S-Liste

Søgning.  = i nummerorden registreringsnummer - = i alfabetisk orden på navne

Problemer med søgning ? kontakt webmaster@irish-setter-family.dk

Reg.nr Navn Opdrætter Reg.år
17254/69 Saba Anna Jensen - Vordingborg 1969
22096/74 Sabba J. Fabricius Dahl - Viborg 1974

.....0.....

23849/71 Sabina P. S. Andersen - Stenløse 1971
14956/78 Sabina I. G. Jensen - Herning 1978
24551/92 Sabina Richard S. Rush - Rødkærsbro 1992

.....0.....

15111/89 Sabine Allan Jensen - Ribe 1989

.....0.....

16835/81 Sac Jens Fogtmann - Holbæk 1981
20406/71 Sach Bisgaard Pedersen - Beder 1971

.....0.....

21019/71 Sacha J. Østergård - Viborg 1971
20764/72 Sacha John Hvid, Ølby Lyng - Køge 1972
1547/73 Sascha Svend E. Pedersen - Holbæk 1973
8721/75 Sascha N. Ortved - Grenaa 1975
00360/77 Sacha Bent E. Pedersen - Randers 1977
16589/77 Sacha Niels Kattrup - Hellerup 1977
08210/81 Sacha Børge Pedersen - Holbæk 1981
21164/87 Sacha Allan Hansen - Hjallerup 1987
09830/91 Sacha Kaj S. Christensen - Tappernøje 1991

.....0.....

13363/74 Sacho Ingemann Mortensen - Gylling 1974
04038/91 Sacko Lars Schmidt -Tølløse 1991
31184/86 Sadie Bendt Jensen - Hillerød 1986
31637/80 Sadi Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1985
25421/85 Saff Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1985
35462 Sagamore Mac Ray T.H. Therkildsen - Mejlgaard 1928
32917 Sahib P. Layssac - KBHN 1925
24348/71 Sahr L. Quist - Vedbæk 1971
12419/74 Sahr L. Quist - Vedbæk 1974

.....0.....

22497/81 Saida Torben Eisensøe - Vedbæk 1981
09105/97 Saintgermant Harry Madsen - Hillerød 1997
29627/85 Saki Niels-H. Christensen - Herfølge 1985
26647/70 Sakko Wagner Husted - Hørdum 1970
91994 Salla-Ulla Aksel Hansen - Viborg 1945
00634/97 Saline Irene Friis - Silkeborg 1997
DK17228/2008 Salix Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2008
30907/77 Salli Jonna. E. Carlsen - Rudkøbing 1977
310398 Sallings Antoc J. Lund -  Gistrup 1968

.....0.....

44710 Sally M. Laursen - Frederiksberg 1934
51947 Sally Har. Rasmussen - Tønnes 1936
163220 Sally Dorthe Pedersen - Ryslinge 1951
314728 Sally Preben Ovesen - Risskov 1966
229855 Sally Knud Oxel - Præstø 1961
14406/68 Sally Leif Jensen - Slagelse 1968
16815/68 Sally J. Mortensen - Fredensborg 1968
3003/70 Sally Bodil Borre Jacobsen - Løkken 1970
13013/71 Sally L. Quist - Mårslet 1971
28232/74 Sally S. Hansen,Søgaard - Vester Nebel 1974
25557/75 Sally Sv. Aa. Petersen - Højbjerg 1975
24204/76 Sally Poul Petersen - Skensved 1976
08723/78 Sally K. E. Andersen - Struer 1978
24469/78 Sally Alfred Nielsen - Hillerød 1978
25394/78 Sally Ernst Maach - Odense NV 1978
24624/81 Sally Frede Knudsen  - Korsør 1981
37096/81 Sally H. H. Kofoed-Johnsen - Gentofte 1981
03417/83 Sally Alfred Nielsen - Hillerød 1983
00315/85 Sally Sten Larsen - København 1985
10910/85 Sally Ulrik Svendsen - Køge 1985
28437/87 Sally Hans Ole Kragh - Mesinge 1987
02519/94 Sally Birgit Holst - Stoholm Jylland 1994
11251/96 Sally Hans Sejer Nielsen - Aalborg 1996
DK17434/2007 Sally Birkeland & Hedegaard - Kolding 2007
DK12424/2014 Sally Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014
DK04799/2014 Sally Mogens Ellebæk - Roskilde 2014

.....0.....

197090 Sally af Pedro Hofjægermester H. Collet - Lundby 1958
193917 Sally af Ruff II Henry Schøn, Himmerland 1957

.....0.....

27972 Sam L. C. Petersen - København 1922
266096 Sam Erik Haldrup - Sødring 1964
319804 Sam Carner Bentzon - Blåhøj 1967
13149/68 Sam Niels Otto Haldrup - Brønderslev 1968
4323/68 Sam Hans Jørgen Refslund - Nr. Hostrup 1968
13009/71 Sam L. Quist - Mårslet 1971
12418/74 Sam L. Quist - Mårslet 1974
02179/85 Sam Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1985
03413/83 Sam Alfred Nielsen - Hillerød 1983
25201/89 Sam Birgit Lene Lyngrod - Silkeborg  1989
24281/92 Sam Morten Jensen - Nørre Alslev 1992

.....0.....

207661 Sam af Lykkesholm Martin Jørgensen - Ebberup 1959
102168 Sam af Viborg Aksel Christensen - Viborg 1945
20897/99 Sama Henrik Heindorf - Tranekær 1999

.....0.....

12947/78 Samba Anders Nøhr - St. Heddinge 1976
02178/85 Samba Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1985

.....0.....

28247/72 Sambo P. Nielsen - Silkeborg 1972
38124/78 Samco Svend E. Pedersen - Struer 1978
65755 Sam Salanda Chr. Hansen - Sdr. Omme 1938
20849/89 Sammy Benedicte Imre - Ballerup  1989

.....0.....

19394/77 Samson S. Heller-Christensen - Årup 1977
38416/81 Samson Børge Pedersen - Holbæk 1981
33908/85 Samson Bent Andersen - Næstved 1985
29007/86 Samson Aage Krogsdam Jørgensen - Herlev 1986
16412/94 Samson Hugo Jørgensen - Skive 1994
19041/95 Samson Bjarne Og Judy Lind - Harndrup 1995
11254/96 Samson Hans Sejer Nielsen - Aalborg 1996

.....0.....

20784/78 Sana Alfred Nielsen - Hillerød 1978
35640 Sancho II Axel V. Larsen - Brenderup 1931

.....0.....

226677 Sandi Hans Peder Larsen - Haurvig 1961
29445/81 Sandi Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981
38626/81 Sandi Bodil Jensby - Asaa 1981
28303/82 Sandi Bente Nielsen - Odense NV 1982
27310/92 Sandi Leif Hermann - Tranekær 1992

.....0.....

314729 Sandra Preben Ovesen - Risskov 1966
26365/77 Sandra Preben Jensen - St. Merløse 1977
20807/89 Sandra Tommy Buch Frederiksen - Ringe 1989

.....0.....

95626 Sandy Edw. Munk-Petersen - København 1945
23847/71 Sandy P. S. Andersen - Stenløse 1971
30196/74 Sandy Poul Frandsen - Korsør 1974
33906/75 Sandy Flemming O. Jeppesen 1975
1873/76 Sandy Chr. L. Simonsen - Silkeborg 1976
11381/76 Sandy Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1976
21055/80 Sandy Leif Hansen - Ringsted 1980
25766/82 Sandy Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1982
39790/83 Sandy Bente Nielsen - Odense NV 1983
00317/85 Sandy Sten Larsen - København 1985
15277/85 Sandy Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1985
13082/86 Sandy Erik Larsen - Varde 1986
23974/2004 Sandy Hugo Pedersen - Roslev 2004

.....0.....

64962 Sandy Mac Læge Aage Andersen - Gørding 1942
14601/84 Sandye Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1984

.....0.....

331301 Sanne Frede Simonsen - Ruds Vedby 1967
332038 Sanne Niels Otto Haldrup - Brønderslev 1967
03633/75 Sanne Grethe Pedersen - Randers 1975
20914/82 Sanne Robert Vallentin - Helsinge 1982
18752/86 Sanne Hans Ole Kragh - Mesinge 1986
24553/92 Sanne Richard S. Rush - Rødkærsbro 1992

.....0.....

28306/82 Sanni Bente Nielsen - Odense NV 1982
33048/75 Sannie Th. Kraft - Herning 1975
10682/80 Sansippe Gregers Behm Sørensen - Værløse 1980
37624/82 Santa Bente Nielsen - Odense NV 1982

.....0.....

9222/72 Sappo Chr.Westergård - Struer 1972
17795/72 Sappo Johs. Bach - Engesvang 1972

.....0.....

72642 Sapsa af Lundbygaard Hofjægermester Collet - Lundby 1943

.....0.....

27079/76 Sara Åse Sørensen - Tistrup 1976
29149/80 Sara Fritz Eilersen - Hasle 1980
31588/83 Sara E. Bonde - Kalundborg 1983
32454/85 Sara Jesper Rævskær Nielsen - Hjørring 1985
31177/86 Sara Bendt Jensen - Hillerød 1986
24279/92 Sara Morten Jensen - Nørre Alslev 1992
19914/95 Sara Jens Lautrup - Toftlund   1995
09862/98 Sara Agust Ragnarsson - Frøstrup 1998

.....0.....

23554/82 Sarah Lars Nørgård - Tolne 1982

.....0.....

11059/74 Sascha Peder Tøndborg - Kjellerup 1974
30085/74 Sascha Kirsten Jacobsen - Ringsted 1974
10494/77 Sascha Kai Østergaard - Herning 1977
02947/80 Sascha Gunnar Mensel - Skærbæk 1980
16424/80 Sascha Jørgen Maribo - Taastrup 1980
27405/85 Sascha Trine Rasmussen - Aarslev 1985
15937/88 Sascha Frede Knudsen  - Korsør 1988
DK04800/2014 Sascha Mogens Ellebæk - Roskilde 2014

.....0.....

18450/81 Sasha Erik Plichta - Hjørring 1981
34749/85 Sasha Peter F. Collet - Køge 1985
12902/86 Sasha Erik Larsen - Varde 1986
00633/97 Sasha Irene Friis - Silkeborg 1997

.....0.....

17635/89 Sashia Elly Kaasgaard - Haderslev 1989

.....0.....

31156/75 Sasja H. Svane - Hinnerup 1975
27041/80 Sasja Frede Knudsen  - Korsør 1980
26182/91 Sasja Søren Lindy Jensen - Aalborg SV 1991
10819/2001 Sasja Bente Dau Nottelmann - Vojens 2001

.....0.....

1844/73 Sasjatullamore Leif Hansen - Ringsted 1973
38121/78 Sassa Svend E. Pedersen - Struer 1978
19996/82 Sassi Kjeld Sørensen - Bjert 1982
09150/82 Sava Niels B. Rasmussen - Lyngby 1982

.....0.....

10750/75 Schack M. Urup Nielsen - Gilleleje 1975
6800/70 Schang Hans Jørgen Refslund - Nr. Hostrup 1970

.....0.....

24549/92 Schaff Richard S. Rush - Rødkærsbro 1992
6800/70 Schang Hans Jørgen Refslund - Nr. Hostrup 1970
27920/78 Schank Henning Larsen - Slagelse 1978

.....0.....

229856 Scharlet Knud Oxel - Præstø 1961
267812 Scarlet Ole Jensen - Holme Olstrup 1964
18024/76 Scarleth Hanne Krag - Vejle 1976

.....0.....

68716 Scarlett Fru Ingeniør E. Kølle - Lyngby 1939
286310 Scarlett Aksel Krogh Sørensen - Sønderborg 1965
35022/82 Scarlett Jørgen Abild - Fredericia 1982

.....0.....

26030/80 Schelly Bent A. Larsen - Odense NV 1980
10683/80 Schiela Gregers Behm Sørensen - Værløse 1980
33905/75 Schila Flemming O. Jeppesen, Hvidbjerg 1975
240557 Schiff F. Dalsgaard Pedersen - Fole 1962

.....0.....

17770/81 Schjang Bodil Jensby - Asaa 1981
17631/89 Schjang Elly Kaasgaard - Haderslev 1989

.....0.....

18052/74 Schalk J. E. Axø - Fredericia 1974

.....0.....

1146/70 Schang W. Juhl Pedersen - Herning 1970
15121/75 Schang J. Mortensen - Fredensborg 1975

.....0.....

203571 Schnap Villy Odén - Højer 1959

.....0.....

6862/69 Schnell C. Bjerregaard Hansen - Laasby 1969
7180/72 Schnell Hans Frederiksen - Risskov 1972
23682/85 Schnell Flemming Jensen - Hirtshals 1985

.....0.....

226678 Schot Hans Peder Larsen - Haurvig 1961
16064/72 Schot E. Bonde Hansen- Kalundborg 1972

.....0.....

117153 Schot af Alex P. Krohn Jensen - Aalborg 1946
74274 Schot af Langaa Boghandler Aa. Nørgaard - Langaa 1943
118779 Schot af Lykkefoldgaard Søren Jensen - Urlev 1946

.....0.....

228070 Schott Bent Nielsen - Spøttrup St. 1961
08204/81 Schott Børge Pedersen - Holbæk 1981

.....0.....

15215 Schott II Hotelejer Møller - Svinninge 1908
78010 Schu K. Hemmersam - Svejbæk 1937
18423/85 Schylla Knud Haugbølle - Dragør 1985
10562/70 Schyre B. Enderslev - Guldbæk pr. Svenstrup 1970

.....0.....

00687/87 Scifo Jens Fogtmann - Holbæk 1987

.....0.....

723 Scott Proprietær Clausen - Fæltergaard 1902
26284 Scott Underjæger Sørensen - Svendstrup 1918
307325 Scott A. Holm - Hornum pr. Aars 1966
6799/70 Scott Hans Jørgen Refslund - Nr. Hostrup 1969
20495/71 Scott W. Aa Jensen - Thy 1971
8095/70 Scott H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
19997/74 Scott Aksel Olsen - Nyråd 1974
25516/74 Scott Dan Petersen - Mariager 1974
03829/77 Scott Henning Sørensen - Silkeborg 1977
29709/83 Scott Erik Wulff - Egtved 1983
24094/84 Scott Tage Maagaard - Viborg 1984

.....0.....

125134 Scott af Skanderborg Jens Rasmussen - Skanderborg 1946
158989 Scott af Stenbæk Gaardejer Åge Jespersen - Mejlskov 1953
136108 Scott af Thyborøn Niels D. Nielsen - Thyborøn 1949
87077 Schot P. O. Schmidt - Harlev 1944
133791 Schot fra Alleshave Jørgen Christensen - Alleshave 1948

.....0.....

17638/82 Scot Jens Fogtmann - Holbæk 1982
118452 Scot af Jette Lynge Madsen - Frederiksværk 1946
27304/92 Scotti Leif Hermann - Tranekær 1992
12198/70 Scotty Viggo Hansen - Fåborg 1970

.....0.....

307326 Scout A. Holm - Hornum pr. Aars 1966
319805 Scout Carner Bentzon - Blåhøj 1967

.....0.....

303229 Sean Carner Bentzon - Blåhøj 1966
319806 Sean Carner Bentzon - Blåhøj 1967
14497/68 Sean P. Jørgensen - København 1968
24267/71 Sean H. Petersen - Høng 1971
15673/74 Sean Svend Dissing - Stenløse 1974
10323/76 Sean Ditlev Beyer - Fredensborg 1975

.....0.....

303228 Seamus Carner Bentzon - Blåhøj 1966
303230 Seanie Carner Bentzon - Blåhøj 1966
04834/78 Seiko N. Houkjær - Hillerød 1978

.....0.....

303231 Sein Carner Bentzon - Blåhøj 1966
319807 Sein Carner Bentzon - Blåhøj 1967

.....0.....

5908/73 Sebastian K. Pedersen - Asnæs 1973
33644/84 Sebastian Hanna Hansen - Ansager 1984
24548/92 Sebastian Richard S. Rush - Rødkærsbro 1992

.....0.....

25702 Sedako Selandia Godsejer C.J. Hellnæs - Roskilde 1917
341 Selma Jagtbetjent Rasmussen, Gelsted 1893
393 Selim Tandlæge Ingversen - Hobro 1897
27308/92 Senja Leif Hermann - Tranekær 1992

.....0.....

49925 Senta Peter Jørgensen - Hokkerup 1935
257691 Senta Marius Andersen - Skive 1963
266097 Senta Erik Haldrup - Sødring 1964
273192 Senta J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1964
303044 Senta Iver Jensen - Vipperød St. 1966
21976/70 Senta Alfred Nielsen - Hillerød 1970
13922/71 Senta H. Jørgensen - Roskilde 1971
22161/71 Senta K. Pedersen - Asnæs 1971
25242/71 Senta J. Sørensen - Jegsing 1971
25722/71 Senta Kjær Olsen - Hobro 1971
27254/71 Senta Elmar Jørgensen - Hornsyld 1971
8854/72 Senta N. Laumann - Holstebro 1972
32119/73 Senta K. Pedersen - Asnæs 1973
03221/75 Senta E. Voigt - Skanderborg 1975
07431/76 Senta E. H. Pedersen - Værløse 1976
13708/77 Senta Verner Christensen - Brenderup 1977
03826/77 Senta Henning Sørensen - Silkeborg 1977
38126/78 Senta Svend E. Pedersen - Struer 1978
31634/80 Senta Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
18738/81 Senta Jan Justesen - Hinderup 1981
03513/82 Senta Birgit Johansen - Højby 1982
06214/82 Senta Finn N. Jepsen - Alslev 1982
09072/83 Senta Bente Nielsen - Odense NV 1983
11192/84 Senta Hanna Hansen - Ansager 1984
00313/85 Senta Sten Larsen - København 1935
33907/85 Senta Bent Andersen - Næstved 1985
17285/88 Senta Peter Møller - Grevninge 1988
15935/88 Senta Frede Knudsen  - Korsør 1988
24278/92 Senta Morten Jensen - Nørre Alslev 1992
19040/95 Senta Bjarne Og Judy Lind - Harndrup 1995

.....0.....

02173/85 Senta I Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1985
02176/85 Senta ll Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1985
149588 Senta af Alstrup Johs. Clausen Johansen - Ejby 1951
67731 Senta af Forsinge Malermester Erik Lundstrøm - KBHN 1942
186072 Senta af Freltofte Alfred Højbjerg - Freltofte 1956
170463 Senta af Ricki Fabrikant Rasmus Hansen - Langaa 1954
122686 Senta af Kis H. Storm Jørgensen - Odense 1947
196638 Senta af Minka Ove Kofoed Bendtsen - Lobbæk 1958
170463 Senta af Ricki Fabrikant Rasmus Hansen - Langaa 1954
132088 Senta fra Bajlum Carl I. Brøns - Bajlum pr. Roslev 1948
149701 Senta fra Houe Smed Karl Christensen - Klinkby 1951
53047 Senta fra Hvalsø Gårdejer H. P. Hansen - Lolland 1935
51006 Senta af Tødsø Købmand Robert Nielsen - Tødsø 1936

.....0.....

12042/69 Setha L. Quist - Maarsted 1969
4283/71 Sentha E. Rasmussen - Laurbjerg 1971
06597/97 Senti Per Pedersen - Thisted 1997

.....0.....

49157 Sep Asta Parbo - Roskilde 1933
15872/71 Sep Torkil Schmidt - Vodskov 1971
27311/74 Sep A. Reventlow-Mourier - Hørsholm 1974
23274/78 Sep Hans Chr. Salmonsen, Thy 1978

.....0.....

184702 Sep af Ørslev Mose Anna Jensen - Vordingborg 1954
10240/76 Septus Carsten Levinsen - Lemvig 1976
10218/78 Sesam F. Olsen - Allerød 1978

.....0.....

18328/78 Sessan Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1978
28261/79 Sessan Peder Sørensen - Ølgod 1979

.....0.....

10212/78 Sesse F. Olsen - Allerød 1978
33905/81 Setta Sigurd Lund - Thisted 1981

.....0.....

20325 Setter Portør Hansen - Hornum 1910
12037/69 Setter L. Quist - Maarsted 1969
30088/72 Setter Jørgen Jensen - Albertslund 1972

.....0.....

301609 Setti Bent N. Sørensen - Bred 1966
19897/72 Setti E. Eriksen - Ringsted 1972
23212/80 Setti Knud Erik Lægsgård - Kolind 1980

.....0.....

20229/77 Seven Hans Krogh - Erslev 1977
30733/85 Sezzan Finn Christiansen - Sorø 1985

.....0.....

00764/79 Shaila H. Jørgensen - Tørsbøl 1979

.....0.....

27144 Shamrock N. Thuesen Berg - Lemvig 1920
319808 Shamrock Carner Bentzon - Blåhøj 1967
24670/72 Shamrock N. Ortved - Grenaa 1972

.....0.....

08994 Shane Leif Jensen - Slagelse 1974
14318/82 Shane Lars Brogaard - Næstved 1982

.....0.....

37622/82 Shang Bente Nielsen - Odense NV 1982
18476/84 Shang Jytte Jensen - Ansager 1984

.....0.....

20861/82 Shanni Bent Hesthaven - Frederikshavn 1982

.....0.....

303232 Shannon Carner Bentzon - Blåhøj 1966
319809 Shannon Carner Bentzon - Blåhøj 1967
27919/78 Shannon Henning Larsen - Slagelse 1978
09153/82 Shannon Niels B. Rasmussen - Lyngby 1982

.....0.....

7429/76 Shao E. H. Pedersen - Værløse 1976
319810 Shark Carner Bentzon - Blåhøj 1967
10567/89 Sharon Per Pedersen - Broby 1989

.....0.....

190797 Shaw Erik Wernersson - Valby 1957
31536/85 Shaw Frede Knudsen  - Korsør 1985

.....0.....

15888/77 Sheba Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1977
28072/93 Sheddy Tommy Pedersen - Grenaa 1993

.....0.....

303233 Sheelagh Carner Bentzon - Blåhøj 1966
319811 Sheelagh Carner Bentzon - Blåhøj 1967

.....0.....

19999/82 Sheena Kjeld Sørensen - Bjert 1982
03235/83 Sheena Arne Lind - Haarby 1983
31918/85 Sheena Knud Erik Hansen - Tranehuse 1985
06076/89 Sheena Ole Madsen - Galten 1989

.....0.....

29763/83 Sheeta Bente Nielsen - Odense NV 1983
146288 Sheetah Max Vendelboe Jacobsen, Jystrup 1950

.....0.....

14288 Sheik Schmidt - Skanderborg 1905
198296 Sheik Jacob Kvorning - Lemvig 1958
4893/71 Sheik J. Østergård - Viborg 1971
16863/74 Sheik T. Skouboe - Esbjerg 1974
02946/80 Sheik Gunnar Mensel - Skærbæk 1980
19843 Sheik Torkil Schmidt - Vodskov 1980
17634/82 Sheik Jens Fogtmann - Holbæk 1982
35179/82 Sheik Jens G. Andresen - Greve 1982
20399/85 Sheik Rose-Mary Lesley Amblard - Mariager 1985
25228/88 Sheik Jens Fogtmann - Holbæk 1988

.....0.....

286010 Sheila Børge Hyldig - Nykøbing Mors 1964
155965 Sheila E. Kronvall - Hvidovre 1967
11689/71 Sheila K. Henriksen - Ruds Vedby 1971
5141/74 Sheila S. A. Nielsen - Bjerringbro 1974
22184/79 Sheila John Ehrenreich Nielsen - Svinninge 1979
18444/81 Sheila Erik Plichta - Hjørring 1981
26693/83 Sheila Carl Bjørn Ahlgren - Korsør 1983
10574/87 Sheila Peter F. Collet - Køge 1987

.....0.....

20724/72 Sherry H. Jensen - Munkebo 1972
31917/85 Sheva Knud Erik Hansen - Tranehuse 1985

.....0.....

38414/81 Shiala Børge Pedersen - Holbæk 1981
04031/91 Shieba Lars Schmidt -Tølløse 1991

.....0.....

314730 Shiela Preben Ovesen - Risskov 1966
161/71 Shiela K. Dahlgren - Nykøbing Mors 1971
4660/73 Shiela A. Svenningsen - Grenå 1973
6548/76 Shiela Leo Lyneborg Jensen - Jyderup 1976
18121/76 Sheila T. Wittrup - Grevinge 1976
19555/87 Shiela Claus Valeur - Ølstykke 1987
27309/92 Shiela Leif Hermann - Tranekær 1992
27309/92 Shiela Leif Hermann - Tranekær 1997

.....0.....

35577/84 Shiba Lene & Preben Lousdal - Havdrup 1984

.....0.....

13650/71 Shila Niels Ortved - Grenaa 1971
8730/75 Shila C. B. Hansen - Hjortshøj 1975
12529/75 Shila Dan Petersen - Mariager 1975
11335/91 Shila Kay - Viggo Kræfting 1991

.....0.....

43091 Shimmy af Tokekøb V. Nielsen - Sorø 1929
10215/78 Shiny F. Olsen - Allerød 1978

.....0.....

24389/78 Sheila Peter Collet - Ramskov - Grenå 1978
75467 Sheila af Røde Kro Fru Ingeniør E. Kølle - Lyngby 1939
77389 Sheila II af Røde Kro Mekaniker J. Holst - Røde Kro 1944
19843/80 Sheik Torkil Schmidt - Vodskov 1980
6332/68 Shelly K. Madsen - Viborg 1968
20959/77 Sherry Anna Jensen - Vordingborg 1977
31917/85 Sheva Knud Erik Hansen - Tranehuse 1985

.....0.....

07466/81 Shorty Harry Madsen - Hillerød 1981
24694/94 Shorty Laila Meelby Madsen - Vissenbjerg 1994

.....0.....

367 Shot Overlærer Hesselberg - Frederikshald 1891
20326 Shot-Giesegaard Jæger Morthorst - Ringsted 1906

.....0.....

17658/71 Sia A. B. Pedersen - Hørve 1971
17019/69 Siba Knud E. Hansen - Haarby 1969
212418 Sickan P. E. Hansen - Stenstrup, Næstved 1957
07344/78 Sidse Kirsten Thorbjørn Sørensen - Ebeltoft 1978
19896/72 Sidsel E. Eriksen - Ringsted 1972
224272 Sieff Hans Bindner - Kalvehave 1961

.....0.....

27306/92 Sierra Leif Hermann - Tranekær 1992
09651/99 Sierra Jens Jørgen Sørensen - Skals 1999

.....0.....

306 Sif Carl Rasmussen - Svendborg 1889
226679 Sif Hans Peder Larsen - Haurvig 1961
234055 Sif Anker Jensen - Tureby 1962
265008 Sif Børge Bjerremand - Klakring 1964
266738 Sif Erik Christoffersen - Vrå, Horsens 1964
270358 Sif Kristian Pedersen - Brørup 1964
21698/68 Sif O. Haldrup - Ulstrup St. 1968
15953/70 Sif J. Chr. Pedersen - Holstebro 1970
18011/70 Sif Poul Christensen - Rødekærsbro 1970
13657/71 Sif Niels Ortved - Grenaa 1971
8516/72 Sif I. V. Nielsen - Hinnerup 1972
26903/72 Sif Alfred Nielsen - Hillerød 1972
12062/73 Sif Finn Halling - Holbæk 1973
04155/77 Sif Olav Hansen - Fakse Ladeplads 1977
08087/77 Sif Gregers Thomsen - Tjæreborg 1977
30645/77 Sif J. Kierkegaard - Horsens 1977
06651/79 Sif Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1979
19123/82 Sif Erik Asbjørn - Skagen 1982
16687/83 Sif Tage Maagaard - Viborg 1983
33678/84 Sif Lars Sellerup Petersen - Morud 1984
10576/87 Sif Peter Collet - Køge 1987
10560/89 Sif Per Pedersen - Broby 1989
05452/93 Sif Hugo Jørgensen - Skive 1993

.....0.....

9047/69 Sifa Jacob Clausen - Viborg 1969
111899 Siff af Steff Poul E. Frederiksen - Højbjerg 1946
102532 Sif af Dianna Hans Hansen - Bidsinge 1945
25029 Sif af Ribe Tømrer E. Jensen - København 1918
109895 Sif af Aarhus Rytter Nielsen - Aarhus 1945
18270 Sif-Vesteraa V. Mouritzen - Aalborg 1910
49552 Sif fra Frøsemosegaard Thorvald Nielsen - Sorø 1933

.....0.....

13290 Siff Agent Hansen - Slagelse 1905
35414 Siff H.P.L. Godt, Kasernen, København 1930
228391 Siff Gustav Pedersen - Vestbirk 1961
330323 Siff Anna Jensen - Vordingborg 1967
12320/69 Siff Mejeribestyrer H. Petersen - Mørkøv 1969
24490/76 Siff Knud Johnsen - Viby J 1976
09500/80 Siff Ebbe Nielsen - Roskilde 1980
18731/81 Siff Jan Justesen - Hinderup 1981
20849/87 Siff Charlotte Hinchily 1987

.....0.....

26554 Siff af Lihme Forpagter Lützen - Skjellerupgaard 1920
84403 Siff af Rosmus Chr. Helbo - Balle 1942

.....0.....

90160 Siffo N. Engedal - Hammershøj 1937
122043 Siffo af Tello Gartner Erik Andersen - Bellinge 1947
10911/85 Siffy Ulrik Svendsen - Køge 1985
303234 Sigbhan Carner Bentzon - Blåhøj 1966

.....0.....

16139/82 Sigga Flemming Jensen - Hirtshals 1982
30172/82 Sigga Per Stub Rasmussen - Næstved 1982

.....0.....

2499/76 Siggi Anna Jensen - Vordingborg 1976
06832/87 Siggi Kirsten Andreasen - Haslev 1987

.....0.....

20405/75 Sigo S. Grønlund - Hove, Veksø 1975
22059/90 Sigurd Frede Knudsen  - Korsør 1990

.....0.....

259721 Sika Frede Axelsen - Ringkøbing 1963
17020/69 Sika Knud E. Hansen - Haarby 1969
5186/71 Sika C. Bjerregaard Hansen - Laasby 1971
01788/75 Sika Kaj Kurth - Måløv 1975
09351/77 Sika M. Søndergaard - Esbjerg 1977
24388/78 Sika Peter Collet - Ramskov - Grenå 1978
21991/79 Sika Jens Aarestrup - Oksbøl 1979
31711/80 Sika Svend E. Pedersen - Holbæk 1980
32749/83 Sika Trine Rasmussen - Aarslev 1983
01148/84 Sika Løvendal Rasmussen - Lundby 1984
07581/98 Sika Henrik Keinicke Berg - Stubbekøbing 1998

.....0.....

30580/74 Siki Jan C. Bacher - Havdrup 1974
22183/79 Siki John Ehrenreich Nielsen - Svinninge 1979
24276/92 Siki Morten Jensen - Nørre Alslev 1992

.....0.....

27305/92 Siko Leif Hermann - Tranekær 1992
21002/86 Siks Kent Madsen - Tølløse 1986

.....0.....

21140/78 Sila E. Brink 1978

.....0.....

252848 Silja Ove A. Lindbo - Bagsværd 1963
27043/80 Silja Frede Knudsen  - Korsør 1980

.....0.....

183592 Silla Anna Jensen - Vordingborg 1953
21811/71 Silla E. B. Andreassen - Nyborg 1971
17796/72 Silla Johs. Bach - Engesvang 1972
26362/77 Silla Preben Jensen - St. Merløse 1977
32743/80 Silla Johs. Vig Jørgensen - Lejre 1980

.....0.....

15742/69 Silke O. Sivertsen - Karlslunde 1969

.....0.....

13432/75 Sille Torkil Schmidt - Vodskov 1975
31158/75 Sille H. Svane - Hinnerup 1975
00429/85 Sille Svend Erik Jensen - Lundby 1985
20851/87 Sille Charlotte Hinchily 1987
08501/2002 Sille Henrik Keinicke Berg - Stubbekøbing 1987
DK19089/2007 Sille Mogens Ellebæk - Roskilde 2007

.....0.....

109489 Silva Chr. Christensen - Tistrup 1945
6338/68 Silva K. Madsen - Viborg 1968

.....0.....

14955/78 Silver I. G. Jensen - Herning 1978
12866/95 Silver Niels Kvist - Farsø 1995
22200/96 Silver Niels Kvist - Farsø 1996

.....0.....

286311 Simba Aksel Krogh Sørensen - Sønderborg 1965
11205/68 Simba Leif Hansen - Ringsted 1968
09102/78 Simba M. Iversen - Middelfart 1978
03229/83 Simba Arne Lind - Haarby 1983
29648/83 Simba Hanna Hansen - Ansager 1987
13763/87 Simba Steen Vasegaard - Ishøj 1987

.....0.....

90/74 Simon Lars Blach - Hvidovre 1974
118453 Simon La Rouge Lynge Madsen - Frederiksværk 1946
10909/85 Sina Ulrik Svendsen - Køge 1985

.....0.....

35348/80 Sine Bjarne Rasmussen - Otterup 1980
13417/92 Sine Michael Friedrichsen - Løgumkloster 1992

.....0.....

15945/81 Sinda Per Thorsen - Køge 1981
31533/85 Sindy Frede Knudsen  - Korsør 1985
32332 Sing C. Kierulff - København 1928
8723/75 Sinus N. Ortved - Grenaa 1975
00227/77 Sinta Karsten Kristensen - Fårevejle 1977
30580/74 Siki Jan C. Bacher - Havdrup 1974
29762/83 Sikie Bente Nielsen - Odense NV 1983
17021/69 Sinna Knud E. Hansen - Haarby 1969
711 Sipka Jens Ole Jørgensen - Humble 1902

.....0.....

321 Sir Dyrlæge Nielsen - Odense 1893
328 Sir H. J. Nielsen - Thoderup 1892

.....0.....

17022/69 Sira Knud E. Hansen - Haarby 1969
61836 Sira King Henning Petersen - Aalsgaarde 1939
10217/78 Sire F. Olsen - Allerød 1978
DK12616/2008 Sirius Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2008
00637/97 Sirocco Irene Friis - Silkeborg 1997

.....0.....

170210 Sis Hans Olsen - Fjenneslev 1954
12363/81 Sis Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981

.....0.....

199524 Si-Si Anne-Lise Eiersted - Holte 1958
278721 Sisi A. Dahl-Rasmussen - Ebberup 1965
311612 Sisi Finn Sterobo - Odense 1966

.....0.....

91995 Siska Aksel Hansen - Viborg 1945
2933/70 Siska H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
24625/81 Siska Frede Knudsen - Korsør 1981

.....0.....

83116 Sisse Kaj Jørgensen - Horsens 1944
278722 Sisse A. Dahl-Rasmussen - Ebberup 1965
17661/71 Sisse A. B. Pedersen - Hørve 1971
25510/74 Sisse C. Sønderskov - Børkop 1974
32203/75 Sisse Anders Schnuchel - Sunds 1975
00349/77 Sisse Leif Hansen - Ringsted 1977
04377/77 Sisse Karl Chr. Jensen - Ansager 1977
30637/77 Sisse K. Pedersen - Hørve 1977
12198/79 Sisse Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1979
27223/79 Sisse Torben Lind - Haarlev 1979
31209/80 Sisse Bodil Jensby - Asaa 1980
15715/81 Sisse Lisbeth Wager 1981
16140/82 Sisse Flemming Jensen - Hirtshals 1982
17641/82 Sisse Jens Fogtmann - Holbæk 1982
24737/83 Sisse Bodil Jensby - Asaa 1983
34603/85 Sisse Niels Toft Poulsen - Tarm 1985
07838/93 Sisse Annelise Lind - Kirke Såby 1993
DK13241/2007 Sisse Michael Stenderup Korch - Lynge 2007

.....0.....

10479/69 Sissi Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1969
23104/70 Sissi Erik Hansen - Kolding 1970
30640/77 Sissi K. Pedersen - Hørve 1977
14602/84 Sissi Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1984

.....0.....

10908/85 Sissy Ulrik Svendsen - Køge 1985

.....0.....

19510 Sister St.forstander P. Andersen - Alminde 1913

.....0.....

158771 Sita Kristen Lillethorup - Aalestrup 1953
236474 Sita Bent Nielsen - Spøttrup St. 1962
4284/71 Sita E. Rasmussen - Laurbjerg 1971
24176/73 Sita J. Jensen - Tistrup 1973
13032/75 Sita Henning Andersen - Esbjerg 1975
22865/75 Sita Klaus Berth - Gislinge 1975
00379/79 Sita Jens Aarestrup - Oksbøl 1979
36787/81 Sita Hans Peter Nielsen - Give 1981
01909/85 Sita Aage Nielsen - Stenstrup 1985
00610/86 Sita Erik Larsen - Varde 1986
18750/86 Sita Hans Ole Kragh - Mesinge 1986
06831/87 Sita Kirsten Andreasen - Haslev 1987
18984/90 Sita Claus Harring - Lemvig 1990
27307/92 Sita Leif Hermann - Tranekær 1992
19039/95 Sita Bjarne Og Judy Lind - Harndrup 1995
DK12427/2014 Sita Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014

.....0.....

20135/72 Sitkan O. Haldrup - Ulstrup St. 1972

.....0.....

170464 Sitta Fabrikant Rasmus Hansen - Langaa 1954
218425 Sitta R. Ravnsborg - Staksrode pr. Barrit 1960
6401/69 Sitta Peder Tøndborg - Kjellerup 1969
17023/69 Sita Knud E. Hansen - Haarby 1969
26257/70 Sitta Wagner Husted - Hørdum 1970
25753/72 Sitta Ejner Sejerskov-Jacobsen - Risskov 1972
21669/74 Sitta Erik May - Hedensted 1974
26031/80 Sitta Bent A. Larsen - Odense NV 1980
27159/81 Sitta Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1981
05590/84 Sitta Bjarne Jørgensen - Kjellerup 1984
09399/85 Sitta Bodil Jensby - Asaa 1985
21588/89 Sitta Søren Lindy Jensen - Aalborg SV 1989
02522/94 Sitta Birgit Holst - Stoholm Jylland 1994

.....0.....

200940 Sitta af Ax H. Storm Jørgensen - Odense

1956

.....0.....

21518/73 Siv G. Balle - Kalundborg 1973
5544/74 Siv Finn Jensen - Vejle 1974
29447/81 Siv Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981
12865/95 Siv Niels Kvist - Farsø 1995
13648/2000 Siv Per Pedersen - Thisted 2000
23976/2004 Siv Hugo Pedersen - Roslev 2004

.....0.....

19120/82 Sixtus Erik Asbjørn - Skagen 1982
08728/75 Sjaco C. B. Hansen - Hjortshøj 1975

.....0.....

7178/72 Sjak Hans Frederiksen - Risskov 1972
17683/75 Sjak Kirsten Jacobsen - Ringsted 1975
28433/87 Sjak Hans Ole Kragh - Mesinge 1987

.....0.....

698 Sjang Skytte Nielsen, Hørby Skov 1899
27710 Sjang Lars Kristensen, Korinth 1921
44711 Sjang M. Laursen - Frederiksberg 1934
51948 Sjang Har. Rasmussen - Tønnes 1936
21382/82 Sjang Herluf Smed - Hobro 1982
28071/93 Sjang Tommy Pedersen - Grenaa 1993

.....0.....

127298 Sjang af Bred Svend Eriksen - Bred St. 1943
16168 Sjang Elmely Landmand A. Chr. Ladefoged - Lem 1910
122363 Sjang af Laff Harry Jensen - V. Hæssinge 1955
26987 Sjang af Næstved Forpagter Lützen - Skjellerupgaard 1920
26793 Sjang Ruff Inspektør Lund - Stege 1920
179066 Sjang af Vejlby Harald Laursen - Allingaabro 1956
154846 Sjang af Ørritslev Henry Frolund -  Otterup 1952
28266 Sjang fra Struer A. J. Drøjdal - Struer 1922

.....0.....

08725/78 Sjanko K. E. Andersen - Struer 1978

.....0.....

699 Sjas Skytte Nielsen, Hørby Skov 1900
81715 Sjella L. P. Høje - Hobro 1942
35352/80 Sjibo Bjarne Rasmussen - Otterup 1980
20120/91 Sjing Birgit Holst - Stoholm Jylland 1991
4499/68 Sjuggy A. Gunnergaard - Kgs. Lyngby 1968
15127/75 Sjuk Kr. Grusgaard - Randers 1975
235458 Sjus Per Olesen, Skovby pr. Brejninge 1962
1832/73 Sjuska Leif Hansen - Ringsted 1973
720 Sjæk H. J. Nielsen - Thoderup 1903
17024/69 Skai Knud E. Hansen - Haarby 1969
14402/68 Skelle Leif Jensen - Slagelse 1968

.....0.....

108921 Skipper Erling Boholt - Asnæs 1945
226470 Skipper Ove Olesen - Brejning 1961
255325 Skipper P. Jørgensen - København 1963
331662 Skipper Kristian Pedersen - Brørup 1967
4813/68 Skipper Frede Knudsen - Holbæk 1968
17025/69 Skipper Knud E. Hansen - Haarby 1969
1987/70 Skipper Børge Petersen  - Holbæk 1970
15954/70 Skipper J. Chr. Pedersen - Holstebro 1970
21918/71 Skipper Leif Hansen - Ringsted 1971
5204/72 Skipper Dan Petersen - Mariager 1972
7698/72 Skipper P. Sørensen - Stenvad 1972
26312/72 Skipper A. G. Nielsen - Hvide Sande 1972
1852/73 Skipper Leif Hansen - Ringsted 1973
32114/73 Skipper Jørgen Larsen - Sdr. Felding 1973
13152/75 Skipper F. Andersen - Havdrup 1975
02582/76 Skipper Børge Pedersen - Holbæk 1976
20060/76 Skipper Gert Jensen - Korsør 1976
22483/76 Skipper J. E. Axø - Fredericia 1976
10216/78 Skipper F. Olsen - Allerød 1978
28726/78 Skipper Per Mouritzen, Nordby - Fanø 1978
28632/80 Skipper Knud Jørgen Madsen - Hjerm 1980
29154/80 Skipper Fritz Eilersen - Hasle 1980
07627/81 Skipper Keld Østergaard - Bedsted Thy 1981
15939/81 Skipper Per Thorsen - Køge 1981
28478/81 Skipper Vibeke Brun Nielsen - Esbjerg  1981
06211/82 Skipper Finn N. Jepsen - Alslev 1982
31198/82 Skipper Sigurd Lund - Thisted 1982
09085/83 Skipper Bente Nielsen - Odense NV 1983

.....0.....

51542 Skjold H. A. Skotte - Nakskov 1936



.....0.....

28727/78 Skipper II Per Mouritzen, Nordby - Fanø 1978
178360 Skipper af Skellerup Gartner N. Larsen Hansen - Ullerslev 1955
64861 Skipper af Aarhus Arne Christensen - Aarhus 1938
26575/76 Skippy Ann Carø - Herning 1976
105369 Skjold af Siff Henry Pedersen - Ilkærgaard - Grenaa 1945

.....0.....

721 Skot H. J. Nielsen - Thoderup 1902
108841 Skot Th. Petersen - Krogaard - Allerslev 1946
314969 Skot O. Haldrup - Ulstrup St. 1966
17026/69 Skot Knud E. Hansen - Haarby 1969
6616/70 Skot J. Chr. Pedersen - Holstebro 1970
26315/72 Skot A. G. Nielsen - Hvide Sande 1972

.....0.....

80765 Skot af Holbæk Wolmar Noppenau - Næsby, Ærø 1944
27109 Skoth Lars Kristensen, Korinth 1920

.....0.....

273193 Skott J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1964
19635/70 Skott Anna Jensen - Vordingborg 1970

.....0.....

26725/82 Skottie Peter Møller - Grevninge 1982

.....0.....

725 Skrap Stat.forstander P. Andersen - Alminde 1904

.....0.....

198297 Skræntens Juno Jacob Kvorning - Lemvig 1958
198298 Skræntens Robbin Jacob Kvorning - Lemvig 1958

.....0.....

04872/84 Sleldesthilde Karsten Falk Hansen - Sommersted 1984
15216 Sleisner Maskinfabrikant N. P. Hansen - Sandved 1908
01821/82 Slico Gert Hansen - Aakirkeby 1981
10860/71 Smaske A. Esper Larsen - Espergærde 1971

.....0.....

203573 Smoki Villy Odén - Højer 1959
10228/80 Smokie Leif Hansen - Ringsted 1980
30120/78 Smoky Svend E. Pedersen - Holbæk 1978

.....0.....

152997 Smut P. C. Nielsen - Aarup 1952
3922/68 Smut Anna Jensen - Vordingborg 1968
13724/76 Smut Henning Jensen - Sønderborg 1976
24028/76 Smut E. Bonde - Kalundborg 1976
04443/84 Smut Jens Fogtmann - Holbæk 1984
02965/86 Smut Ole Werner - Løgstør 1986

.....0.....

00948/78 Smutti Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1978
23354/90 Smutti Søren Christensen - Næstved 1990

.....0.....

331303 Smyrna Frede Simonsen - Ruds Vedby 1967
124027 Smøringegaards Hertug G. Madsen - Svaneke 1944
137071 Smøringegaards Minka G. Madsen - Svaneke 1947
196639 Smøringegårds Bandit Ove Kofoed Bendtsen - Lobbæk 1958
196640 Smøringegårds Doggie Ove Kofoed Bendtsen - Lobbæk 1958

.....0.....

00524/78 Snaapy Suzanne Brodersen 1978
147988 Snappy Kield Eriksen - Hellerup 1951

.....0.....

4368/69 Snap Arne Jacobsen - Broager 1969
17027/69 Snap Knud E. Hansen - Haarby 1969
20051/76 Snap Henrik Møller - Næstved 1976
18976/91 Snap Jens Lautrup - Toftlund   1991

.....0.....

1108/71 Snaps Finn Jensen - Vejle 1971
91996 Snella Aksel Hansen - Viborg 1945

.....0.....

21288/76 Snif P. F. Collet - Køge 1976
27156/81 Snif Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1981
32294/82 Snif Peter F. Collet - Køge 1982

.....0.....

286011 Sniff Børge Hyldig - Nykøbing Mors 1964
24176/69 Sniff S. A. Svendsen - Fåborg 1969
28097/71 Sniff Karl Nielsen - Skagen 1971
7178/72 Sniff Hans Frederiksen - Risskov 1972
12918/72 Sniff Bent Christensen - Gesten 1972
03638/75 Sniff Grethe Pedersen - Randers 1975
19148/77 Sniff Børge Petersen - Holbæk 1977
23919/78 Sniff Ib Routhe - Støvring 1978
25472/78 Sniff Alfred Nielsen - Hillerød 1978
21061/80 Sniff Leif Hansen - Ringsted 1980

.....0.....

02291/77 Snob K. Vest Hansen - Lundby 1977
27312/74 Snobbie A. Reventlow-Mourier - Hørsholm 1974
18376/73 Snooby H. Lassen - Gentofte 1973
9437/72 Snooky K. Schyberg - Hvidovre 1972
21003/73 Snoppy Agner Christensen - Hvidovre 1973

.....0.....

21919/71 Snoopy Leif Hansen - Næstved 1971
25296/71 Snoopy Anna Jensen - Vordingborg 1971
8753/73 Snoopy Sv. E. Krogsgaard - Nordby - Fanø 1973
17425/73 Snoopy E. Sønderby - Kollemorten 1973
24029/77 Snoopy C. Sørensen, Gudum - Lemvig 1977
09110/78 Snoopy M. Iversen - Middelfart 1978
17766/81 Snoopy Bodil Jensby - Asaa 1981
24634/81 Snoopy Frede Knudsen  - Korsør 1981

.....0.....

684 Snub Skomager Poulsen 1899

.....0.....

26573/76 Snubi Ann Carø - Herning 1976
22326/84 Snubi Alfred Nielsen - Hillerød 1984

.....0.....

11306/74 Snubby N. E. Bøgh - Overlade 1974
25560/76 Snubby Anna Jensen - Vordingborg 1976

.....0.....

8692/68

Snuggi

Niels Juul - Taastrup Overdrev

1968

13254/71

Snuggi

Chr. Grønvald - Horsens

1971

25653/73

Snuggi

Anker Lassen - Havdrup

1973

.....0.....

190798 Snuggy Erik Wernersson - Valby 1957
25392/78 Snuggy Ernst Maach - Odense NV 1978
15817/84 Snuggy Bente S. Andersen - Charlottenlund 1984
17116/89 Snuggy Kent Madsen - Tølløse 1989

.....0.....

30435/80 Snupe Erik Rasmussen - Otterup 1980

.....0.....

10697/71 Snuppi Lis Bardram - Tappernøje 1971
28020/75 Snuppi Anna Marie Jensen - Espergærde 1975

.....0.....

30092/72 Snuppy Jørgen Jensen - Albertslund 1972

.....0.....

20266/77 Snøvs L. Kristiansen - Vonge 1977
20055/76 Snøvsen Henrik Møller - Næstved 1976
28068/80 Socia John Schultz Jørgensen - Vanløse 1980
27408/85 Sofi Trine Rasmussen - Aarslev 1985
18982/90 Soffi Claus Harring - Lemvig 1990

.....0.....

09081/83 Sofie Bente Nielsen - Odense NV 1983
24550/92 Sofie Richard S. Rush - Rødkærsbro 1992

.....0.....

10907/85 Soffy Ulrik Svendsen - Køge 1985

.....0.....

161785 Sofus Gudmund Olsen, Tved 1953
311472 Sofus Chr. Hansen - Tommerup 1966
8096/70 Sofus H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
13654/71 Sofus Niels Ortved - Grenaa 1970
5797/72 Sofus Johs. Jørgensen - Lejre 1972
26165/77 Sofus Henning Jensen - Sønderborg 1977
10016/78 Sofus Bodil  S. Petersen - Brande 1978
33533/80 Sofus L. Nielsen - Ølgod 1980
19042/95 Sofus Bjarne Og Judy Lind - Harndrup 1995
DK17425/2007 Sofus May Birkeland & Jens Hedegaard 2007

.....0.....

8516/72 Sokrates I. V. Nielsen - Hinnerup 1972

.....0.....

12671/74 Solo P. Reinholdt-Andersen - Vipperød 1974
06559/76 Solo Henning Sørensen, Valby 1976
11390/76 Solo Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1976

.....0.....

24489/76 Solly Knud Johnsen - Viby J 1976

.....0.....

85204 Sonja Karl Rasmussen - Farum 1944
35641 Sonja II Axel V. Larsen - Brenderup 1931
88958 Sonja J. M. Jens Mikkelsen - Glamsbjerg 1944
18271 Sonja-Siegsgaard Gasmester Nygaard - Valby 1908
34173 Sonja af Ellested Peder Petersen - Ellested 1928
84050 Sonja af Godsted Kaj Poulsen - Godsted 1944
113087 Sonja af Machaon E. Foldager - Nykøbing M 1946
198865 Sonja af Tut Carl Peter Larsen - Brenderup St 1958

.....0.....

32750/83 Sonni Trine Rasmussen - Aarslev 1983

.....0.....

130998 Sonny Otto Madsen - Gamby 1948
15916/68 Sonny Karl Jørgensen - Odense 1968
21020/71 Sonny  J. Østergård - Viborg 1971
5609/73 Sonny K. Pedersen - Asnæs 1973
14400/83 Sonny Hanna Hansen - Ansager 1983

......0.....

124030 Sonny Boy C. Bülow - Kornerup - Holte 1947
03418/83 Sophie Alfred Nielsen - Hillerød 1983
09080/83 Sousse Bente Nielsen - Odense NV 1983
19673/83 Souska Lone Gjersen Nielsen - Tranekær 1983
12816/90 Soza Svend Erik Jensen - Lundby 1990
22199/96 Sparknægt Niels Kvist - Farsø 1996

.....0.....

30169 Speed Tømrer E. Jensen - København 1923
35139 Speed H.P.L. Godt, Kasernen - København 1930
86726 Speed Flindt Andersen, - Rødovre 1942

.....0.....

137930 Speed fra Hestehave Axel M. Bjørn - Graasten 1949
35506/80 Speedo Gunnar D. Carlsen - Horsens 1980
23850/69 Spid J. Østergård - Viborg 1969
00636/97 Spider Irene Friis - Silkeborg 1997
14321/74 Spir Olav Nielsen - Oksbøl 1974
79228 Spitt Carl O. Andersen - Rekkende 1943
108692 Spit Knud Christensen - St. Andst 1945

.....0.....

7502/73 Spjæt Knud E. Sørensen, Ballum - Skærbæk 1973
03219/75 Spjæt E. Voigt - Skanderborg 1975

.....0.....

19354/71 Splint Finn Jensen - Vejle 1971
14610/83 Splinter Lars Nørgård - Tolne 1983
06603/97 Speedy Per Pedersen - Thisted 1997

.....0.....

330 Sport Bager  Enig - Roskilde 1893
710 Sport H. J. Nielsen - Thoderup 1901
724 Sport Amtsfuldmægtig Madsen 1904
25749 Sport N. P. Hansen - Sandved 1917

.....0.....

17642/68 Spot P. Laursen - Højbjerg 1968
4286/71 Spot E. Rasmussen - Laurbjerg 1971

.....0.....

145357 Spot af Karup Fabrikant C.V. Holm - Hasle 1950
20180/78 Spotti Åse Sørensen - Tistrup 1978

.....0.....

13099/73 Springdiana P. C. Bøgh Johansen - Vejen 1973
11230/71 Sprint Kjær Olesen - Hobro 1971

.....0.....

08723/96 Sprinter Jens Erik Platz - Haderslev 1996
13651/2000 Sprinter Per Pedersen - Thisted 2000

.....0.....

09353/77 Sprutnik M. Søndergaard - Esbjerg 1977

.....0.....

149702 Staff Smed Karl Christensen - Klinkby 1951
46106 Stagetorns Brian H. Eskildsen - Endelave 1935
03336/75 Standel Tage Bitch - Karup 1975
30573/74 Stani Jan C. Bacher - Havdrup 1974
40328 Stanning S. Rasmussen - Nykøbing F 1932
DK16762/2011 Star Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2011
07428/81 Starlight Kent Madsen - Tølløse 1981
55475 Stavensbøl-Laff Snedker Jørgen Hansen - Ulbølle 1937
91997 Steam Aksel Hansen - Viborg 1945
53992 Steensgaards Jimmy Hans Hansen - Ølstykke 1936
83892 Steff Dyrlæge H. N. Sørensen - Hjordkær 1941

.....0.....

00632/97 Steffi Irene Friis - Silkeborg 1997
06596/97 Steffi Per Pedersen - Thisted 1997

.....0.....

27565/83 Steffie Peter Berntsen - Ranum 1983
32297/82 Stegg Peter F. Collet - Køge 1982
38458 Steinitz Kaptajn Hjort - Agersted 1927

.....0.....

303 Stella C. J. Aggerbeck - Horsens 1889
722 Stella Skovfoged Nielsen - Hørby Skov 1899
697 Stella Vinhandler Jost - Thisted 1900
13291 Stella Hotelejer Møller - Svinninge 1906
14290 Stella Skovfoged Nielsen - Hørby Skov 1906
26772 Stella Sophus Krogh - Kolding 1921
42063 Stella Forpagter Fr. Nielsen - Hillerød 1926
177897 Stella Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956
214109 Stella Gregers Larsen - Skovlunde 1961
226680 Stella Hans Peder Larsen - Haurvig 1961
230520 Stella Karl Hansen - Sønderborg 1961
257692 Stella Marius Andersen - Skive 1963
324979 Stella Gunnar Svendsen - Odense 1967
6402/69 Stella Peder Tøndborg - Kjellerup 1969
9750/69 Stella H. Sørensen, Tebbestrupkær - Randers 1969
10694/69 Stella Jens Jensen - Asp pr. Varde 1969
15745/69 Stella O. Sivertsen - Karlslunde 1969
8094/70 Stella H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
13257/71 Stella Chr. Grønvald - Horsens 1971
18393/71 Stella Preben Mogensen - Nykøbing Sj. 1971
28095/71 Stella Karl Nielsen - Skagen 1971
25295/71 Stella Anna Jensen - Vordingborg 1971
18119/72 Stella B. Rasmussen - Århus N 1972
28322/73 Stella E. Voigt - Skanderborg 1973
2665/74 Stella E. Hansen - Knarreborg 1974
5077/74 Stella J. Mikkelsen - Hadsund 1974
12461/74 Stella M. L. Pallesen - Grenaa 1974
01790/75 Stella Kaj Kurth - Måløv 1975
07249/75 Stella Ingeborg Nielsen - Fuglebjerg 1975
22484/76 Stella J. E. Axø - Fredericia 1976
2584/76 Stella Børge Petersen  - Holbæk 1976
14161/79 Stella Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1979
15711/81 Stella Lisbeth Wager 1981
24089/81 Stella Bjarne Rasmussen - Otterup 1981
07388/82 Stella Bent Mathiasen - Odense SV 1982
03233/83 Stella Arne Lind - Haarby 1983
12963/83 Stella Bodil Jensby - Asaa 1983
00316/85 Stella Sten Larsen - København 1985
23684/85 Stella Flemming Jensen - Hirtshals 1985
14093/89 Stella Ketty Thoustrup - Søndersø 1989
24698/94 Stella Laila Meelby Madsen - Vissenbjerg 1994

.....0.....

18345/69 Stella ll K. Madsen - Viborg 1969
19511 Stella af Alminde P. Andersen - Alminde 1913
42880 Stella af Braaskov Søren Jensen - Urlev 1933
108922 Stella af Høve Erling Boholt - Asnæs 1945
18272 Stella af Jelling Kommunelærer Meldgaard - Vejle 1919
108842 Stella af Krogaard Th. Petersen - Krogaard - Allerslev 1946
163355 Stella af Lotte TH. Sørensen - Glamsbjerg 1953
138088 Stella af Sheba M. Larsen - Røjle 1949
65893 Stella af Solbraa Ragna Schou - Holte 1939
34423 Stella Hammerum Murermester Chr. Sejersen 1926
26242 Stella Selandia Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1915
102552 Stella af Sønderjylland Margurite Jessen - Løjt Kirkeby 1945
28211 Stella Titan Taastrup F. E. Lorentzen - Taastrup 1922

.....0.....

31537/85 Stepper Frede Knudsen  - Korsør 1985
86232 Stetti Poul E. Frederiksen - Højbjerg 1944

.....0.....

28881/74 Stina Kristian Friis Hvam - Hvidovre 1974
00314/85 Stina Sten Larsen - København 1985
00433/85 Stina Svend Erik Jensen - Lundby 1985

.....0.....

06281/92 Stine Peter Møller - Grevninge 1992
04832/78 Stinne N. Houkjær - Hillerød 1978

.....0.....

4889/71 Stoffer J. Østergård - Viborg 1971
16066/72 Stoffer E. Bonde Hansen- Kalundborg 1972
27034/80 Stoffer Frede Frede Knudsen  - Korsør 1980

.....0.....

31380/82 Storm Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1982
20171/76 Streika H.Tyndeskov - Sorø 1976
122896 Strægaards Lyt Vognmand Hans Bech - Nr. Nebel 1947
107807 Stægg Peder B. Bundgaard - Skørping 1946

.....0.....

01508/82 Sugar Agner Christensen - Hvidovre 1982
02415/78 Suggi Jørgen Christensen - Beder 1978
286317 Suki S. Kyhlensøe - Sengeløse 1964
22255 Sula af Rødby Tømrer E. Jensen - København 1915
DK11267/2010 Sulejma Claus Juul Christensen - Hadsten 2010
16830/81 Sulla Jørgen Andersen - Hasselager 1981

.....0.....

408 Sultan Forpagter Clausen - Svebølle 408
17328/87 Sultan Kim Andersen - Greve 1987

.....0.....

28486/75 Sunny Gert Salling Sørensen - Kolding 1975
00427/87 Sunny Per Thinggaard Nielsen - Thisted 1987

.....0.....

166265 Sus P. Sandberg - Klampenborg 1953
255326 Sus P. Jørgensen - København 1963
4500/68 Sus A. Gunnergaard - Kgs. Lyngby 1968
2978/71 Sus P. C. Bøgh Johansen 1971
03262/77 Sus Annalise Lemvigh - Fjerritslev 1977
24084/81 Sus Bjarne Rasmussen - Otterup 1981

.....0.....

91998 Sus af Viborg Aksel Hansen - Viborg 1945
29137/72 Susan K. J. Burfelt - Vejle 1972
278723 Susse A. Dahl-Rasmussen - Ebberup 1965

.....0.....

18343/69 Susi K. Madsen - Viborg 1969
25561/76 Susi Anna Jensen - Vordingborg 1976
17365/77 Susi Jonna E. Carlsen, Rudkøbing 1977
27916/78 Susi Henning Larsen - Slagelse 1978
00378/79 Susi Jens Aarestrup - Oksbøl 1979
00768/79 Susi H. Jørgensen - Tørsbøl 1979
30432/80 Susi Erik Rasmussen - Otterup 1980
25470/90 Susi Hemmingsen & Warming - Kruså 1990
18598/92 Susi Kay - Viggo Kræfting 1992
09865/98 Susi Agust Ragnarsson - Frøstrup 1998

.....0.....

315966 Susie E. Kronvall - Hvidovre 1967
13608/69 Susie J. Holm - Lille Skensved 1969
31171/80 Susie Hans Peter Nielsen - Give 1980
19136/82 Susie Leif Hansen - Ringsted 1982
31882/83 Susie Jørgen Arndal Jacobsen - Bogense 1983
24552/92 Susie Richard S. Rush - Rødkærsbro 1992

.....0.....

161441 Susie fra Taarbæk P. Sandberg - Klampenborg 1953
182164 Suss Søren Balle - Borris 1956
102169 Suss af Viborg Aksel Christensen - Viborg 1945

.....0.....

00674/77 Susse Alfred Nielsen - Hillerød 1977
28170/78 Susse Børge Bruun - Sjølund 1978

.....0.....

151932 Sussi P. C. Nielsen - Aarup 1952
235394 Sussi Rasmus Ramsborg - Staksrode pr. Barrit 1957
215138 Sussi Conny Jørgensen - Falster 1959
219863 Sussi Hans Olsen - Fjenneslev 1960
221930 Sussi Hans Bindner - Kalvehave 1960
228392 Sussi Gustav Pedersen - Vestbirk 1961
228901 Sussi Magnus Reinhold - Bogense 1961
230812 Sussi Jørgen Pedersen - Nårup St. 1961
233074 Sussi Kjeld Frousing - Vraa 1961
257574 Sussi Ernst Nielsen - Hersom pr. Hobro 1963
259722 Sussi Frede Axelsen - Ringkøbing 1963
257693 Sussi Marius Andersen - Skive 1963
266739 Sussi Erik Christoffersen - Vrå, Horsens 1964
268965 Sussi Birger Frederiksen - København S 1964
269997 Sussi Leif Nielsen - Hjallese 1964
288234 Sussi J. Mortensen - Fredensborg 1965
301708 Sussi J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1966
303940 Sussi N. E. Gadeberg - Grindsted 1966
306313 Sussi Niels Juul - Taastrup Overdrev 1966
311473 Sussi Chr. Hansen - Tommerup 1966
314970 Sussi O. Haldrup - Ulstrup St. 1966
319230 Sussi Bent N. Sørensen - Bred 1966
322899 Sussi Arne Olsen, Grevninge 1966
321236 Sussi Ernst Nielsen - Hersom pr. Hobro 1967
326866 Sussi M. Lindved Sørensen - Hedensted 1967
331300 Sussi Frede Simonsen - Ruds Vedby 1967
10814/68 Sussi H. P. Meier - Hedehusene 1968
15343/68 Sussi Viktor L. Karbo - Mundelstrup 1968
21270/68 Sussi John Nielsen - Fårevejle 1968
6860/69 Sussi C. Bjerregaard Hansen - Laasby 1969
21757/69 Sussi F. J. Eriksen - Agedrup 1969
6336/68 Sussi K. Madsen - Viborg 1968
6801/70 Sussi Hans Jørgen Refslund - Nr. Hostrup 1970
8093/70 Sussi H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
9018/70 Sussi Børge Petersen  - Holbæk 1970
19914/70 Sussi G. Houmøller Christensen - Vils Mors 1970
23462/70 Sussi James Jeppesen - Farsø 1970
26256/70 Sussi Wagner Husted - Hørdum 1970
2552/71 Sussi O. Johnstad-Møller - Slangerup 1971
4282/71 Sussi E. Rasmussen - Laurbjerg 1971
3800/71 Sussi P. E. Petersen - Kolding 1971
5185/71 Sussi C. Bjerregaard Hansen - Laasby 1971
8431/71 Sussi Ib Krøyer - Vodskov 1971
11690/71 Sussi K. Henriksen - Ruds Vedby 1971
18394/71 Sussi Preben Mogensen - Nykøbing Sj. 1971
24827/71 Sussi Poula Gravesen - Hvorupgaard 1971
25723/71 Sussi Kjær Olsen - Hobro 1971
4356/72 Sussi J. Østergård - Viborg 1972
8026/72 Sussi A. W. Petersen - Mundelstrup 1972
8519/72 Sussi I. V. Nielsen - Hinnerup 1972
10936/72 Sussi Viggo Hansen - Fåborg 1972
9429/72 Sussi K. Schyberg - Hvidovre 1972
25751/72 Sussi Ejner Sejerskov-Jacobsen - Risskov 1972
28413/72 Sussi Kaj Kurth - Måløv 1972
29271/72 Sussi Finn Jensen - Vejle 1972
18118/72 Sussi B. Rasmussen - Århus N 1972
25771/73 Sussi B. Knudsen - Bjerringbro 1973
2935/73 Sussi Knud Hansen - Hobro 1973
8754/73 Sussi Sv. E. Krogsgaard - Nordby - Fanø 1973
11257/73 Sussi T. Skouboe - Esbjerg 1973
14340/73 Sussi Lauritz Kristiansen - Vonge 1973
2935/73 Sussi Knud Hansen - Hobro 1973
3016/74 Sussi Vagn Fentz - Vammen, Viborg 1974
5078/74 Sussi J. Mikkelsen - Hadsund 1974
5143/74 Sussi S. A. Nielsen - Bjerringbro 1974
06170/74 Sussi I. Jensen - Karlslunde 1974
11304/74 Sussi N. E. Bøgh - Overlade 1974
13367/74 Sussi Ingemann Mortensen - Gylling 1974
14319/74 Sussi Olav Nielsen - Oksbøl 1974
16852/74 Sussi Th. Larsen - Gråsten 1974
18054/74 Sussi J. E. Axø - Fredericia 1974
21668/74 Sussi Erik May - Hedensted 1974
27469/74 Sussi J. Spanggård 1974
8724/75 Sussi N. Ortved - Grenaa 1975
8729/75 Sussi C. B. Hansen - Hjortshøj 1975
26231/75 Sussi Ove Hørslev Nielsen - Hadsten 1975

27498/75

Sussi Hans Chr. Salmonsen, Thy 1975
1250/76 Sussi Leif Hansen - Ringsted 1976
2503/76 Sussi Anna Jensen - Vordingborg 1976
4103/76 Sussi Børge Bruun - Sjølund 1976
06549/76 Sussi Leo Lyneborg Jensen - Jyderup 1976
11618/76 Sussi Jens Aarestrup - Oksbøl 1976
11620/76 Sussi Kaj Frederiksen - Virum 1976
13727/76 Sussi Henning Jensen - Sønderborg 1976
23603/76 Sussi T. M. Poulsen - Hjerting 1976
27076/76 Sussi Åse Sørensen - Tistrup 1976
31519/76 Sussi Jens Vig - Bække 1976
03827/77 Sussi Henning Sørensen - Silkeborg 1977
05330/77 Sussi Anna Jensen - Vordingborg 1977
09956/77 Sussi Gert Hansen - Aakirkeby 1977
17668/77 Sussi J. Spanggård - Bjerregrav - Møldrup 1977
24640/77 Sussi Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1977
28529/77 Sussi T. Bacher, Solrød Strand 1977
17560/78 Sussi O. Christensen - Næstved 1978
21741/78 Sussi Anna Jensen - Vordingborg 1978
29743/79 Sussi Alfred Futtrup - Vejle 1979
02896/80 Sussi Eva Rita Nielsen - Horsens 1980
10184/80 Sussi Leif Hansen - Ringsted 1980
02896/80 Sussi Eva Rita Nielsen - Horsens 1980
03154/80 Sussi Egon Holm - Hvidovre 1980
30838/80 Sussi Svend E. Pedersen - Holbæk 1980
31175/80 Sussi Hans Peter Nielsen - Give 1980
07330/81 Sussi Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1981
18443/81 Sussi Erik Plichta - Hjørring 1981
17524/82 Sussi Bent Jensen - Ruds Vedby 1982
03133/82 Sussi Bente Nielsen - Odense NV 1982
04638/82 Sussi Rud Birger Thomsen - Bryrup 1982
21383/82 Sussi Herluf Smed - Hobro 1982
27336/82 Sussi Hans Peter Nielsen - Give 1982
16690/83 Sussi Tage Maagaard - Viborg 1983
20979/83 Sussi Uffe Kofoed - Hasle 1983
29645/83 Sussi Hanna Hansen - Ansager 1983
39786/83 Sussi Bente Nielsen - Odense NV 1983
33641/84 Sussi Hanna Hansen - Ansager 1984
02174/85 Sussi Børge Jensen - Bedsted Thy 1985
31531/85 Sussi Frede Knudsen  - Korsør 1985
29629/85 Sussi Niels-Henrik Christensen - Herfølge 1985
10252/86 Sussi Flemming Hansen - Esbjerg V 1986
09798/86 Sussi Bjarne Vangsgaard - Snedsted   1986
03590/88 Sussi Orla Knudsen - Viborg 1988
18444/89 Sussi Niels Erik Rasmussen - Tjele 1989
23353/90 Sussi Søren Christensen - Næstved 1990
05453/93 Sussi Hugo Jørgensen - Skive 1993
19913/95 Sussi Jens Lautrup - Toftlund   1995
19038/95 Sussi Bjarne Og Judy Lind - Harndrup 1995
11252/96 Sussi Hans Sejer Nielsen - Aalborg 1996
06599/97 Sussi Per Pedersen - Thisted 1997

.....0.....

01822/83 Sussi I Bodil Jensby - Asaa 1983
11329/83 Sussi I Birte & Aage Moesgaard - Skjern 1983
11330/83 Sussie ll B. & Aa Moesgaard - Skjern 1983
01825/83 Sussi ll Bodil Jensby - Asaa 1983
98511 Sussi af Hø Harald Hansen - Tjæreborg 1945
147049 Sussi af Lorinn B. G. Bauerbach - Valby 1951
212918 Sussi af Leddy Helmuth Hansen - Vordingborg 1960
264995 Sussi af Maren Mølle J. Rasmussen - Mariager 1960

.....0.....

272606 Sussie J. P. Rønholt - Hemmelev 1964
332039 Sussie Niels Otto Haldrup - Brønderslev 1967
14581/70 Sussie P. E. Petersen - Kolding 1970
24353/71 Sussie L. Quist - Mårslet 1971
07251/75 Sussie Ingeborg Nielsen - Fuglebjerg 1975
26229/75 Sussie Ove Hørslev Nielsen - Hadsten 1975
02292/77 Sussie K. Vest Hansen - Lundby 1977
09103/78 Sussie M. Iversen - Middelfart 1978
23921/78 Sussie Ib Routhe - Støvring 1978
09332/79 Sussie T. Karlsen- Malling 1979
22182/79 Sussie John Ehrenreich Nielsen - Svinninge 1979
29708/83 Sussie Erik Wulff - Egtved 1983
01129/84 Sussie Svend Erik Jensen - Lundby 1984
18755/86 Sussie Hans Ole Kragh - Mesinge 1986
14100/89 Sussie Ketty Thoustrup - Søndersø 1989
22778/89  Sussie Ove Larsen - Helsinge 1989
18761/93 Sussie Jesper Sommer Jacobsen - Brande 1993

.....0.....

125834 Sussi af Bjergby Martin Mortensen - Hjørring 1947
176127 Sussi af Pederstrup Alfred Højbjerg - Freltofte 1955
219864 Sussi af Tjuki Hans Olsen - Fjenneslev 1960
199822 Sussi af Tut Asta Juul Hansen - Haderslev 1958
139919 Sussi fra Hellerup M. Frederiksen - Hellerup 1950

.....0.....

286012 Sussy Børge Hyldig - Nykøbing Mors 1964
17612/68 Sussy Hans Jørgen Refslund - Nr. Hostrup 1968
1033/70 Sussy K. Rasmussen, Svogerslev - Roskilde 1970
24674/72 Sussy N. Ortved - Grenaa 1972
29397/82 Sussy Arne Lind - Haarby 1982

.....0.....

29653/83 Susy Hanna Hansen - Ansager 1983
314731 Suzy Preben Ovesen - Risskov 1966

.....0.....

00953/78 Svante Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1978
376 Svava H. J. Nielsen - Thoderup 1895
21664/74 Svejk Erik May - Hedensted 1974
15645/95 Sveske Jan Lorentsen - Holbæk 1995
91999 Svip af Sjørup Aksel Hansen - Viborg 1945
10325/76 Svissi Ditlev Beyer - Fredensborg 1975

.....0.....

23552/82 Swala Lars Nørgård - Tolne 1982
3015/74 Swiffy Vagn Fentz - Vammen, Viborg 1974
07627/98 Swift Kim Jacobsen - Holbæk 1998

.....0.....

118428 Sydhavnens Trine C. Th. Johansen - København 1946
123550 Sylvia Hans Rasmussen - Veflinge St. 1947
27039/80 Symi Frede Knudsen  - Korsør 1980
DK17226/2008 Syringa Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2008

.....0.....

17980/78 Sæsar Henning Jensen - Sønderborg 1978
24628/81 Sætter Frede Knudsen  - Korsør 1981

.....0.....

171386 Sølva af Lindehøj Christian Storm - Glamsbjerg 1955
72643 Sølve Hofjægermester Collet - Lundby 1943
331302 Sølvia Frede Simonsen - Ruds Vedby 1967

.....0.....

10480/69 Søren Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1969
20791/78 Søren Alfred Nielsen - Hillerød 1978

.....0.....

128832 Søren af Odense Sv. A. Svendsen - Odense 1948

.....0....

19811/68 Søs Knud E. Hansen - Haarby 1968
10960/69 Søs