban Henrik Munch - Vig 1988
18093/93 Laban Finn Petersen - Glesborg 1993
12617/98 Laban Kai Jørgensen - Kongens Lyngby 1998
DK09428/2014 Laban Lene Knudsen - Holbæk 2014

.....0.....

8368/74 Ladi H. E. Frederiksen - Mørkøv 1974
18424/85 Ladie Knud Haugbølle - Dragør 1985
25893/78 Lad Bjarne Rasmussen - Otterup 1978
166550 Lad Mig H. V. Nilausen - Rørvig 1951

.....0.....

342 Lady Ritmester Brinkmann 1892
359 Lady Dyrlæge Nielsen - Odense 1892
374 Lady C. J. Aggerbeck - Horsens 1892
363 Lady H. J. Nielsen - Thoderup 1895

687

Lady Tømmerhandler G. Brabrand - Hobro

1899

17146

Lady

Ahlefeldt-Laurvig-Bille - Ullerslev

1907

26474 Lady A. Jensen - Hammel 1919
36053 Lady I. Ladegaard Sørensen - Brørup 1927
39943 Lady Hofjægermester Collet - Lundby 1927
146721 Lady Villy Grønkjær, Spørring 1951
178866 Lady Peter Høgh Jensen - Odder 1956
233071 Lady Kjeld Frousing - Vraa 1951
226467 Lady Ove Olesen - Brejning 1961
233710 Lady Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1962
240553 Lady F. Dalsgaard Pedersen - Fole 1962
267811 Lady Ole Jensen - Holme Olstrup 1964
269856 Lady Jens Erik Uth - Dons pr. Alminde 1964
270356 Lady Kristian Pedersen - Brørup 1964
286314 Lady S. Kyhlensøe - Sengeløse 1964
288232 Lady J. Mortensen - Fredensborg 1965
322898 Lady Arne Olsen, Grevninge 1966

315962

Lady E. Kronvall - Hvidovre 1967
324977 Lady Gunnar Svendsen - Odense 1967
316727 Lady L. Quist - Ristrup pr. Beder 1967
330319 Lady Anna Jensen - Vordingborg 1967
14627/68 Lady J. Hansen - Stenløse 1968
21268/68 Lady John Nielsen - Fårevejle 1968
3826/69 Lady Anna Jensen - Vordingborg 1968
12477/69 Lady Hans Jørgen Refslund - Nr. Hostrup 1969
12742/69 Lady Preben Schou - Stautrup 1969
14570/69 Lady Kristian Thomassen - Billund 1969
2913/70 Lady Poula Gravesen - Hvorupgaard 1970
2928/70 Lady H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
10894/70 Lady Kjær Olsen - Hobro 1970
14578/70 Lady P. E. Petersen - Kolding 1970
17993/70 Lady Leif Hansen - Næstved 1970
23902/70 Lady Erik Hansen - Kolding 1970
26655/70 Lady  Wagner Husted 1970
688/71 Lady Bent Hansen - Roskilde 1971
1429/71 Lady Frode Andersen - Løjt Kirkeby 1971
6916/71 Lady Johs. Jørgensen - Lejre 1971
7784/71 Lady Viggo Andersen - Viborg 1971
12307/71 Lady A. G. Nielsen - Hvide Sande 1971
12479/71 Lady P. C. Bøgh Johansen 1971
11623/72 Lady Bisgaard Pedersen - Beder 1972
23254/72 Lady E. Brink - Ribe 1972
2521/72 Lady Dan Petersen - Mariager 1972
29138/72 Lady K. J. Burfelt - Vejle 1972
11784/73 Lady N. Ortved - Grenaa 1973
1848/73 Lady Leif Hansen - Ringsted 1973
4473/73 Lady J. Østergård - Viborg 1973
7503/73 Lady Knud E. Sørensen, Ballum - Skærbæk

1973

21712/73 Lady Leif Hansen - Ringsted 1973
11259/73 Lady T. Skouboe - Esbjerg 1973
11301/74 Lady N. E. Bøgh - Overlade 1974
11299/74 Lady A. G. Nielsen - Hvide Sande 1974
11965/74 Lady Bent N. Sørensen - Bred 1974
21904/74 Lady E. Eriksen - Ringsted 1974
22095/74 Lady J. Fabricius Dahl - Viborg 1974
27468/74 Lady J. Spanggård 1974
30572/74 Lady Jan C. Bacher - Havdrup 1974
22867/75 Lady Klaus Berth - Gislinge 1975
28050/75 Lady K. Henriksen - Ruds Vedby 1975
28490/75 Lady Gert Salling Sørensen - Kolding 1975
1725/76 Lady Suzanne Brodersen 1976
1247/76 lady Leif Hansen - Ringsted 1976
21287/76 Lady Peter Collet - Køge 1976
21439/76 Lady E. Kronvall - Hvidovre 1976
24027/76 Lady E. Bonde Hansen- Kalundborg 1976
8969/76 Lady Kirsten Jacobsen - Ringsted 1976
10952/76 Lady Anna Jensen - Vordingborg 1976
7430/76 Lady E. H. Pedersen - Værløse 1976
00678/77 Lady Alfred Nielsen - Hillerød 1977
04376/77 Lady Karl Chr. Jensen - Ansager 1977
09349/77 Lady M. Søndergaard - Esbjerg 1977
15887/77 Lady L. Nielsen - Nr. Lyndelse 1977
19396/77 Lady S. Heller-Christensen - Årup 1977
26167/77 Lady Henning Jensen - Sønderborg 1977
26363/77 Lady Preben Jensen - St. Merløse 1977
27721/77 Lady Else Thorshavn - Århus V 1977
00831/78 Lady A. Andersen - St. Heddinge 1978
03589/78 Lady Jens Aarestrup - Oksbøl 1978
08726/78 Lady K. E. Andersen - Struer 1978

14952/78

Lady I. G. Jensen - Herning

1978

20181/78

Lady Åse Sørensen - Tistrup

1978

21141/78

Lady E. Brink - Ribe

1978

23920/78 Lady Ib Routhe - Støvring 1978
28723/78 Lady Per Mouritzen, Nordby - Fanø 1978
25471/78 Lady Alfred Nielsen - Hillerød 1978
28167/78 Lady Børge Bruun - Sjølund 1978
28191/78 Lady K. I. Nielsen - Esbjerg 1978
02894/80 Lady Eva Rita Nielsen - Horsens 1980
10223/80 Lady Leif Hansen - Ringsted 1980
19844/80 Lady Torkil Schmidt - Vodskov 1980

23211/80

Lady Knud Erik Lægsgård - Kolind 1980
12362/81 Lady Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981
13817/81 Lady Bente Nielsen - Odense NV 1981
24626/81 Lady Frede Knudsen  - Korsør 1981
30830/81 Lady Lars Nørgård - Tolne 1981
36785/81 Lady Hans Peter Nielsen - Give 1981
38456/81 Lady Hans Madsen - Stautrup 1981
01507/82 Lady Agner Christensen - Hvidovre 1982
03134/82 Lady Bente Nielsen - Odense NV 1982
27333/82 Lady Hans Peter Nielsen - Give 1986
11328/83 Lady Birte & Aage Moesgaard - Skjern 1983
24736/83 Lady Bodil Jensby - Asaa 1983
38969/83 Lady Peter Madsen - Holbæk 1983
01084/84 Lady Hans Thygesen - Nørre Snede 1984
02421/84 Lady Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1984
07940/84 Lady Morten Nielsen - Skive 1984
18472/84 Lady Jytte Jensen - Ansager 1984
29443/84 Lady Peter Birch Nielsen - Kolding 1984
33642/84 Lady Hanna Hansen - Ansager 1984
02963/86 Lady Ole Werner - Løgstør 1986
13313/86 Lady Flemming Vilslev Knudsen - Holsted  1986
17332/87 Lady Kim Andersen - Greve 1987
29029/87 Lady Karen Lauritzen - Ribe 1987
17282/88 Lady Peter Møller - Grevninge 1988
09828/91 Lady Kaj Svane Christensen - Tappernøje 1991
18594/92 Lady Kay - Viggo Kræfting 1992
18762/93 Lady Jesper Sommer Jacobsen - Brande 1993
03240/97 Lady Jens Lautrup - Toftlund   1997
21832/97 Lady Jens Jørgen Sørensen - Skals 1997
09648/99 Lady Jens Jørgen Sørensen - Skals 1999
23978/2004 Lady Hugo Pedersen - Roslev 2004

.....0.....

1430/71 Lady II Frode Andersen - Løjt Kirkeby 1971
12308/71 Lady II A. G. Nielsen - Hvide Sande 1971
09356/77 Lady II M. Søndergaard - Esbjerg 1977
35629 Lady af Barritskov Sognepræst C. Bay, Hadsten 1930
184849 Lady af Bel´Colle Egon Andersen - Rungsted Kyst 1956
184343 Lady af Charlottendal Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
191574 Lady af Charlottendal Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1957
141246 Lady af Diana L. P. Blomstrøm -  Assens 1950
45805 Lady af Endelave H. Eskildsen - Endelave 1935
75808 Lady af Endelave Thorvald Gylling - Horsens 1944
141241 Lady af Diana L. P. Blomstrøm, Billeskov Skov 1950
56263 Lady af Frederiksberg M. Laursen - Frederiksberg 1934
170461 Lady af Granlien Fabrikant Rasmus Hansen - Langaa 1954
71661 Lady af Grete S. Rasmussen - Varde 1943
78422 Lady af Hedegaard Rich. Vestager - Herning 1942
144973 Lady af Jack HC. Hansen -  Husby 1950
92748 Lady af King Ejvind Hansen Zederkop - Endelave 1945
193914 Lady af Kit Henry Schøn, Himmerland 1957
120837 Lady af Kjersing Gartner Poul Hansen - Kjersing 1946
75870 Lady af Klokkergaard Britta Alwin Pedersen - Holte 1944
139916 Lady af Knold M. Frederiksen - Hellerup 1950
203237 Lady af Mulstrup Hans Olsen - Fjenneslev 1958
165745 Lady af Nicki Niels Lassen - Frederikshavn 1954
160994 Lady af Padesøholm Christian Knudsen - Tommerup 1953
190795 Lady af Per Erik Wernersson - Valby 1957
108691 Lady af Rita Knud Christensen - St. Andst 1945
118449 Lady af Røntved Lynge Madsen - Frederiksværk 1946
33460 Lady af Sandholt Alfred Johansen - Sandholt Lyndelse 1924
149699 Lady af Senta Smed Karl Christensen - Klinkby 1951
97149 Lady af Skibstrup Henning Petersen - Aalsgaarde 1940
55423 Lady af Stensbjerg Mejeribestyrer H. Petersen - Mørkøv 1935
190796 Lady af Sus Erik Wernersson - Valby 1957
121487 Lady af Tim C. Engel Olsen - Nyborg 1947
162612 Lady af Tom Valdemar Pedersen - Juelsminde 1945
100371 Lady af Visborg E. Olesen - Tim St. 1945
69330 Lady af Vorup Karl Christensen - Randers 1943
28650 Lady af Ørslev Jæger Jensen - Lindenborg 1923
167824 Lady af Øster Skerninge P. C. Nielsen - Aarup 1954

.....0.....

150773 Lady fra Lundbygaard Hofjægermester Collet - Lundby 1945
122894 Lady fra Nr. Nebel Vognmand Hans Bech - Nr. Nebel 1947
121488 Lady fra Naarup C. Engel Olsen - Nyborg 1947
160501 Lady fra Kasernen C. W. Gardum - Randers 1953
27481 Lady fra Haastrup Rasmus Olsen - Haastrup 1921

¤¤¤

27313/74 Ladybellbonnie A. Reventlow-Mourier - Hørsholm 1974
27427 Lady Cora af Kongsted Kaptajn Lauge Kongstorp - Aarhus 1923
313 Lady Jasper Dyrlæge Olsen - Odense 1892
34518 Lady Mariale Kaptajn Lange - Aabyhøj 1923
22251 Lady Nancy P. Andersen - Alminde 1915
30594 Lady Nørremose Peter Petersen - Ellested 1923
26322 Lady Palmerstone Gaardejer Albert Nielsen - Marslev 1919
18263 Lady Stevns C. J. Olesen - Bøgeskov 1913
43149 Lady Urlev Søren Jensen - Urlev 1933
28650 Lady af Ørslev Jæger Jensen - Lindenborg 1923

¤¤¤

190466 Laes E. Krogsøe - Højby 1957

¤¤¤

14115/74 Laff H. Aagaard Andersen - Nr. Søby 1974
23057/88 Laff Henrik Munch - Vig 1988

¤¤¤

111564 Laff af Bukkerup Svend Larsen - Glamsbjerg 1946
184850 Laff af Skolebakken Egon Andersen - Rungsted Kyst 1956
12621/2002 Lago Ove Finnemann 2002

¤¤¤

196637 Laika Ove Kofoed Bendtsen - Lobbæk 1958
13258/71 Laika Chr. Grønvald - Horsens 1971
26679/72 Laika Peter Collet - Ramskov - Grenå 1972
1837/73 Laika Leif Hansen - Ringsted 1973
5756/73 Laika G. Houmøller Christensen - Vils Mors 1973
13741/74 Laika Dan Petersen - Mariager 1974
30100/76 Laika Henning Jensen - Sønderborg 1976
29270/84 Laika Bjarne Høier Christensen - Holsted 1984
10564/89 Laika Per Pedersen - Broby 1989
20805/89 Laika Tommy Buch Frederiksen - Ringe 1989
04030/91 Laika Lars Schmidt -Tølløse 1991
09107/97 Laika Harry Madsen - Hillerød 1997
13058/99 Laika Erik Skårup Nielsen -Thisted 1999
11441/2002 Laika Ivan Møller - Dronningemølle 2002
14534/2003 Laika Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2003

.....0.....

55458 Laila Kaptajn Johnstad Møller 1937
297174 Laila K. E. Høvsgaard - Øksendrup 1962
301606 Laila Bent N. Sørensen - Bred 1966
323982 Laila Kristian Anker - Møller- Lunderskov 1967
21717/68 Laila H. Stokholm Lauritsen - Holstebro 1968
1849/73 Laila Leif Hansen - Ringsted 1973
5670/74 Laila P. E. Adamsen - Thorsø 1974
03465/76 Laila T. Karlsen- Malling 1976
00527/78 Laila Suzanne Brodersen 1978
00770/79 Laila H. Jørgensen - Tørsbøl 1979

.....0.....

145679 Laila fra Hansted Tom Pedersen - Holstebro 1951
123548 Laila fra Veflinge Hans Rasmussen - Veflinge St. 1947
68824 Lajla af Ordrup Malermester Erik Lundstrøm - KBHN 1942
102584 Laila af Skanderup Rytter Nielsen - Aarhus 1945
141243 Laila af Skjoldnæsholm C. Th. Johansen - København 1946
23421/82 Laisa Ole Nielsen - Randers 1982
9695/69 Laj J. Chr. Pedersen - Holstebro 1969
04830/81 Laj Ka Leif Hansen - Ringsted 1981
24346/71 Lajka L. Quist - Mårslet 1971

¤¤¤

12621/98 Lamiga Kai Jørgensen - Kongens Lyngby 1998
12330/83 Lani Jens Alring - Trustrup 1983

¤¤¤

116788 Langesøens Nelly G. E. Kastrup Jensen - Silkeborg 1946
116790 Langesøens Puk G. E. Kastrup Jensen - Silkeborg 1946

¤¤¤

45704 Lanna Forvalter C. Hansen - Maribo 1931
12622/2002 Lanza Ove Finnemann 2002
21503/88 Lap K. Erik Rimmen - Hjørring 1988
26759 Laps Sophus Krogh - Kolding 1921
DK11460/2009 Larix Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2009
18092/93 Laro Finn Petersen - Glesborg 1993
20313 Larron af Jægerhus Kommunelærer Meldgaard - Vejle 1909
330320 Lars Anna Jensen - Vordingborg 1967

¤¤¤

90758 Lass af Bukkerup Svend Larsen - Glamsbjerg 1944

¤¤¤

108840 Lass Th. Petersen - Krogaard - Allerslev 1946
17613/68 Lass Hans Jørgen Refslund - Nr. Hostrup 1968

.....0.....

58352 Lasse Forvalter L. Olsen - Vamdrup 1937
59207 Lasse Fru Ingeniør E. Kølle - Lyngby 1939
111897 Lasse Poul E. Frederiksen - Højbjerg 1946
176781 Lasse Peter Hansen, Samsø 1954
173886 Lasse Børge Pasfal - Seden  St. 1955
236521 Lasse Leo Pedersen - Tvis St. 1962
311608 Lasse Finn Sterobo - Odense 1966
12194/70 Lasse Viggo Hansen - Fåborg 1970
2013/71 Lasse Knud Hansen - Hobro 1971
23255/72 Lasse E. Brink - Ribe 1972
33258/73 Lasse Ove Mågård-Hansen - Guldager 1973
22156/77 Lasse Finn Halling - Holbæk 1977
19143/77 Lasse Børge Petersen  - Holbæk 1978
14159/79 Lasse Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1977
21052/80 Lasse Leif Hansen - Ringsted 1980
00607/86 Lasse Erik Larsen - Varde 1986
11357/87 Lasse Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1987
20118/91 Lasse Birgit Holst - Stoholm Jylland 1991
27896/91 Lasse Claus Sørensen - Grenaa 1991
27344/93 Lasse Tine Krogh - Nykøbing F. 1993
10015/2000 Lasse Britta Pedersen - Grenaa 2000

.....0.....

197013 Lasse af Oure Johannes Winther - Oure 1958
160342 Lasse af Scott Aage Gregersen - Uldum 1953
179964 Lasse af Skaftelev Aksel Henriksen - Slagelse 1956
135947 Lasse af Tello O. P. O. Damsted- Odense 1949
86230 Lasse af Tophuset Poul E. Frederiksen - Højbjerg 1944
171383 Lasse af Turup Christian Storm - Glamsbjerg 1955
88378 Lasse af Vitved Marius Simonsen - Skanderborg 1941
236522 Lassi Leo Pedersen - Tvis St. 1962
154844 Lassi af Snekkegaard Henry Frolund -  Otterup 1952

.....0.....

16809/73 Lassie Svend Dissing - Stenløse 1973
03447/75 Lassie Svend Dissing - Stenløse 1975
07246/75 Lassie Ingeborg Nielsen - Fuglebjerg 1975

.....0.....

137927 Lassie fra Darup Axel M. Bjørn - Graasten 1949
135948 Lassie af Tello O. P. O. Damsted- Odense 1949
163352 Lassie af Krengerup TH. Sørensen - Glamsbjerg 1953
10617/73 Latello Torkil Schmidt - Vodskov 1973
10613/73 Latikki Torkil Schmidt - Vodskov 1973
10615/73 Latito Torkil Schmidt - Vodskov 1973
10612/73 Latjo Torkil Schmidt - Vodskov 1973
10614/73 Latopsy Torkil Schmidt - Vodskov 1973
22252 La Tosca H. Deichmann - Korinth 1916

....0.....

160995 Lau Christian Knudsen - Tommerup 1953
21504/88 Lau K. Erik Rimmen - Hjørring 1988
23063/88 Lau Henrik Munch - Vig 1988
19251/90 Lau Tommy Pedersen - Grenaa 1990

.....0.....

12060/73 Laura Finn Halling - Holbæk 1973
23272/78 Lazy Hans Chr. Salmonsen, Thy 1978
8133/68 Laydi Finn Jensen - Vejle 1968
31211/80 Le Bodil Jensby - Asaa 1980

¤¤¤

22876/82 Lea Peder Lægdsgård Madsen - Herning 1982
01906/85 Lea Aage Nielsen - Stenstrup 1985
24384/89 Lea Jens Fogtmann - Holbæk 1989

.....0.....

236523 Ledi Leo Pedersen - Tvis St. 1962
24637/77 Ledi Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1977

¤¤¤

146285 Leddi af Skjoldnæsholm Max Vendelboe Jacobsen, Jystrup 1950
12203/79 Leddi Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1979
18117/72 Ledie B. Rasmussen - Århus N 1972

¤¤¤

47616 Leddy Oscar Schulze - Holte 1935
183764 Leddy Vagn S. Nielsen - Holme Olstrup 1955
301211 Leddy Anker Jensen - Tureby 1965
300044 Leddy Anna Jensen - Vordingborg 1966
16354/69 Leddy Anna Jensen - Vordingborg 1969

.....0.....

121491 Leddy af Darup Chr. Skov - Sct. Clemens 1947
177142 Leddy af Marsbøl Svend Jensen - Tranbjerg 1955
205369 Leddy af Tarm Frede Axelsen - Ringkøbing 1959

¤¤¤

21507/88 Lee K. Erik Rimmen - Hjørring 1988

¤¤¤

26321/79 Leff Leif Andersen - Glumsø 1979
30629/78 Leia Legro 1978
23420/82 Legro Ole Nielsen - Randers 1982

¤¤¤

25203/89 Leica Birgit Lene Lyngrod - Silkeborg  1989
27216/92 Leica John Skovgård Nielsen - Ullerslev 1992

¤¤¤

26579 Leif Alfred Olsen - Egebækgaard 1921
88954 Leif af Dærup Jens Mikkelsen - Glamsbjerg 1944
31700 Leif af Holbæk Dressør Chr. Jørgensen - Sorø 1933
45014 Leif af Lemvig W. Romby Larsen - Lemvig 1933
80761 Leif af Orø Wolmar Noppenau - Næsby, Ærø 1944

¤¤¤

2912/70 Leika Poula Gravesen - Hvorupgaard 1970
6917/70 Leika Chr. Grønvald - Horsens 1970
07387/82 Leika Bent Mathiasen - Odense SV 1982
06754/85 Leika Kristian Friis Hvam - Hvidovre 1985
21498/88 Leika K. Erik Rimmen - Hjørring 1988

.....0.....

38514 Leila Percy Ipsen - København 1932
85854 Lejla af Rekkende Carl O. Andersen - Rekkende 1944
102020 Leila af Schot J.P.J. Willumsgaard - Lønborg 1945
108920 Leila af Patzy Erling Boholt - Asnæs 1946
147299 Lejla af Sletterød Arne Pedersen - Freltofte 1951
109372 Lejla fra Endelave Ejvind Hansen - Horsens 1946
160502 Leila fra Randers C. W. Gardum - Randers 1953
30506 Leila fra Dianalund Chr. Nielsen - Dianalund 1923
1877/76 Leisa Chr. L. Simonsen - Silkeborg 1923
31532/85 Lejsa Frede Knudsen  - Korsør 1985
25478/78 Lejse Alfred Nielsen - Hillerød 1978
25980 Leka Chr. Nielsen - Dianalund 1920

.....0.....

21506/88 Len K. Erik Rimmen - Hjørring 1988

.....0.....

177895 Lena Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
11009/70 Lena S. A. Svendsen - Korinth 1970

¤¤¤

149700 Lene Smed Karl Christensen - Klinkby 1951
330321 Lene Anna Jensen - Vordingborg 1967
30433/80 Lene Erik Rasmussen - Otterup 1980

¤¤¤

05270/87 Lenka Finn Leth - Horsens 1987
23418/82 Lento Ole Nielsen - Randers 1982

¤¤¤

370 Leo Kjøbmand Puggard - Esbjerg 1895
389 Leo Skovfoged Nielsen, Hørby Skov 1897
24343 Leo Stationsforstander Andersen - Alminde 1914
12618/98 Leo Kai Jørgensen - Kongens Lyngby 1998

.....0.....

158769 Lerkenfeldts Røde Kristen Lillethorup - Aalestrup 1952
18094/93 Less Finn Petersen - Glesborg 1993
21501/88 Leth K. Erik Rimmen - Hjørring 1988
27316 Lett H. J. Nielsen - Thoderup 1919
113086 Letty E. Foldager - Nykøbing M 1946
114030 Letty af Rebild Peder B. Bundgaard - Skørping 1946
14953/78 Letzi I. G. Jensen - Herning 1978
10235/76 Levin Carsten Levinsen - Lemvig 1976
32331 Li Grosserer C. Kierulff - København 1928
1838/73 Liana Leif Hansen - Ringsted 1973

.....0.....

18340/69 Libbi K. Madsen - Viborg 1969
05022/81 Libby Leif Hansen - Ringsted 1981

¤¤¤

69903 Libby af Bred Dyrlæge H. N. Sørensen - Hjordkær 1942
18037/85 Lica Anne-Lise Vester Pedersen - Rønde 1985
25930/72 Lidda B. Knudsen - Bjerringbro 1972
122040 Lidy Gartner Erik Andersen - Bellinge 1985
58669 Liis Th. Thomsen - Sønderby 1935
306017 Lili Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1966
11648/85 Lillmys Claus Valeur - Ølstykke 1985
2988/72 Lillesiv K. Henriksen - Ruds Vedby 1972

¤¤¤

19252/90 Lima Tommy Pedersen - Grenaa 1990
18711/94 Lima Steen Vasegaard - Ishøj   1994

¤¤¤

330322 Limbo Anna Jensen - Vordingborg 1967
14109/74 Lina H. Aagaard Andersen - Nr. Søby 1974

¤¤¤

301703 Linda J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1966
10813/68 Linda H. P. Meier - Hedehusene 1968
1983/70 Linda A. B. Pedersen - Hørve 1970

¤¤¤

122728 Linda af Busse Axel Riis - Assels 1947
174826 Lindholms Pia Tim Martin Lauridsen 1955
64512 Lindholmens Sheik Hans Thomsen - Esbjerg 1938

¤¤¤

14842/68 Line L. Quist - Haarslet 1968
691/71 Line Bent Hansen - Roskilde 1971
7176/72 Line Hans Frederiksen - Risskov 1971
13040/73 Line K. Hornskov - Lemming 1973
15374/75 Line P. O. Søndergaard - Brovst 1975
19171/75 Line Hans Krogh - Erslev 1975
26232/75 Line Ove Hørslev Nielsen - Hadsten 1975
07191/76 Line M. Ginnerup 1976
27160/81 Line Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1981
29683/81 Line Klaus D. Johansen - Dronninglund 1981
30170/82 Line Per Stub Rasmussen - Næstved 1982
29644/83 Line Hanna Hansen - Ansager 1983
15280/85 Line Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1985
31176/86 Line Bendt Jensen - Hillerød 1986
27351/93 Line Tine Krogh - Nykøbing F. 1993
08294/97 Line Verner R. Mortensen - Frederikshavn 1997
09863/98 Line Agust Ragnarsson - Frøstrup 1998

.....0.....

270042 Ling Ernst Nielsen - Hersom pr. Hobro 1964

¤¤¤

24631/81 Link Frede Knudsen  - Korsør 1981

¤¤¤

03335/75 Linka Tage Bitch - Karup 1975
07296/75 Linka Finn Lindegård - Ørslev 1975
21812/77 Linka Bent E. Pedersen - Randers 1977
31053/82 Linka Søren Hansen - Silkeborg 1982
12623/2002 Linka Ove Finnemann 2002

.....0.....

107316 Linka af Douslund Hans Bech - Bramminge 1946
22877/82 Lion Peder Lægdsgård Madsen - Herning 1982
20314 Lion-Palb Ahlefeld-Laurvig-Bille - Ullerslev 1907
90759 Lips Svend Larsen - Glamsbjerg 1944
58669 Liis Th. Thomsen - Sønderby 1935

¤¤¤

46673 Lis Gaardejer Hans Kraft - Lundby 1931
96242 Lis Kaj Rasmussen - Ebberup St 1945
158770 Lis Kristen Lillethorup - Aalestrup 1953
1458/70 Lis Leif Hansen - Næstved 1970
3807/74 Lis Tage Maagaard - Viborg 1974
24648/77 Lis Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1977
16691/83 Lis Tage Maagaard - Viborg 1983

¤

107317 Lis af Schot Mælkehandler Hans Bech - Bramminge 1946
179064 Lis af Fausing Harald Laursen - Allingaabro 1956
182644 Lis af Hestehave Johannes Winther - Oure 1956
117404 Lis af Hjordkær Dyrlæge H. N. Sørensen - Hjordkær 1945
86132 Lis af St. Padesøbjerg Gaardejer Chr. Pedersen - Aarup St. 1944
146286 Lis af Skjoldnæsholm Max Vendelboe Jacobsen, Jystrup 1950
122041 Lis af Tello Gartner Erik Andersen - Bellinge 1947
67804 Lis af Veggerløse Johs. Olsen - Nykøbing 1942
122729 Lis af Østre Assels Axel Riis - Assels 1947

.....0.....

23256/72 Lisa E. Brink - Ribe 1972
21161/74 Lisa Kurt Lauritsen - Frederikssund 1974
32630/75 Lisa J. Riberholdt - Holstebro 1975
01819/82 Lisa Gert Hansen - Aakirkeby 1982
21168/87 Lisa Allan Hansen - Hjallerup 1987

¤¤¤

164515 Lise Alfred Nielsen - Hillerød 1954
10829/68 Lise Jens Chr. Pedersen - Holstebro 1968
17127/72 Lise Lauritz Kristiansen - Vonge 1972

¤¤¤

54258 Lise af Thorsbjerg Jeppe Jessen - Thorsbjerg 1937
25563/76 Lisse Anna Jensen - Vordingborg 1976

¤¤¤

17921/72 Lisette Anna Jensen - Vordingborg 1972
22229/72 Lisette C. Høgsholt - Mundelstrup 1972

¤¤¤

76580 Lissi Gaardejer Ernst Jensen - Svebølle 1940
130997 Lissie af John Otto Madsen - Gamby 1948
30853 Lissy Tømrer E. Jensen - København 1919
45682 Lissy ll V. Eriksen - Barrit 1932
69458 Lissy af Boholt Peter Petersen - Øxendrup 1942
118776 Lissy af Braaskov Søren Jensen - Urlev 1946
88955 Lissy af Dærup Jens Mikkelsen - Glamsbjerg 1944
42674 Lissy Højbjerggaard Chr. Højbjerg, Kværndrup 1927
08438/78 Liska H. Brøndal - Charlottenlund 1978
12619/2002 Listo Ove Finnemann   2002

¤¤¤

16860/78 Liv Anker Lassen - Havdrup 1978
21496/88 Liv K. Erik Rimmen - Hjørring 1988

.....0.....

122683 Liva Holger Storm Jørgensen - Odense 1947
146009 Liva Jens Johansen, Millinge 1951
12623/98 Liva Kai Jørgensen - Kongens Lyngby 1998
21500/88 Liva K. Erik Rimmen - Hjørring 1988

¤¤¤

75839 Liva af Fjellerupgaard Hans Gormsen - Ejby St. 1933

¤¤¤

21499/88 Liz K. Erik Rimmen - Hjørring 1988

¤¤¤

12624/2002 Liza Ove Finnemann 2002
14844/83 Liza Gert Hansen - Aakirkeby 1983

¤¤¤

26521 Lizzi Tømrer E. Jensen - København 1921
170518 Lizzi Skovfoged F. Palmvang - Tureby 1955
22662/72 Lizzi Frede Simonsen - Slagelse 1972

¤¤¤

78114 Lo af Solbraa Britta Alwin Pedersen - Holte 1944

¤¤¤

5957/68 Lobo A. Mathiesen - Auning 1968
28193/78 Lobo K. I. Nielsen - Esbjerg 1978
29646/83 Lobo Hanna Hansen - Ansager 1983

.....0.....

9749/69 Locky H. Sørensen, Tebbestrupkær - Randers 1969
8848/72 Locky N. Laumann - Holstebro 1972
29446/84 Locky Peter Birch Nielsen - Kolding 1984

¤¤¤

15209/69 Loff James Jeppesen - Farsø 1969
12395/75 Loke C. Sønderskov - Børkop 1975

¤¤¤

72640 Lola Hofjægermester Collet - Lundby 1943
13030/75 Lola Henning Andersen - Esbjerg 1975
32629/75 Lola J. Riberholdt - Holstebro 1975
23269/78 Lola Hans Chr. Salmonsen, Thy 1978
04091/93 Lola Kent & Harry Madsen - Hillerød 1993

.....0.....

141829 Lola af Seerslev Ernst B. Schallert - Løjt Kirkeby 1950
12622/98 Lolita Kai Jørgensen - Kongens Lyngby 1998
84048 Lollands King Kaj Poulsen - Godsted 1944
1859/69 Lolo E. Salomonsen - Viby J. 1969
24344 Lolotte Greve Ahlefeldt Laurvig, Brenderup 1917
60133 Lona af Aarhus Møller Christensen - Aarhus 1939

¤¤¤

256277 Lone Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1963
21718/68 Lone H. Stokholm Lauritsen - Holstebro 1968
11008/70 Lone S. A. Svendsen - Fåborg 1970

¤¤¤

1622/68 Loni E. Johnstad-Møller - Aalborg 1968
18013/70 Loni Poul Christensen - Rødekærsbro 1970

.....0.....

52207 Lonni Dræningsmester L. Hansen - Ulsted 1932
21815/77 Lonni Bent E. Pedersen - Randers 1977
14162/79 Lonni Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1979
02423/84 Lonni Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1984

.....0.....

28530/81 Lonnie Jann Madsen - Fjerritslev 1981
01081/84 Lonnie Hans Thygesen - Nørre Snede 1984
15158/86 Lonnie Inga K. Sørgensen - Viborg 1986

¤¤¤

8691/68 Lonny Niels Juul - Taastrup Overdrev 1968

¤¤¤

333 Lord Gaardejer Jacobsen - Sømark 1894
21311/72 Lord Lauritz Kristiansen - Vonge 1972

¤¤¤

60050 Lord Percy A. Sørensen - Hobro 1936
10445/72 Lorre H. Petersen - Høng 1972

¤¤¤

9694/69 Lot Jens Chr. Pedersen - Holstebro 1968

¤¤¤

10953/76 Lotte Anna Jensen - Vordingborg 1976
13416/92 Lotte Michael Friedrichsen 1992

....0....

23239 Lotty Johs Absalonsen - Nr. Aaby 1912
64546 Lotte af Næsby Hans Jensen - Næsby 1937
190467 Lotte af Flakkebjerg E. Krogsøe - Højby 1957
07839/93 Lotus Annelise Lind - Kirke Såby 1993
00355/77 Louis Bent E. Pedersen - Randers 1977

¤¤¤

14529/2003 Lucca Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2003
DK17435/2007 Lucca May Birkeland & Jens Hedegaard 2007

¤¤¤

12620/2002 Lucas Ove Finnemann 2002
14539/2003 Lucas Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2003

¤¤¤

240554 Lucie F. Dalsgaard Pedersen - Fole 1962
24816/84 Luckey Peter Berntsen - Ranum 1984
33909/81 Lucki Sigurd Lund - Thisted 1981

¤¤¤

124969 Lucky Harald Christensen - Aarhus 1947
284469 Lucky Niels Rasmussen - Søby Pr. Ærø 1964
270357 Lucky Kristian Pedersen - Brørup 1964
24584/72 Lucky L. Kandelsdorff - Grenå 1972
7807/73 Lucky Flemming Richter Hansen - Tarm 1973
32459/73 Lucky Børge Petersen  - Holbæk 1973
02895/80 Lucky Eva Rita Nielsen - Horsens 1980
21004/86 Lucky Kent Madsen - Tølløse 1986
23062/88 Lucky Henrik Munch - Vig 1988
03245/97 Lucky Jens Lautrup - Toftlund   1998
12619/98 Lucky Kai Jørgensen - Kongens Lyngby 1998

.....0.....

19294/78 Lucy Henning Jensen - Sønderborg 1978
03405/88 Lucy Ole Madsen - Galten 1988
12625/98 Lucy Kai Jørgensen - Kongens Lyngby 1998

¤¤¤

36722/80 Ludo Birthe Bay Petersen - Birkerød 1980

¤¤¤

1839/73 Ludvig Leif Hansen - Ringsted 1973
25897/78 Ludvig Bjarne Rasmussen - Otterup 1978

¤¤¤

5182/71 Luffe C. Bjerregaard Hansen - Laasby 1971
28263/73 Luffe K. Henriksen - Ruds Vedby 1973
21818/77 Luffe Hans Chr. Salmonsen, Thy 1977
16431/80 Luffe Finn Halling - Holbæk 1980
17784/80 Luffe Egon Holm - Hvidovre 1980
33606/80 Luffe Hans G Trans - Sommersted 1980
27154/81 Luffe Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1981
28539/81 Luffe Jann Madsen - Fjerritslev 1981
38454/81 Luffe Hans Madsen - Stautrup 1981
29976/83 Luffe Villy M. F. Sørensen - Holsted 1983
25225/88 Luffe Jens Fogtmann - Holbæk 1988
07157/91 Luffe Per Christophersen - Regstrup 1991
27897/91 Luffe Claus Sørensen - Grenaa 1991

.....0.....

25894/78 Lui Bjarne Rasmussen - Otterup 1978
21505/88 Luis K. Erik Rimmen - Hjørring 1988
15866/73 Luise N. L. Pedersen - Galten 1973
20892/99 Luka Henrik Heindorf - Tranekær 1999

.....0.....

314725 Lukas Preben Ovesen - Risskov 1966
02696/75 Lukas A. Præstegaard, Ramme - Lemvig 1975
13149/75 Lukas Ludvig Nielsen - Nr. Søby 1975
30335/78 Lukas S. Dencker Christensen, Låsby 1978
04839/78 Lukas N. Houkjær - Hillerød 1978
26726/82 Lukas Peter Møller - Grevninge 1982

.....0.....

23848/71 Lukki P. S. Andersen - Stenløse 1971
36359/84 Luks Erik Larsen - Varde 1984
19466/76 Lulla Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1976

¤¤¤

30245/73 Lulu Eva Højer-Christensen - Brandelev 1973
09334/79 Lulu T. Karlsen- Malling 1979
29448/81 Lulu Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981
33197/81 Lulu Leif Hansen - Ringsted 1981
26483/84 Lulu Mabel Andreasen - Vig 1984
23394/87 Lulu Elisabeth Nielsen - Brøndby Strand 1987
18764/93 Lulu Jesper Sommer Jacobsen - Brande 1993
12620/98 Lulu Kai Jørgensen - Kongens Lyngby 1998
DK16867/2008 Lulu Henrik Keinicke Berg - Stubbekøbing 2008

.....0.....

55927 Lulu af Frøsemosegaard Valdemar Hansen - Fjenneslev 1936
119120 Lullu af Kolding Jørgen Adolphsen - Kolding 1946

¤¤¤

165746 Luna Niels Lassen - Frederikshavn 1954
228798 Luna Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1961
257690 Luna Marius Andersen - Skive 1963
276079 Luna Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1964
22759/69 Luna Kjær Olsen - Hobro 1969
18163/71 Luna B. Olsen - Hobro 1971
26724/82 Luna Peter Møller - Grevninge 1982
21497/88 Luna K. Erik Rimmen - Hjørring 1988
18763/93 Luna Jesper Sommer Jacobsen - Brande 1993
12624/98 Luna Kai Jørgensen - Kongens Lyngby 1998
13199/2001 Luna Jan Lorentsen - Holbæk 2001
12625/2002 Luna Ove Finnemann 2002

¤¤¤

62947 Luna af Næsby Hans Jensen - Næsby 1937
80762 Luna af Næsby Wolmar Noppenau - Næsby, Ærø 1944

¤¤¤

01901/85 Lunde Aage Nielsen - Stenstrup 1985

¤¤¤

68315 Lunderskovs King Ragna Schou - Holte 1939
102551 Lundings Connie Margurite Jessen - Løjt Kirkeby 1945

¤¤¤

21502/88 Lupi K. Erik Rimmen - Hjørring 1988
24283/92 Lupi Morten Jensen - Nørre Alslev 1992

.....0.....

17977/78 Lupo Henning Jensen - Sønderborg 1978
18341/69 Lurifaks K. Madsen - Viborg 1969
10013/78 Lutnia Bodil  S. Petersen 1978
75809 Lux Thorvald Gylling - Horsens 1944
205370 Luxi af Lux Frede Axelsen - Ringkøbing 1959
23008/77 Luzy Ulrik Hansen - Ringe 1977

.....0.....

27011/94 Lyck Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 1994
96426 Lykkefoldgaards Lis Søren Jensen - Urlev 1943

¤¤¤

20765/72 Lyn John Hvid, Ølby Lyng - Køge 1972
24632/81 Lyn Frede Knudsen  - Korsør 1981

.....0.....

286307 Lyna Aksel Krogh Sørensen - Sønderborg 1965
9313/69 Lyna H.V. Larsen, Broby - Dannemare 1969

.....0.....

109373 Lyn af Lissy Ejvind Hansen - Horsens 1946
109988 Lynn N.E. Sørensen - Aarhus 1946

.....0.....

270043 Lyt Ernst Nielsen - Hersom pr. Hobro 1964
11260/73 Lyt T. Skouboe - Esbjerg 1975

.....0.....

13287 Lytt Kjøbmand P. Chr. Petersen - Horsens 1906

.....0.....

54195 Lædy af Bjernarup Jeppe Jessen - Thorsbjerg 1937
120837 Lædy af Kjersing Gartner Poul Hansen - Kjersing 1946
DK16766/2011 Lærk Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2011