P-Liste

Søgning.  = i nummerorden registreringsnummer - = i alfabetisk orden på navne

Problemer med søgning ? kontakt webmaster@irish-setter-family.dk

Reg.nr Navn Opdrætter Reg.år

29153/80 Pacha Fritz Eilersen - Hasle 1980
15946/81 Pacha Per Thorsen - Køge 1981

.....0.....

13266/74 Paddie Ingemann Mortensen - Gylling 1974

.....0.....

271112 Paddy Egon P. Jensen - Holbæk 1964
289122 Paddy Eigil Nielsen - Aunslev 1965
301607 Paddy Bent N. Sørensen - Bred 1966
10751/75 Paddy M. Urup Nielsen - Gilleleje 1975
06553/76 Paddy Leo Lyneborg Jensen - Jyderup 1976
21293/76 Paddy P. F. Collet - Køge 1976
20227/77 Paddy Hans Krogh - Erslev 1977

.....0.....

47618 Pahn Oscar Schulze - Holte 1935
5220/68 Pai Karl Jørgensen - Odense 1968
707 Paia Fabrikant Buchtrup - Randers 1901

¤¤¤

68626 Paj Gaardejer Ernst Jensen - Svebølle 1940
21699/68 Paj O. Haldrup - Ulstrup St. 1968
13601/69 Paj J. Holm - Lille Skensved 1969

¤¤¤

27167/72 Paks Jørn Mikkelsen - Gudumholm 1972
12962/83 Paks Bodil Jensby - Asaa 1983
58900 Pal H. Eskildsen - Endelave 1935
64729 Pal af Hjordkær Dyrlæge H. N. Sørensen - Hjordkær 1942
286309 Pall Aksel Krogh Sørensen - Sønderborg 1965

¤¤¤

45534 Palle Percy Ipsen - København 1932
39093 Palle M. Laursen - Frederiksberg 1933
41984 Palle M. Laursen - Frederiksberg 1933
165748 Palle Niels Lassen - Frederikshavn 1954
184345 Palle Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
14659/70 Palle K. Aa. Paulsen - Bramdrupdam 1970
26654/70 Palle Wagner Husted 1970
19901/72 Palle E. Eriksen - Ringsted 1972
27818/73 Palle H. Buch - Kjellerup 1973
977/74 Palle Johs. Jørgensen - Lejre 1974

¤¤¤

79822 Palle af Glamsbjerg Svend Larsen - Glamsbjerg 1944
88956 Palle af Glamsbjerg Jens Mikkelsen - Glamsbjerg 1944

¤¤¤

790195 Palle af Malling Herluf A. Jensen - Malling 1957
198863 Palle af Raadingholm Carl Peter Larsen - Brenderup St 1958
117949 Palle af Roslev Halvdan Laursen - Roslev 1946
86231 Palle af Tophuset Poul E. Frederiksen - Højbjerg 1944
146287 Palle af Troll Max Vendelboe Jacobsen, Jystrup 1950
145809 Palle af Vivi Carl Laursen, Skive 1951
177052 Palle Stenholt Vagn S. Nielsen - Holme Olstrup 1955

¤¤¤

14611/83 Pam Lars Nørgård - Tolne 1983
01792/75 Pam V Kaj Kurth - Måløv 1975

.....0.....

335 Pan Assistent Clausen - Kjøge 1894
695 Pan Fabrikant Buchtrup - Randers 1900
13288 Pan Jæger O. Morthorst - Ringsted 1906
25315 Pan Kommunelærer Meldgaard - Vejle 1914
26791 Pan Inspektør Lund - Stege 1920
35763 Pan T.H. Therkildsen - Mejlgaard 1928
38607 Pan Christian Herping - Ramme 1928
49924 Pan Peter Jørgensen - Hokkerup 1935
153794 Pan TH. Sørensen - Glamsbjerg 1952
162112 Pan Fabrikant Rasmus Hansen - Langaa 1953
173887 Pan Børge Pasfal - Seden  St. 1955
177896 Pan Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
216998 Pan Paul H. Larsen - Otterup 1960
251441 Pan H. Voigt Pedersen - Skårup 1960
226468 Pan Ove Olesen - Brejning 1961
228800 Pan Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1961
230807 Pan Jørgen Pedersen - Nårup St. 1961
228067 Pan Bent Nielsen - Spøttrup St. 1962
266093 Pan Erik Haldrup - Sødring 1964
272604 Pan J. P. Rønholt - Hemmelev 1964
286008 Pan Børge Hyldig - Nykøbing Mors 1964
292655 Pan Slagter C. J. Dichmann - Svendborg 1965
331884 Pan Niels Juul - Taastrup Overdrev 1965
295886 Pan Poul Willadsen - Aarhus 1966
301704 Pan J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1966
306316 Pan Niels Juul - Taastrup Overdrev 1966
314726 Pan Preben Ovesen - Risskov 1966
314966 Pan O. Haldrup - Ulstrup St. 1966
331309 Pan Frede Simonsen - Ruds Vedby 1967
321701 Pan Knud K. Nielsen - Ørgaard - Resen 1967
1623/68 Pan E. Johnstad-Møller - Aalborg 1968
14495/68 Pan P. Jørgensen - København 1968
19809/68 Pan Knud E. Hansen - Haarby 1968
21347/68 Pan Johs. Rasmussen - Morud 1968
7477/68 Pan Poula Gravesen - Hvorupgaard 1968
14496/69 Pan Karl Jørgensen - Odense 1969
18346/69 Pan K. Madsen - Viborg 1969
1034/70 Pan K. Rasmussen, Svogerslev - Roskilde 1970
1145/70 Pan W. Juhl Pedersen - Herning 1970
14660/70 Pan K. Aa. Paulsen - Bramdrupdam 1970
15045/70 Pan Ib Jørgensen, Lumby Mark - Årslev 1970
15316/70 Pan J. Mortensen - Fredensborg 1970
25245/71 Pan J. Sørensen - Jegsing 1970
8113/71 Pan Hans Frederiksen - Risskov 1971
18392/71 Pan Preben Mogensen - Nykøbing Sj. 1971
22160/71 Pan K. Pedersen - Asnæs 1971
5794/72 Pan Johs. Jørgensen - Lejre 1972
8817/72 Pan Kristian Thomassen - Billund 1972
23258/72 Pan E. Brink - Ribe 1972
20995/73 Pan U. Bonde - Viborg 1973
11369/74 Pan I. V. Nielsen - Hinnerup 1974
341/73 Pan P. Hauge, Bybum - Læsø 1974
11263/73 Pan T. Skouboe - Esbjerg 1973
29013/73 Pan Jørgen P. Christensen - Kalundborg 1973
5168/74 Pan Anna Jensen - Vordingborg 1974
22586/74 Pan H. Petersen - Høng 1974
00518/75 Pan Svend Skydsbjerg - Nakskov 1975
10748/75 Pan M. Urup Nielsen - Gilleleje 1975
15120/75 Pan J. Mortensen - Fredensborg 1975
12370/76 Pan Bent Jensen - Ruds Vedby 1976
05894/77 Pan J. Jessen - Odder 1977
20958/77 Pan Anna Jensen - Vordingborg 1977
23009/77 Pan Ulrik Hansen 1977
26631/77 Pan Annalise Lemvigh - Fjerritslev 1977
09107/78 Pan M. Iversen - Middelfart 1978
311763 Pan P. M. Møller - Odense 1978
06727/79 Pan Flemming Jensen - Hirtshals 1979
26035/80 Pan Bent A. Larsen - Odense NV 1980
27822/80 Pan Åse Sørensen - Tistrup 1980
31625/80 Pan Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
15937/81 Pan Per Thorsen - Køge 1981
24370/84 Pan John Schultz Jørgensen - Vanløse 1984
17630/89 Pan Elly Kaasgaard - Haderslev 1989
12757/94 Pan Hans Ole Kragh - Mesinge 1994

.....0.....

108843 Pan fra Allerslev Th. Petersen - Krogaard - Allerslev 1946
166004 Pan af Billeskov Skov L. P. Blomstrøm - Assens 1949
125833 Pan af Bjergby Martin Mortensen - Hjørring 1947
50470 Pan af Brønderslev H. Borgen - Brønderslev 1932
112490 Pan af Conni Otto Svendsen - Nordby Fanø 1946
176125 Pan af Flemløse Alfred Højbjerg - Freltofte 1955
30362 Pan af Førslev Overskovfoged Olsen - Fuglebjerg 1920
149585 Pan af Faarhus Johs. Clausen Johansen - Ejby 1951
29390 Pan af Glibingegaard Kaptajn Ferch - Søvind 1921
150065 Pan af Kjærballegaard Gunnar Nislev - Fredericia 1951
164948 Pan af Knold P. C. Nielsen - Aarup 1952
119121 Pan af Kolding Jørgen Adolphsen - Kolding 1946
209702 Pan af Kristiansfeldt K. Deichmann - Svendborg 1959
147301 Pan af Lissie Arne Pedersen - Freltofte 1951
158987 Pan af Mejlskov Aage Jespersen - Mejlskov 1953
162368 Pan af Nokki Skovfoged F. Palmvang - Tureby 1953
31034 Pan af Nørremose Peter Petersen - Ellested 1926
163230 Pan af Pep Skytte Edvard Holm - Kværndrup 1953
209703 Pan af Puk K. Deichmann - Svendborg 1959
75810 Pan af Rap Thorvald Gylling - Horsens 1944
178359 Pan af Skellerup Gartner N. Larsen Hansen - Ullerslev 1955
199522 Pan af Staunsholt Anne-Lise Eiersted - Holte 1958
201248 Pan af Tut P. Jensen - Børglum Pr. Vrå 1959
130801 Pan af Ulla I. Clausen - Holte 1948
150066 Pan af Vejlby Gunnar Nislev - Fredericia 1951
69331 Pan af Vorup Karl Christensen - Randers 1943

.....0.....

15282/85 Pandi Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1985
80862 Pan fra Dærup Jens Mikkelsen - Glamsbjerg 1944
53775 Pan fra Kolding Fabrikant W. Ehrenskjold - København 1936
102585 Pan Don Rytter Nielsen - Aarhus 1945
29397 Pan Pang Ingeniør Stürup - København 1924

.....0.....

45291 Pann H. Borgen - Brønderslev 1932
60691 Pann H. Esbensen - Præstø 1940
276080 Pann Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1964

¤¤¤

105367 Pann af Grenaa Henry Pedersen - Ilkærgaard - Grenaa 1945

.....0.....

46790 Panni A. Kring 1931
05024/81 Panni Leif Hansen - Ringsted 1981

.....0.....

8973/76 Panter Kirsten Jacobsen - Ringsted 1976

.....0.....

15638/95 Papaya Jan Lorentsen - Holbæk 1995
01561/2004 Papaya Jan Lorentsen - Holbæk 2004

.....0.....

15718/81 Paplo Lisbeth Wager 1981
14402/83 Pascal Hanna Hansen - Ansager 1983

.....0.....

00771/79 Paschan H. Jørgensen - Tørsbøl 1979

.....0.....

292656 Pascha Slagter C. J. Dichmann - Svendborg 1965
1842/73 Pascha Leif Hansen - Ringsted 1973
19464/76 Pascha Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1976

.....0.....

233072 Pasha Kjeld Frousing - Vraa 1961
10354/70 Pasha Arne Englyst - Kalundborg 1970
4417/74 Pasha Lauritz Kristiansen - Vonge 1974
06558/76 Pasha Kirsten Jacobsen - Ringsted 1976

.....0.....

7006/73 Patrich L. Olsen - Eskebjerg 1973

.....0.....

60182 Patrick Fru Ingeniør E. Kølle - Lyngby 1939
1036/70 Patrick K. Rasmussen, Svogerslev - Roskilde 1970
32115/73 Patrick Jørgen Larsen - Sdr. Felding 1973
03334/75 Patrick Tage Bitch - Karup 1975
10496/77 Patrick Kai Østergaard - Herning 1977
16751/77 Patrick Birtha Andersen - Ll. Skensved 1977
09109/78 Patrick M. Iversen - Middelfart 1978
16862/78 Patrick A. Lassen 1978
21062/80 Patrick Leif Hansen - Ringsted 1980
30075/81 Patrick Kent Madsen - Tølløse 1981
09147/82 Patrick Niels B. Rasmussen - Lyngby 1982
15684/82 Patrick K. Bredahl Nielsen - Brønshøj 1982
26690/83 Patrick Carl Bjørn Ahlgren - Korsør 1983
27562/83 Patrick Peter Berntsen - Ranum 1983
36357/84 Patrick Erik Larsen - Varde 1984
05470/86 Patrick Pia Andersen - Tønder 1986
17898/91 Patrick Kim Jacobsen - Holbæk 1991

.....0.....

53066 Patrick O´Donnel H. Eigenbrod 1935
32576/76 Patrik Børge Petersen  - Holbæk 1976
30095/72 Patsyoconnery Jørgen Jensen - Albertslund 1972
27077/76 Patty Åse Sørensen - Tistrup 1976
28265/73 Pax K. Henriksen - Ruds Vedby 1973
100051 Patzy Karl Rasmussen - Farum 1943

.....0.....

306317 Pau Niels Juul - Taastrup Overdrev 1966
316728 Pau L. Quist - Ristrup pr. Beder 1967
18339/69 Pau K. Madsen - Viborg 1969
8344/73 Pau Mikkelsen - Gug 1973
13035/75 Pau Henning Andersen - Esbjerg 1975
17682/75 Pau Kirsten Jacobsen - Ringsted 1975
11391/76 Pau Bodil Jensby - Asaa 1976

.....0.....

14400/68 Pav Leif Jensen - Slagelse 1968
5431/74 Pav Arne Olsen - Grevninge 1969
23021/80 Pav Herluf Smed - Hobro 1980
11332/91 Pav Kay - Viggo Kræfting 1991
27303/92 Pav Leif Hermann - Tranekær 1992
02058/2000 Pav Henrik Keinicke Berg - Stubbekøbing 2000

.....0.....

171681 Paw C. Svarre - Sorgenfri 1955
266094 Paw Erik Haldrup - Sødring 1964
292657 Paw Slagter C. J. Dichmann - Svendborg 1965
305126 Paw Johs. Rasmussen - Morud 1966
4798/68 Paw Knud Johansen - Stautrup 1968
19293/68 Paw Arne Olsen - Grevninge 1968
7474/68 Paw Poula Gravesen - Hvorupgaard 1968
6864/69 Paw C. Bjerregaard Hansen - Laasby 1969
12747/69 Paw Preben Schou - Stautrup 1969
23845/69 Paw J. Østergård - Viborg 1969
1143/70 Paw W. Juhl Pedersen - Herning 1970
14661/70 Paw K. Aa. Paulsen - Bramdrupdam 1970
15042/70 Paw Ib Jørgensen, Lumby Mark - Årslev 1970
26652/70 Paw Wagner Husted - Hørdum 1970
19355/71 Paw Finn Jensen - Vejle 1971
9436/72 Paw K. Schyberg - Hvidovre 1972
14734/73 Paw M. L. Pallesen - Grenaa 1973
16811/73 Paw Svend Dissing - Stenløse 1973
20997/73 Paw U. Bonde - Viborg 1973
26110/73 Paw F. T. Jacobsen - Ikast 1973
13159/75 Paw F. Andersen - Havdrup 1975
21294/76 Paw P. F. Collet - Køge 1976
05899/77 Paw J. Jessen - Odder 1977
10498/77 Paw Kai Østergaard - Herning 1977
19395/77 Paw S. Heller-Christensen - Årup 1977
27969/77 Paw Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1977
27857/78 Paw Børge Petersen  - Holbæk 1978
25046/79 Paw Bjarne Rasmussen - Otterup 1979
26068/80 Paw Erik Gertz - Nyborg 1980
10687/80 Paw Gregers Behm Sørensen - Værløse 1980
31180/80 Paw Hans Peter Nielsen - Give 1980
02899/80 Paw Eva Rita Nielsen - Horsens 1980
08196/80 Paw Lars Nørgård - Tolne 1980
33199/81 Paw Leif Hansen - Ringsted 1981
35027/81 Paw Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981
19940/81 Paw Steen Schmidt-Kallesøe - Taastrup 1982
14317/82 Paw Lars Brogaard - Næstved 1982
37618/82 Paw Bente Nielsen - Odense NV 1982
32753/83 Paw Trine Rasmussen - Aarslev 1983
09075/83 Paw Bente Nielsen - Odense NV 1983
02416/84 Paw Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1984
31544/84 Paw Svend Graversen - Holstebro 1984
18422/85 Paw Knud Haugbølle - Dragør 1985
20848/87 Paw Charlotte Hinchily 1987
05712/87 Paw Jan Olsen - Brørup 1987
03592/88 Paw Orla Knudsen - Viborg 1988
04035/91 Paw Lars Schmidt -Tølløse 1991
20124/91 Paw Birgit Holst - Stoholm Jylland 1991
13626/92 Paw Ketty Thoustrup - Søndersø 1992
12759/94 Paw Hans Ole Kragh - Mesinge 1994
02527/94 Paw Birgit Holst - Stoholm Jylland 1994
08286/97 Paw Verner R. Mortensen - Frederikshavn 1997
13650/2000 Paw Per Pedersen - Thisted 2000
14536/2003 Paw Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2003

.....0.....

20999/73 Paw II U. Bonde - Viborg 1973
14282/73 Pawla Lene Quist, Århus 1973
209704 Paw af Karrebæksminde K. Deichmann - Svendborg 1959

.....0.....

349 Pax Kjøbmand Chr. Petersen - Horsens 1895
394 Pax Proprietær Nielsen - Hjørring 1897
184346 Pax Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
230808 Pax Jørgen Pedersen - Nårup St. 1961
236524 Pax Leo Pedersen - Tvis St. 1962
240615 Pax Kjeld Troldborg - Gramrode 1962
301707 Pax J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1966
314967 Pax O. Haldrup - Ulstrup St. 1966
19810/68 Pax Knud E. Hansen - Haarby 1968
22099/74 Pax J. Fabricius Dahl - Viborg 1974
27973/77 Pax Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1977
21299/79 Pax Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1979
31213/80 Pax Bodil Jensby - Asaa 1980
03135/82 Pax Bente Nielsen - Odense NV 1982
10254/86 Pax Flemming Hansen - Esbjerg V 1986
16410/94 Pax Hugo Jørgensen - Skive 1994
13060/99 Pax Erik Skårup Nielsen -Thisted 1999

.....0.....

16164 Pax II Hotelejer Møller - Svinninge 1907
86778 Pax af Bøje P. Krohn Jensen - Aalborg 1944
79823 Pax af Glamsbjerg Svend Larsen - Glamsbjerg 1944

¤¤¤

2333/72 Peabody K. B. Florin - Borris 1972
15944/81 Pearl Per Thorsen - Køge 1981

¤¤¤

14662/70 Pedro K. Aa. Paulsen 1970
1321/72 Pedro Lis Bardram - Brandelev 1972
8745/73 Pedro Sv. E. Krogsgaard - Nordby - Fanø 1973
16861/74 Pedro T. Skouboe - Esbjerg 1974
4104/76 Pedro Børge Bruun - Sjølund 1976
18031/76 Pedro Hanne Krag - Vejle 1976
14316/82 Pedro Lars Brogaard - Næstved 1982
29657/83 Pedro Hanna Hansen - Ansager 1983
20031/84 Pedro Erik Vestergaard - Kalundborg 1984

.....0.....

25550 Peer Chr. Jørgensen - Sorø 1919
153795 Peer TH. Sørensen - Glamsbjerg 1952

.....0.....

197014 Peer af Tystofte Johannes Winther - Oure 1958
118778 Peer fra Urlev Søren Jensen - Urlev 1946

.....0.....

27224/79 Peik Torben Lind - Haarlev 1979
7081/76 Pejk J. Spanggård - Bjerregrav - Møldrup 1976

.....0.....

03637/75 Peit Grethe Pedersen - Randers 1975

.....0.....

13636/72 Peggy Dan Ibæk - Karise 1972
1872/76 Peggy Chr. L. Simonsen - Silkeborg 1976

.....0.....

30627/78 Peking S. Dencker Christensen, Låsby 1978
12462/74 Pele M. L. Pallesen - Grenaa 1974

.....0.....

68937 Pelle Niels Petersen - Skelskør 1939
331304 Pelle Frede Simonsen - Ruds Vedby 1937
160669 Pelle P. Sandberg - Klampenborg 1953
256279 Pelle Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1963
288233 Pelle J. Mortensen - Fredensborg 1965
5206/72 Pelle Dan Petersen - Mariager 1972
8580/72 Pelle G. Nielsen - Brenderup 1972
28248/72 Pelle P. Nielsen - Silkeborg 1972
31329/73 Pelle Knud Larsen - Hvalsø 1973
27973/77 Pelle Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1977
20915/82 Pelle Robert Vallentin - Helsinge 1982
32295/82 Pelle Peter Collet - Køge 1982
00324/84 Pelle Per Nissen - Odense C 1984

¤¤¤

5183/71 Pelline C. Bjerregaard Hansen - Laasby 1971
105517 Pello Jørgen Petersen - Als 1945
23886/74 Penelope Peter B. Søndergaard - Åbybro 1974
15276/85 Penni Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1985

¤¤¤

22583/74 Penny H. Petersen - Høng 1974
08135/78 Penny H. Brøndal - Charlottenlund 1978
37095/81 Penny H. H. Kofoed-Johnsen - Gentofte 1981
15816/84 Penny Bente S. Andersen - Charlottenlund 1984

¤¤¤

319734 Pento Karin Rønholt - Juelsminde 1967

¤¤¤

184371 Pep Johs. Bramsen - Fruens Bøge 1950
15041/70 Pepo Ib Jørgensen, Lumby Mark - Årslev 1970

¤¤¤

35638 Per Axel V. Larsen - Brenderup 1931
46578 Per Th. Møllegaard Hansen - Odense 1934
164771 Per Aage Gregersen - Uldum 1954
184347 Per Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
216999 Per Paul H. Larsen - Otterup 1966
301705 Per J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1966
311764 Per P. M. Møller - Odense 1966
331307 Per Frede Simonsen - Ruds Vedby 1967
13602/69 Per J. Holm - Lille Skensved 1969
21975/70 Per Alfred Nielsen - Hillerød 1970

¤¤¤

176126 Per af Agermose Alfred Højbjerg - Freltofte 1955
78834 Per af Ejby Axel Mikkelsen, Ejby 1944
105368 Per af Fut Henry Pedersen - Ilkærgaard - Grenaa 1945
92090 Per af Hobro Boelsmand Konrad Møller - Hobro 1940
108767 Per af Ikast Rich. Johansen - Ikast 1945
84049 Per af Karleby Kaj Poulsen - Godsted 1944
152042 Per af Kolding P. C. Nielsen - Aarup 1952
92745 Per af Lissy Ejvind Hansen Zederkop - Endelave 1945
109991 Per af Rena N.E. Sørensen - Aarhus 1946
102021 Per af Schot J. P. Willumsgaard - Lønborg 1945
211011 Per af Zitta Henri Pedersen - Ballerup 1946
137928 Per fra Aagaard Axel M. Bjørn - Graasten 1949

.....0.....

37093/81 Percy H. H. Kofoed-Johnsen - Gentofte 1981
25855/79 Perla Uffe Kofoed - Hasle 1979
14532/2003 Perle Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2003

¤¤¤

03155/80 Pernelle Egon Holm - Hvidovre 1980

¤¤¤

221056 Pernille Johannes Winther - Oure 1959
297961 Pernille Arne Pedersen - Horslunde 1966
24672/72 Pernille N. Ortved - Grenaa 1972
2757/73 Pernille S. Sørensen 1973
11191/84 Pernille Hanna Hansen - Ansager 1984

¤¤¤

319250 Pernod Thomas Petersen - Tinglev 1967
27316/73 Pernod Finn Jensen - Vejle 1973

¤¤¤

10563/93 Perro Jens Lautrup - Toftlund   1993
3796/70 Perry J. Mortensen - Fredensborg 1970
101473 Peter af Gentofte Fabrikant C.V. Holm - Hasle 1945
1431/71 Pet Frode Andersen - Løjt Kirkeby 1971
137929 Pet fra Sønderborg Axel M. Bjørn - Graasten 1949
6355/74 Peter K. Henriksen - Ruds Vedby 1974
04036/91 Peterpan Lars Schmidt -Tølløse 1991
19502 Peter Aalborg Proprietær Toft - Kongerslev 1912
316729 Petit L. Quist - Ristrup pr. Beder 1967
22864/75 Petka Klaus Berth - Gislinge 1975
00432/85 Petra Svend Erik Jensen - Lundby 1985
31168/78 Petruska A. Lemvigh - Fjerritslev 1978

¤¤¤

25648/73 Phasher Anker Lassen - Havdrup 1973
16165 Phil af Flemming Stationsforst. Frederiksen - Flemming 1909
20320 Phil af Kolding Stationsforst. Frederiksen - Flemming 1909
16166 Phil af Sandved Maskinfabrikant Hansen - Sandved 1909
25896/78 Philip Bjarne Rasmussen - Otterup 1978
13151/75 Phister Ludvig Nielsen - Nr. Søby 1975
11300/74 Phyllis A. G. Nielsen - Hvide Sande 1974

¤¤¤

165749 Pia Niels Lassen - Frederikshavn 1954
255322 Pia P. Jørgensen - København 1963
273970 Pia Jørgen Nielsen, Udholm - Åbybro 1964
276081 Pia Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1964
297962 Pia Arne Pedersen Horslunde 1966
319251 Pia Thomas Petersen - Tinglev 1967
23079/68 Pia K. B. Florin - Borris 1968
18900/68 Pia K. Kjærgaard Madsen - Outrup 1968
21269/68 Pia John Nielsen - Fårevejle 1968
10958/69 Pia Finn Jensen - Vejle 1969
15313/70 Pia J. Mortensen - Fredensborg 1970
15865/71 Pia Torkil Schmidt - Vodskov 1971
17660/71 Pia A. B. Pedersen - Hørve 1971
13157/72 Pia Arne Englyst - Kalundborg 1972
28216/72 Pia H. A. Knudsen - Brørup 1972
27318/73 Pia Finn Jensen - Vejle 1973
5564/75 Pia Poul Jensen - Kvanløse 1975
18329/78 Pia Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1978

.....0.....

10685/93 Piaf Susanne & Ole Schmidt - Nysted 1993
20053/83 Picho Svend P. Boisen - Randers 1983
10226/80 Pico Leif Hansen - Ringsted 1980
14496/68 Pierre P. Jørgensen - København 1968
226469 Pigre Ove Olesen - Brejning 1961

¤¤¤

28325/73 Pigro E. Voigt - Skanderborg 1973
38119/78 Pigro Svend E. Pedersen - Struer 1978
28631/80 Pigro Knud Jørgen Madsen - Hjerm 1990
22060/90 Pigro Frede Knudsen  - Korsør 1990

¤¤¤

27485/71 Pigror C. Høgsholt - Mundelstrup 1971

.....0.....

10698/71 Pil Lis Bardram - Tappernøje 1971
7432/76 Pil E. H. Pedersen - Værløse 1973

.....0.....

12761/94 Pimpernel Hans Ole Kragh - Mesinge 1994
124971 Ping Harald Christensen - Aarhus 1947
33200/81 Pingo Leif Hansen - Ringsted 1981
33534/80 Pink L. Nielsen - Ølgod 1980
295887 Pinky Poul Willadsen - Aarhus 1966
254882 Pino Erik Christoffersen - Hæstrup 1963
9431/72 Pinou K. Schyberg - Hvidovre 1972
23023/80 Pinter Herluf Smed - Hobro 1980

¤¤¤

13766/87 Pinto Steen Vasegaard - Ishøj 1987
04093/93 Pinto Kent & Harry Madsen - Hillerød 1993
18707/94 Pinto Steen Vasegaard - Ishøj 1994

¤¤¤

32632/75 Pipi J. Riberholdt - Holstebro 1975

¤¤¤

10355/70 Pippi Arne Englyst - Kalundborg 1970
DK17433/2007 Pippi May Birkeland & Jens Hedegaard 2007

¤¤¤

35823 Pivaux T.H. Therkildsen - Mejlgaard 1928
15161/86 Pitta Inga K. Jørgensen - Viborg 1986
24588/72 Pjesker L. Kandelsdorff - Grenå 1972

¤¤¤

254883 Pjevs Erik Christoffersen - Hæstrup 1963
286009 Pjevs Børge Hyldig - Nykøbing Mors 1964

¤¤¤

00425/87 Pjocko Per Thinggaard Nielsen - Thisted 1987

¤¤¤

272768 Pjok Ole Rasmussen - Kastrup 1964
302390 Pjok Preben Schou - Stautrup 1966
307327 Pjok A. Holm - Hornum pr. Aars 1966
14663/70 Pjok K. Aa. Paulsen - Bramdrupdam 1970

¤¤¤

259774 Pjudske Preben Henriksen - Ringe 1963

¤¤¤

28319/73 Pjuske E. Voigt - Skanderborg 1973
10011/78 Pjuske Bodil  S. Petersen - Brande 1978
29628/85 Pjuske Niels-Henrik Christensen - Herfølge 1985
22781/89 Pjuske Ove Larsen - Helsinge 1989

¤¤¤

112491 Play Otto Svendsen - Nordby Fanø 1946

.....0.....

6039/70 Plet A. Svenningsen - Viborg 1970
10703/71 Plet Lis Bardram - Tappernøje 1971
18783/71 Plet P. C. Bøgh Johansen 1971
15873/71 Plet Torkil Schmidt - Vodskov 1971
11258/73 Plet T. Skouboe - Esbjerg 1973
18378/73 Plet H. Lassen - Gentofte 1973
33262/73 Plet Ove Mågård-Hansen - Guldager 1973
13738/74 Plet Dan Petersen - Mariager 1974
09726/79 Plet Flemming Jensen - Hirtshals 1979
14847/83 Plet Gert Hansen - Aakirkeby 1983
22780/89 Plet Ove Larsen - Helsinge 1989

.....0.....

34083 Plet af Brørup I. Ladegaard Sørensen - Brørup 1927
133334 Plet af Ruwald Valdemar Gross - Højbjerg 1948
05091/77 Pletpetersen Børge Bruun - Sjølund 1977
193915 Pletty af Kit Henry Schøn, Himmerland 1957
123549 Ploto Hans Rasmussen - Veflinge St. 1947

¤¤¤

331308 Pluto Frede Simonsen - Ruds Vedby 1967
11674/71 Pluto Peder Tøndborg - Kjellerup 1971
28245/72 Pluto P. Nielsen - Silkeborg 1972
15868/73 Pluto N. L. Pedersen - Galten 1973
34901/73 Pluto M. M. Andersen - Brønderslev 1973
7440/75 Pluto Kristian Thomassen - Billund 1975
5682/76 Pluto Finn Lindegård - Ringsted 1976
08098/77 Pluto Lars Chr. Madsen - København S 1977
21837/97 Pluto Jens Jørgen Sørensen - Skals 1997
DK13235/2007 Pluto Michael Stenderup Korch - Lynge 2007
DK12420/2014 Pluto Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014

.....0.....

27470/74 Plutter J. Spanggård 1974

.....0.....

288429 Plys Arne Pedersen - Horslunde 1965
28320/73 Plys E. Voigt - Skanderborg 1973

.....0.....

13289 Plyto Fr. Gall - Fruering 1906

¤¤¤

12920/72 Pløgger Bent Christensen - Gesten 1972

¤¤¤

17797/72 Pløk Johs. Bach - Engesvang 1972
8337/73 Pløk Mikkelsen - Gug 1973
08097/77 Pløk Lars Chr. Madsen - København S 1977

¤¤¤

122895 Pløki Hans Bech - Nr. Nebel 1947
2035/72 Pløtt Jeppe N. Knudsen, Rødding 1972

¤¤¤

10825/2001 Pocotio Bente Dau Nottelmann - Vojens 2001
9017/70 Poggi Børge Petersen  - Holbæk 1970
14324/74 Poker Olav Nielsen - Oksbøl 1974
15740/69 Polle O. Sivertsen - Karlslunde 1969
150067 Polle af Leiff Gunnar Nislev - Fredericia 1951
146722 Pollo Villy Grønkjær, Spørring 1951

¤¤¤

45424 Pollux Grosserer Borch - København 1930
2932/70 Pollux H. M. Pedersen - Varde 1970

¤¤¤

71129 Polly Dyrlæge H. N. Sørensen - Hjordkær 1942
111898 Polly Poul E. Frederiksen - Højbjerg 1956
170206 Polly Hans Olsen - Fjenneslev 1954
3798/71 Polly P. E. Petersen 1971
20766/72 Polly John Hvid, Ølby Lyng - Køge 1972
28530/77 Polly T. Bacher, Solrød Strand 1977
03246/94 Polly Lise Salling - Give 1994
27771/95 Polly Lise Salling - Give 1995

¤¤¤

101461 Polly af Ib Fabrikant C.V. Holm - Hasle 1950
184376 Polly af Fåborg P. C. Nielsen - Ollerup 1956
25802 Polly Nord H. J. Nielsen - Thoderup 1920
08136/78 Polta H. Brøndal - Charlottenlund 1978

¤¤¤

12041/69 Pondo L. Quist - Maarsted 1969
01509/82 Pontho Agner Christensen - Hvidovre 1982

¤¤¤

94176 Ponto Flindt Andersen - Rødovre 1942
79824 Ponto Svend Larsen - Glamsbjerg 1944
122042 Ponto Gartner Erik Andersen - Bellinge 1947
225967 Ponto Jytte Axell - Vanløse 1961
240555 Ponto F. Dalsgaard Pedersen - Fole 1962
266095 Ponto Erik Haldrup - Sødring 1964
1320/72 Ponto Lis Bardram - Brandelev 1972
2991/72 Ponto K. Henriksen - Ruds Vedby 1972
6925/70 Ponto Chr. Grønvald - Horsens 1970
09951/77 Ponto Gert Hansen - Aakirkeby 1970
22028/76 Ponto A. Nøhr - St. Heddinge 1976
30639/77 Ponto K. Pedersen - Hørve 1977
25390/78 Ponto Ernst Maach - Odense NV 1978
313658/78 Ponto T. Wittrup - Grevinge 1978
06641/79 Ponto Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1979
07628/81 Ponto Keld Østergaard - Bedsted Thy 1981
12157/77 Ponto Finn Halling - Holbæk 1977
17639/82 Ponto Jens Fogtmann - Holbæk 1982
32299/82 Ponto Peter Collet - Køge 1982
12317/83 Ponto Ebbe Stanley - Ishøj 1983
06760/85 Ponto Kristian Friis Hvam - Hjerm 1985

.....0.....

144511 Ponto ll Chr. Holst - Vanløse 1950
268963 Ponto II Birger Frederiksen - København S 1964
145680 Ponto lll Tom Pedersen - Holstebro 1951
199523 Ponto af Puk Anne-Lise Eiersted - Holte 1958
85571 Ponto fra Stakroge Alfred Larsen - Brobyværk 1944
292658 Ponty Slagter C. J. Dichmann - Svendborg 1965

.....0.....

14664/70 Pop K. Aa. Paulsen - Bramdrupdam 1970
23981/2004 Pop Hugo Pedersen - Roslev 2004

.....0.....

08532/2000 Porkey Flemming V. Knudsen - Holsted  2000
7745/68 Porki Mogens Stjernegaard - Bullerup 1968
13158/75 Porta F. Andersen - Havdrup 1975
07156/91 Pottebomstærk Per Christophersen - Regstrup 1991

.....0.....

332037 Presto Niels Otto Haldrup - Brønderslev 1967
9016/70 Pretty Børge Petersen  - Holbæk 1970
14283 Pretty Norah II N. C. Schurmann - KBHN 1907

.....0.....

147986 Prik Kield Eriksen - Hellerup 1951
295697 Prik Anna Jensen - Vordingborg 1965
307324 Prik A. Holm - Hornum pr. Aars 1966
319250 Prik Thomas Petersen - Tinglev 1967

.....0.....

14284 Prince Jæger O. Morthorst - Ringsted 1907
19504 Prince af Aarhus Proprietær Toft - Siegsgaard 1910
12288/92 Princess Hugo Pedersen - Roslev 1992
19505 Princess Daisy Driftbestyrer Hansen - Randers 1913

.....0.....

58824 Prins Anton Christensen - Randers 1938
74181 Prins L. P. Høje - Hobro 1941
233073 Prins Kjeld Frousing - Vraa 1961
268964 Prins Birger Frederiksen - København S 1964
306318 Prins Niels Juul - Taastrup Overdrev 1966
324980 Prins Gunnar Svendsen - Odense 1967
331306 Prins Frede Simonsen - Ruds Vedby 1967
14539/69 Prins H. Meyer - Skuderløse - Haslev 1969
4894/71 Prins J. Østergård - Viborg 1971
13262/71 Prins Chr. Grønvald - Horsens 1971
22874/71 Prins R. Neergaard - Gunderslevholm 1971
5795/72 Prins Johs. Jørgensen - Lejre 1972
19900/72 Prins E. Eriksen - Ringsted 1972
7005/73 Prins L. Olsen - Eskebjerg 1973
19549/75 Prins C. Hartvig - Tårs 1975
03615/77 Prins K. J. Madsen - Hjerm 1977
00223/77 Prins Karsten Kristensen - Fårevejle 1977
09106/78 Prins M. Iversen - Middelfart 1978
28070/80 Prins John Schultz Jørgensen - Vanløse 1980
24738/83 Prins Bodil Jensby - Asaa 1983
18757/86 Prins Hans Ole Kragh - Mesinge 1986
12758/94 Prins Hans Ole Kragh - Mesinge 1994

.....0.....

105209 Prins II Chr. Thomsen - Karrebæksminde 1945
107806 Prins af Alex Peder B. Bundgaard - Skørping 1946
102530 Prins af Bidsinge Hans Hansen - Bidsinge 1945
184289 Prins af Frolisgård Aksel Henriksen - Slagelse 1956
19506 Prins Herkules af Vejle Kommunelærer Meldgaard - Vejle 1913
92747 Prins af King Ejvind Hansen Zederkop - Endelave 1945
23605/76 Prinsvaliant T. M. Poulsen - Hjerting 1976
11647/85 Prinsessen Claus Valeur - Ølstykke 1985
173888 Prip Børge Pasfal - Seden  St. 1955
107318 Prissy Hans Bech - Bramminge 1946

.....0.....

7479/68 Prit Poula Gravesen - Hvorupgaard 1968
2916/70 Prit Poula Gravesen - Hvorupgaard 1970

¤¤¤

171682 Pronto C. Svarre - Sorgenfri 1955
22924/71 Pronto Vibeke Frisenette - Charlottenlund 1971

¤¤¤

719 Præktor Grosserer Nielsen - Odense 1901

¤¤¤

81903 Puch Møller J. Nordvang - Langeskov 1944
20948/73 Puch J. Jensen - Store Heddinge 1973

.....0.....

8971/76 Puck Kirsten Jacobsen - Ringsted 1976
203570 Puck af Rudbøl Villy Odén - Højer 1959
149586 Puck af Ulla Johs. Clausen Johansen - Ejby 1951
73651 Pucki Th. Østergaard - Christiansfeld 1943
18164/71 Puckie B. Olsen - Hobro 1971

.....0.....

28257/73 Pucky K. Henriksen - Ruds Vedby 1973
28535/81 Pucky Jann Madsen - Fjerritslev 1981

.....0.....

15116/75 Puggi J. Mortensen - Fredensborg 1975

.....0.....

65104 Puk Læge Aage Andersen - Gørding 1942
118451 Puk Lynge Madsen - Frederiksværk 1946
175851 Puk Anna Jensen - Vordingborg 1954
230809 Puk Jørgen Pedersen - Nårup St. 1961
236473 Puk Bent Nielsen - Spøttrup St. 1962
240616 Puk Kjeld Troldborg - Gramrode 1962
287808 Puk Ole Jensen - Holme Olstrup 1964
289916 Puk Johs. Rasmussen - Morud 1965
311609 Puk Finn Sterobo - Odense 1966
332223 Puk Bodil Borre Jacobsen, Løkken 1967
331305 Puk Frede Simonsen - Ruds Vedby 1967
19294/68 Puk Arne Olsen - Grevninge 1968
15342/68 Puk Viktor L. Karbo - Mundelstrup 1968
10331/69 Puk H. P. Meier - Hedehusene 1969
23847/69 Puk J. Østergård - Viborg 1969
5220/70 Puk Jacob Nielsen, Langø - Kappel 1970
6919/70 Puk Chr. Grønvald - Horsens 1970
14665/70 Puk K. Aa. Paulsen - Bramdrupdam 1970
4887/71 Puk J. Østergård - Viborg 1971
13898/71 Puk Jørn Riedel - Stilling 1971
10700/71 Puk Lis Bardram - Tappernøje 1971
8852/72 Puk N. Laumann - Holstebro 1972
7805/73 Puk Flemming Richter Hansen - Tarm 1973

21714/73

Puk  Leif Hansen - Ringsted 1973
27317/73 Puk Finn Jensen - Vejle 1973
28326/73 Puk E. Voigt - Skanderborg 1973
03448/75 Puk Svend Dissing - Stenløse 1973
14320/74 Puk Olav Nielsen - Oksbøl 1974
21167/74 Puk Kurt Lauritsen - Frederikssund 1974
12503/75 Puk C. B. Hansen - Hjortshøj 1975
15128/75 Puk Kr. Grusgaard - Randers 1975
17688/75 Puk Kirsten Jacobsen - Ringsted 1975
26234/75 Puk Ove Hørslev Nielsen - Hadsten 1975
33904/75 Puk Flemming O. Jeppesen, Hvidbjerg 1975
00345/77 Puk Leif Hansen - Ringsted 1977
27967/77 Puk Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1977
00525/78 Puk Suzanne Brodersen 1978
27858/78 Puk Børge Petersen  - Holbæk 1978
30773/78 Puk P. Nørskov Jensen 1978
15210/80 Puk Gert Salling Sørensen - Kolding 1980
28629/80 Puk  Knud Jørgen Madsen - Hjerm 1980
31713/80 Puk Svend E. Pedersen - Holbæk 1980
19942/81 Puk Steen Schmidt-Kallesøe - Taastrup 1981
19122/82 Puk Erik Asbjørn - Skagen 1982
31376/82 Puk Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1982
14846/83 Puk Gert Hansen - Aakirkeby 1983
24371/84 Puk John Schultz Jørgensen - Vanløse 1984

.....0.....

76785 Puk af Begtrup Martin Høgh - Begstrup 1942
150068 Puk af Erritsø Gunnar Nislev - Fredericia 1951
143407 Puk af Lassi P. C. Nielsen 1955
193916 Puk af Lille Vildmose Henry Schøn, Himmerland 1957
72641 Puk af Lundby Hofjægermester Collet - Lundby 1943
29081/72 Pukki Egon Gustavussen - Silkeborg 1972
30239 Pupille af Førslev Overskovfoged Olsen - Fuglebjerg 1920

.....0.....

234179 Pus Hofjægermester H. Collet - Lundby 1958
21290/76 Pus P. F. Collet - Køge 1976
11731/91 Pus Peter Collet - Køge 1991

.....0.....

27253/71 Puskas Elmar Jørgensen - Hornsyld 1971
12813/90 Puskas Svend Erik Jensen - Lundby 1990

¤¤¤

07469/81 Puske Harry Madsen - Hillerød 1981
26111//73 Pusser F. T. Jacobsen - Ikast 1973

.....0.....

148018 Pussi Else Heick - Valby 1951
228388 Pussi Gustav Pedersen - Vestbirk 1961

¤¤¤

17634/89 Pussie Elly Kaasgaard - Haderslev 1989

¤¤¤

DK11461/2009 Pyrus Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2009
01817/82 Pøjk Gert Hansen - Aakirkeby 1982
26230/75 Pøs Ove Hørslev Nielsen - Hadsten 1975