T-Liste

Søgning.  = i nummerorden registreringsnummer - = i alfabetisk orden på navne

Problemer med søgning ? kontakt webmaster@irish-setter-family.dk

Reg.nr Navn Opdrætter Reg.år
13769/87 Tacco Steen Vasegaard - Ishøj   1987
28258/79 Taci Peder Sørensen 1979

.....0.....

26698/83 Taco Carl Bjørn Ahlgren - Korsør 1983
29766/83 Taco Bente Nielsen - Odense NV 1983

.....0.....

21449/72 Taddy Kjeld Østergaard - Viborg 1972
31534/85 Taf Frede Knudsen  - Korsør 1985
46884 Taffi E. Olesen - Tim St. 1893
9751/69 Taffy H. Sørensen, Tebbestrupkær - Randers 1969
22155/85 Taggo Henrik Oxe - Slagelse 1985

.....0.....

26648/70 Tai Wagner Husted - Hørdum 1970
2756/73 Tai S. Sørensen - Kolding 1973
15816/74 Tai Tage Maagaard - Viborg 1974
02949/80 Tai Gunnar Mensel - Skærbæk 1985
37373/81 Tai Erik Christoffersen - Vrå 1981
04440/84 Tai Jens Fogtmann - Holbæk 1984

.....0.....

310419 Taib Tage Jensen - Stevnstrup 1966

.....0.....

30770/78 Tais P. Nørskov Jensen - Esbjerg 1978
36781/81 Tais Hans Peter Nielsen - Give 1981
05027/81 Taiel Leif Hansen - Ringsted 1984
27083/76 Taio Åse Sørensen - Tistrup 1976

.....0.....

13054/99 Tally Erik Skårup Nielsen -Thisted 1999
20898/99 Tama Henrik Heindorf - Tranekær 1999
34746/85 Tammy Peter Collet - Køge 1985
228393 Tamper Gustav Pedersen - Vestbirk 1961
34604/82 Tana Aage Ørbæk - Skanderborg 1982

.....0.....

28482/81 Tango Vibeke Brun Nielsen - Esbjerg  1981
23417/82 Tango Ole Nielsen - Randers 1982
14078/94 Tango Leif Hermann - Tranekær 1994

.....0.....

17074/70 Tania G. Boye Laursen - Esbjerg 1970
23391/77 Tania Leif Hansen - Ringsted 1977
31170/78 Tania A. Lemvigh - Fjerritslev 1978
07042/80 Tania Linda Garndal - København Ø 1980

.....0.....

300046 Tanja Anna Jensen - Vordingborg 1966
303041 Tanja Iver Jensen - Vipperød St. 1966
11345/68 Tanja Ole V. Olesen - Aalborg 1968
12704/68 Tanja R. Hunderup-Jensen - Viby J. 1968
14403/68 Tanja Leif Jensen - Slagelse 1968
10413/69 Tanja Anna Jensen - Vordingborg 1969
21205/71 Tanja J. Østergård - Viborg 1971
7724/72 Tanja C. Høgsholt - Mundelstrup 1972
9430/72 Tanja K. Schyberg - Hvidovre 1972
18948/72 Tanja P. E. Petersen - Kolding 1972
25752/72 Tanja Ejner Sejerskov-Jacobsen - Risskov 1972
21521/73 Tanja G. Balle - Kalundborg 1973
31332/73 Tanja Knud Larsen - Hvalsø 1973
32053/73 Tanja C. Dyekjær, Trans - Lemvig 1973
30574/74 Tanja Jan C. Bacher - Havdrup 1974
10745/75 Tanja M. Urup Nielsen - Gilleleje 1975
12390/75 Tanja C. Sønderskov - Børkop 1975
13266/75 Tanja Leif Christensen - Horslunde 1975
20410/75 Tanja S. Grønlund - Hove, Veksø 1975
28484/75 Tanja Gert Salling Sørensen - Kolding 1975
29404/75 Tanja Lauritz Kristiansen - Vonge 1975
01868/76 Tanja Chr. L. Simonsen - Silkeborg 1976
10954/76 Tanja Anna Jensen - Vordingborg 1976
5681/76 Tanja Finn Lindegård - Ringsted 1976
15877/78 Tanja Bent Jensen - Ruds Vedby 1976
00347/77 Tanja Leif Hansen - Ringsted 1977
00353/77 Tanja Leif Hansen - Ringsted 1977
00357/77 Tanja Bent E. Pedersen - Randers 1977
20954/77 Tanja Anna Jensen - Vordingborg 1977
24027/77 Tanja C. Sørensen, Gudum - Lemvig 1977
26627/77 Tanja Annalise Lemvigh - Fjerritslev 1977
27968/77 Tanja Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1977
28527/77 Tanja T. Bacher, Solrød Strand 1977
00949/78 Tanja Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1978
02419/78 Tanja Jørgen Christensen - Beder 1978
09104/78 Tanja M. Iversen 1978
23271/78 Tanja Hans Chr. Salmonsen, Thy 1978
24391/78 Tanja Peter Collet - Ramskov - Grenå 1978
27855/78 Tanja Børge Pedersen - Holbæk 1978
30768/78 Tanja P. Nørskov Jensen - Esbjerg 1978
3077278 Tanja P. Nørskov Jensen - Esbjerg 1978
31167/78 Tanja Annalise Lemvigh - Fjerritslev 1978
14163/79 Tanja Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1979
25856/79 Tanja Uffe Kofoed - Hasle 1979
22350/79 Tanja Anders  Nøhr - St. Heddinge 1979
17875/80 Tanja Birthe Bay Petersen - Birkerød 1980
21059/80 Tanja Leif Hansen - Ringsted 1980
28069/80 Tanja John Schultz Jørgensen - Vanløse 1980
31708/80 Tanja Svend E. Pedersen - Holbæk 1980
31174/80 Tanja Hans Peter Nielsen - Give 1980
33535/80 Tanja L. Nielsen - Ølgod 1980
27276/81 Tanja Finn Halling - Holbæk 1981
31238/81 Tanja Christian Pfeffer - Augustenborg 1981
36784/81 Tanja Hans Peter Nielsen - Give 1981
22594/82 Tanja Lone Gjersen Nielsen - Tranekær 1982
19675/83 Tanja Lone Gjersen Nielsen - Tranekær 1983
29654/83 Tanja Hanna Hansen - Ansager 1983
29975/83 Tanja Villy M. F. Sørensen - Holsted 1983
31412/83 Tanja Jørgen Jensen - Holbæk 1983
31591/83 Tanja E. Bonde - Kalundborg 1983
35310/83 Tanja Helle Schmidt Andersen - Esbjerg 1983
11195/84 Tanja Hanna Hansen - Ansager 1984
22324/84 Tanja Alfred Nielsen - Hillerød 1984
08437/85 Tanja Ulla Sørensen - Hillerød 1985
33905/85 Tanja Bent Andersen - Næstved 1985
00612/86 Tanja Erik Larsen - Varde 1986
00685/87 Tanja Jens Fogtmann - Holbæk 1987
06833/87 Tanja Kirsten Andreasen - Haslev 1987
09833/91 Tanja Kaj Svane Christensen - Tappernøje 1991
08290/97 Tanja Verner R. Mortensen - Frederikshavn 1997
13059/99 Tanja Erik Skårup Nielsen -Thisted 1999
09671/2004 Tanja Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 2004

.....0.....

31624/80 Tanja l Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
31633/80 Tanja I Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
31628/80 Tanja II Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
31638/80 Tanja II Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
24366/84 Tanja II John Schultz Jørgensen - Vanløse 1984

.....0.....

269275 Tann Anna Jensen - Vordingborg 1962
36783/81 Tann Hans Peter Nielsen - Give 1981

.....0.....

18756/86 Tanne Hans Ole Kragh - Mesinge 1986
13056/99 Tanne Erik Skårup Nielsen -Thisted 1999

.....0.....

8335/73 Tanni Mikkelsen - Gug 1973
13767/87 Tanni Steen Vasegaard - Ishøj 1987
18710/94 Tanni Steen Vasegaard - Ishøj 1994

.....0.....

05253/83 Tanno Ulla Vesterbye - Varde 1983
10127/72 Tanya Valdemar Christoffersen - Svebølle 1972

.....0.....

27437/77 Tara L. Kristiansen - Vonge 1977
09148/82 Tara Niels B. Rasmussen - Lyngby 1982
09050/89 Tara Bjarne Lynge Pedersen - Bagsværd 1989
09859/98 Tara Agust Ragnarsson - Frøstrup 1998

.....0.....

31157/75 Taras H. Svane - Hinnerup 1975
23392/77 Tarok Leif Hansen - Ringsted 1977

.....0.....

25475/78 Tarsan Alfred Nielsen - Hillerød 1978
02413/84 Tarsan Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1984

.....0.....

41855 Tarzan Th. Fleurendahl - Stege 1932
21977/70 Tarzan Alfred Nielsen - Hillerød 1970
21917/71 Tarzan Leif Hansen - Ringsted 1971
15293/78 Tarzan Harry Madsen - Hillerød 1978
31051/82 Tarzan Søren Hansen - Silkeborg 1982
31880/83 Tarzan Jørgen Arndal Jacobsen - Bogense 1983
01146/84 Tarzan Løvendal Rasmussen - Lundby 1984
00438/85 Tarzan Svend Erik Jensen - Lundby 1985
30738/85 Tarzan Finn Christiansen - Sorø 1985
09106/97 Tarzan Harry Madsen - Hillerød 1997

.....0.....

3492/69 Tasa Leif Hansen - Næstved 1969
33915/85 Tasan Bent Andersen - Næstved 1985
24697/94 Tasch Laila Meelby Madsen - Vissenbjerg 1994

.....0.....

03419/83 Tascha Alfred Nielsen - Hillerød 1983
05256/83 Tascha Ulla Vesterbye - Varde 1983
15112/89 Tascha Allan Jensen - Ribe 1989

.....0.....

16137/82 Taschak Flemming Jensen - Hirtshals 1982

.....0.....

21819/77 Tasja Hans Chr. Salmonsen, Thy 1977
28524/77 Tasja T. Bacher, Solrød Strand 1977
24391/78 Tasja Peter Collet - Ramskov - Grenå 1978
01151/84 Tasja Løvendal Rasmussen - Lundby 1984
21167/87 Tasja Allan Hansen - Hjallerup 1987
10817/2001 Tasja Bente Dau Nottelmann - Vojens 2001

.....0.....

22179/79 Tass John Ehrenreich Nielsen - Svinninge 1979
05711/87 Tass Jan Olsen - Brørup 1987

.....0.....

15966/75 Tasso J. Spanggård - Bjerregrav - Møldrup 1975
08137/78 Tasso H. Brøndal - Charlottenlund 1978
07467/81 Tasso Harry Madsen - Hillerød 1981
05251/83 Tasso Ulla Vesterbye - Varde 1983
25422/85 Tasso Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1985
05473/86 Tasso Pia Andersen - Tønder 1986
25227/88 Tasso Jens Fogtmann - Holbæk 1988

.....0.....

15169 Tasso I Fabrikant C. Olsen - Varde 1905

.....0.....

11370/70 Tatchia I. V. Nielsen - Hinnerup 1974
25030 Taulata Frisør O. C. Stausbøll - Østbirk St. 1918
20401/85 Tau Rose-Mary  Amblard - Mariager 1985
228394 Tax Gustav Pedersen - Vestbirk 1961
30632/78 Taylor S. Dencker Christensen, Låsby 1978

.....0.....

DK09425/2014 Teddi Lene Knudsen - Holbæk 2014
14839/68 Teddie L. Quist - Haarslet 1968

.....0.....

26473 Teddy Købmand Selberg - Stege 1916
51543 Teddy H. A. Skotte - Nakskov 1936
160503 Teddy C. W. Gardum - Randers 1953
255327 Teddy P. Jørgensen - København 1963
18899/68 Teddy K. Kjærgaard Madsen - Outrup 1968
21272/68 Teddy John Nielsen - Fårevejle 1968
4516/69 Teddy Jacob Clausen - Viborg 1969
00199/78 Teddy E. Jensen - Løgstør 1978
06549/82 Teddy Inge Valeur - Ølstykke 1982
09084/83 Teddy Bente Nielsen - Odense NV 1983
31416/83 Teddy Jørgen Jensen - Holbæk 1983
00327/84 Teddy Per Nissen - Odense C 1984
20404/85 Teddy Rose-Mary Lesley Amblard - Mariager 1985
05454/93 Teddy Hugo Jørgensen - Skive 1993

.....0.....

142238 Teddy af Anne O. Grønning - Odense 1950
120838 Teddy af Skaanager Gartner Poul Hansen - Kjersing 1948
91903 Teglgaards Sussi V. Petersen -Ørslev ?
139743 Teglgaardens Lady Hans Jensen - Næsby pr. Ranum 1942
09348/77 Teica M. Søndergaard - Esbjerg 1977
120535 Tekka Flindt Andersen - Rødovre 1947

.....0.....

74670 Tekla Martin Høgh - Begstrup 1942
177898 Tekla Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1956

.....0.....

 
26628/77 Telix Annalise Lemvigh - Fjerritslev 1977

.....0.....

327 Tell Carl Rasmussen - Svendborg 1893
17147 Tell Jæger O. Morthorst - Ringsted 1907
292231 Tell Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1965
19913/70 Tell G. Houmøller Christensen - Vils Mors 1970
25724/71 Tell Kjær Olsen - Hobro 1971
12923/72 Tell Bent Christensen - Gesten 1972
27168/72 Tell Jørn Mikkelsen - Gudumholm 1972
7809/73 Tell Flemming Richter Hansen - Tarm 1973
32117/73 Tell Jørgen Larsen - Sdr. Felding 1973
05866/76 Tell Leif Jensen - Slagelse 1976
00757/77 Tell Jørgen Nilsson - Roskilde 1977
05258/83 Tell Ulla Vesterbye - Varde 1983
31414/83 Tell Jørgen Jensen - Holbæk 1983

.....0.....

20172/76 Tella H.Tyndeskov - Sorø 1976
145194 Tell af Finette Gunnar Nislev - Fredericia 1950
137931 Tell fra Sønderborg Axel M. Bjørn - Graasten 1949
29542 Tell - Skovkildegaard Forvalter Dilling - Taastrup 1922
19898/72 Telle E. Eriksen - Ringsted 1972

.....0.....

18273 Tello Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1911
49437 Tello Ingeniør K.A. Rohde - Odense 1933
28489/75 Tello Gert Salling Sørensen - Kolding 1975
26066/80 Tello Erik Gertz - Nyborg 1980
28040/83 Tello Rud Birger Thomsen - Bryrup 1983

.....0.....

196189 Tello af Akkerup Gunnar Holmegaard - Akkerup 1958
111567 Tello af Bukkerup Svend Larsen - Glamsbjerg 1946
64981 Tello af Aasum Gaardejer Hansen - Aasum 1935

.....0.....

289123 Telly Eigil Nielsen - Aunslev 1965
05254/83 Telly Ulla Vesterbye - Varde 1983

.....0.....

09725/79 Tempo Flemming Jensen - Hirtshals 1979
DK12419/2014 Tempo Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014

....0.....

26678/72 Tenna Peter Collet - Ramskov - Grenå 1972
5758/73 Tenna G. Houmøller Christensen - Vils Mors 1973
32052/73 Tenna C. Dyekjær, Trans - Lemvig 1973
13154/75 Tenna F. Andersen - Havdrup 1975
06551/76 Tenna Leo Lyneborg Jensen - Jyderup 1976
21476/79 Tenna Leif Hansen - Ringsted 1979
29742/79 Tenna Alfred Futtrup - Vejle 1979
27274/81 Tenna Finn Halling - Holbæk 1981
11196/84 Tenna Hanna Hansen - Ansager 1984
27012/94 Tenna Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 1994
09672/2004 Tenna Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 2004
DK12425/2014 Tenna Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014

....0.....

156747 Tenna af Fox H. E. Sandberg - Helsingør 1952
20952/77 Tenja Anna Jensen - Vordingborg 1977
30701/81 Tennascarletdiamond Jørgen Maribo - Taastrup 1981
3493/69 Tentor Leif Hansen - Næstved 1969

.....0.....

22158/85 Teron Henrik Oxe - Slagelse 1985
122044 Terri Gartner Erik Andersen - Bellinge 1947
28420/72 Terry Kaj Kurth - Måløv 1972

.....0.....

22159/85 Tes Henrik Oxe - Slagelse 1985
24277/92 Tes Morten Jensen - Nørre Alslev 1992

.....0.....

149703 Tess Smed Karl Christensen - Klinkby 1951
18588/69 Tess S. Aa. Petersen - Faxe 1969
35023/82 Tess Jørgen Abild - Fredericia 1982
15940/88 Tess Frede Knudsen  - Korsør 1988
18975/91 Tess Jens Lautrup - Toftlund 1991
27180/92 Tess Jørgen Olsen - Fjerritslev 1992

.....0.....

99340 Tessa Wandy Tworek - København 1945
160504 Tessa C. W. Gardum - Randers 1953
272607 Tessa J. P. Rønholt - Hemmelev 1964
19295/68 Tessa Arne Olsen - Grevninge 1968
8849/72 Tessa N. Laumann - Holstebro 1972
20768/72 Tessa John Hvid, Ølby Lyng - Køge 1972
28327/73 Tessa E. Voigt - Skanderborg 1973
14111/74 Tessa H. Aagaard Andersen - Nr. Søby 1974
13153/75 Tessa F. Andersen - Havdrup 1975
18025/76 Tessa Hanne Krag - Vejle 1976
28525/77 Tessa T. Bacher 1977
29749/79 Tessa Alfred Futtrup - Vejle 1979
07039/80 Tessa Linda Garndal - København Ø 1980
29761/83 Tessa Bente Nielsen - Odense NV 1983
01128/84 Tessa Svend Erik Jensen - Lundby 1984
08439/85 Tessa Ulla Sørensen - Hillerød 1985
28436/87 Tessa Hans Ole Kragh - Mesinge 1987
10687/93 Tessa Susanne & Ole Schmidt - Nysted 1993

.....0.....

8850/72 Tessa ll N. Laumann - Holstebro 1972
64982 Tessa af Lundby Mejeriejer Esper Boel - Nr. Alslev 1942
133335 Tessa af Siff Valdemar Gross - Højbjerg 1948

.....0.....

3827/69 Tessi Anna Jensen - Vordingborg 1969
09331/79 Tessi T. Karlsen - Malling 1979

.....0.....

126012 Tessi af Barslund Aage Barslund - Aalborg 1947

....0.....

18782/71 Tessie P. C. Bøgh Johansen 1971
9076/73 Tessie O. Due Gregersen - Hvidovre 1973
28324/73 Tessie E. Voigt - Skanderborg 1973
20503/77 Tessie Henning Jensen - Sønderborg 1977
22151/85 Tessie Henrik Oxe - Slagelse 1985
17333/87 Tessie Kim Andersen - Greve 1987

....0.....

15281/85 Tessan Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1985
267813 Tessy Ole Jensen - Holme Olstrup 1964

....0.....

76024 Tett Harro Søren Jensen - Urlev 1943

.....0.....

138089 Tex M. Larsen - Røjle 1949
235457 Tex Per Olesen, Skovby pr. Brejninge 1962
236475 Tex Bent Nielsen - Spøttrup St. 1962
12748/69 Tex Preben Schou - Stautrup 1969
28249/72 Tex P. Nielsen - Silkeborg 1972
1571/73 Tex Børge Petersen  - Holbæk 1973
5759/73 Tex G. Houmøller Christensen - Vils Mors 1973
28729/78 Tex Per Mouritzen, Nordby - Fanø 1978
17636/82 Tex Jens Fogtmann - Holbæk 1982
09076/83 Tex Bente Nielsen - Odense NV 1983
10256/86 Tex Flemming Hansen - Esbjerg V 1986
11355/87 Tex Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1987

.....0.....

155154 Texa Kette Hansen - Bogø 1952

.....0.....

00348/77 Thai Leif Hansen - Ringsted 1977
19994/82 Thai Kjeld Sørensen - Bjert 1982
27402/85 Thai Trine Rasmussen - Aarslev 1985
23395/87 Thai Elisabeth Nielsen - Brøndby Strand 1987

.....0.....

11280/71 Thala S. Ørtz Pedersen - Holbæk 1971
19998/82 Thalia Kjeld Sørensen - Bjert 1982

.....0.....

14326/2000 Thea Søren Nielsen - Gandrup 2000
28431 The Flying Girl Tømrer E. Jensen - København 1921
33501 The Red Lady Tømrer E. Jensen - København 1925

.....0.....

170469/70 Theis G. Boye Laursen - Esbjerg 1970
11371/74 Theis I. V. Nielsen - Hinnerup 1974
25387/78 Theis Ernst Maach - Odense NV 1978
24086/80 Theis Leif Hansen - Ringsted 1980
33609/80 Theis Hans G. Trans - Sommersted 1980
30737/85 Theis Finn Christiansen - Sorø 1985

.....0.....

09667/2004 Theiss Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 2004
62169 Thekla Ragna Schou - Holte 1937
22325/84 Theli Alfred Nielsen - Hillerød 1984
00323/84 Theo Per Nissen - Odense C 1984
17899/91 Thes Kim Jacobsen - Holbæk 1991
178361 Thila Gartner N. Larsen Hansen - Ullerslev 1955
18049/74 Thilde J. E. Axø - Fredericia 1974
17426/73 Thim E. Sønderby - Kollemorten 1973
14164/79 Thinka Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1979
1251/76 Thio Leif Hansen - Ringsted 1976
33209/81 Thirafilippa Leif Hansen - Ringsted 1981
140642 Thjæp Oscar E. W. Mortensen - Aalborg 1950
11675/71 Thomas Peder Tøndborg - Kjellerup 1971
07582/98 Thon Henrik Keinicke Berg - Stubbekøbing 1998

.....0.....

395 Thor Løjtnant Hansen - Høng 1898
92750 Thor Ejvind Hansen Zederkop - Endelave 1945
330317 Thor Anna Jensen - Vordingborg 1967
23508/71 Thor Arne Englyst - Kalundborg 1971
21931/74 Thor Thomas Stræde - Herning 1974
03636/75 Thor Grethe Pedersen - Randers 1975
17369/77 Thor Jonna E. Carlsen - Rudkøbing 1977
26163/77 Thor Henning Jensen - Sønderborg 1977
30911/77 Thor Jonna. E. Carlsen - Rudkøbing 1977
024520/78 Thor Jørgen Christensen - Beder 1978
10229/80 Thor Leif Hansen - Ringsted 1980
22874/82 Thor Peder Lægdsgård Madsen - Herning 1982
39788/83 Thor Bente Nielsen - Odense NV 1983
39961/83 Thor Niels P. Sørensen - Give 1983
18758/86 Thor Hans Ole Kragh - Mesinge 1986
14098/89 Thor Ketty Thoustrup - Søndersø 1989
11330/91 Thor Kay - Viggo Kræfting 1991
13164/96 Thor Poul Jacob Daasbjerg - Bjerringbro 1996
13201/2001 Thor Jan Lorentsen - Holbæk 2001
09668/2004 Thor Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 2004

.....0.....

83117 Thorka Kaj Jørgensen - Horsens 1944
16855/74 Thorkild G. Nielsen - Brenderup 1974
106893 Thusgaards Ulla Hagbarth Møller - Dronninglund 1945

.....0.....

23246 Thy Bødker S. Thomsen - Give 1916
32109 Thygo Slagter Tendrup - Aarhus 1927
60789 Thyras L. Klingenberg - Avernakø 1938
124314 Thyras af Frida Ejnar Sander - Ejsing pr. Vinderup 1947
203574 Thykjærs Tusse Villy Odén - Højer 1959

.....0.....

21165/87 Tibbe Allan Hansen - Hjallerup 1987
05252/83 Ticco Ulla Vesterbye - Varde 1983
20722/72 Ticki H. Jensen - Munkebo 1972

.....0.....

5530/72 Ticho F. Christiansen - Terndrup 1972
31629/80 Ticho Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980

.....0.....

61843 Tico Bogholder Johs Jensen - Vordingborg 1939
09051/89 Tico Bjarne Lynge Pedersen - Bagsværd 1989

.....0.....

08444/85 Ticki Ulla Sørensen - Hillerød 1985

.....0.....

22153/85 Tickie Henrik Oxe - Slagelse 1985
30081/74 Tiggi Kirsten Jacobsen - Ringsted 1974
15937/81 Tiempo Per Thorsen - Køge 1981
18427/85 Tifratanja Knud Haugbølle - Dragør 1985

.....0.....

12922/72 Tika Bent Christensen - Gesten 1972
23257/72 Tika E. Brink - Ribe 1972

.....0.....

310420 Tiki Tage Jensen - Stevnstrup 1966
10481/69 Tiki Søren T.Vestergaard - Højbjerg 1969
7727/70 Tiki K. Bruun - Ejby 1970
4888/71 Tiki J. Østergård - Viborg 1971
27487/71 Tiki C. Høgsholt - Mundelstrup 1971
18137/73 Tiki E. Eriksen - Ringsted 1973
18051/74 Tiki J. E. Axø - Fredericia 1974
28533/77 Tiki T. Bacher, Solrød Strand 1977
15712/81 Tiki Lisbeth Wager 1981
20239/84 Tiki Helge & Tove  Knudsen - Aarslev 1984
18475/84 Tiki Jytte Jensen - Ansager 1984
22058/90 Tiki Frede Knudsen  - Korsør 1990
11336/91 Tiki Kay - Viggo Kræfting 1991
17740/95 Tiki Kent Madsen - Tølløse 1995

.....0.....

15125/75 Tikka Kr. Grusgaard - Randers 1975
09061/90 Tikka Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1990
09666/2004 Tikka Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 2004

.....0.....

13010/71 Tikke L. Quist - Mårslet 1971

.....0.....

15760/69 Tikki Arne Olsen - Grevninge 1969
26118/70 Tikki P. E. Adamsen - Thorsø 1970
32112/73 Tikki Jørgen Larsen - Sdr. Felding 1973
07298/75 Tikki Finn Lindegård - Ørslev 1975
27339/77 Tikki L. Kristiansen - Vonge 1977
12950/78 Tikki Anders Nøhr - St. Heddinge 1978
29745/79 Tikki Alfred Futtrup - Vejle 1979
21049/80 Tikki Leif Hansen - Ringsted 1980
31622/80 Tikki Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1980
07633/81 Tikki Keld Østergaard - Bedsted Thy 1981
28475/81 Tikki Vibeke Brun Nielsen - Esbjerg  1981
36782/81 Tikki Hans Peter Nielsen - Give 1981
16141/82 Tikki Flemming Jensen - Hirtshals 1982
22053/90 Tikki Frede Knudsen  - Korsør 1990

.....0.....

02898/80 Tilde Eva Rita Nielsen - Horsens 1980
13795/82 Tilde Finn Halling - Holbæk 1982
31178/86 Tilde Bendt Jensen - Hillerød 1986
15939/88 Tilde Frede Knudsen  - Korsør 1988
04622/92 Tilde Jørgen Jensen - Holbæk 1992
02064/2000 Tilde Henrik Keinicke Berg - Stubbekøbing 2000
10962/2000 Tilde Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2000
DK11268/2010 Tilde Claus Juul Christensen - Hadsten 2010

.....0.....

20033/84 Tilla Erik Vestergaard - Kalundborg 1984

.....0.....

26354 Tilly Fru Nielsen - Esbjerg 1921
01083/84 Tilly Hans Thygesen - Nørre Snede 1984

.....0.....

236476 Tim Bent Nielsen - Spøttrup St. 1962
302391 Tim Preben Schou - Stautrup 1966
314971 Tim O. Haldrup - Ulstrup St. 1966
12705/68 Tim R. Hunderup-Jensen - Viby J. 1968
13603/69 Tim J. Holm - Lille Skensved 1969
2917/70 Tim Poula Gravesen - Hvorupgaard 1970
3804/71 Tim P. E. Petersen - Kolding 1971
5187/71 Tim C. Bjerregaard Hansen - Laasby 1971
20409/71 Tim Bisgaard Pedersen - Beder 1971
2937/73 Tim Knud Hansen - Hobro 1973
28262773 Tim K. Henriksen - Ruds Vedby 1973
10949/75 Tim Peter B. Søndergaard - Åbybro 1975
12394/75 Tim C. Sønderskov - Børkop 1975
17681/75 Tim Kirsten Jacobsen - Ringsted 1975
20406/75 Tim S. Grønlund - Hove, Veksø 1975
05895/77 Tim J. Jessen - Odder 1977
27971/77 Tim Erik Holmgaard Larsen - Vodskov 1977
07040/80 Tim Linda Garndal - København Ø 1980
23022/80 Tim Herluf Smed - Hobro 1980
06548/82 Tim Inge Valeur - Ølstykke 1982
17530/82 Tim Bent Jensen - Ruds Vedby 1982
06762/85 Tim Kristian Friis Hvam - Hjerm 1985
08441/85 Tim Ulla Sørensen - Hillerød 1985
18384/86 Tim Peter Collet - Køge 1986
10573/87 Tim Peter Collet - Køge 1987

.....0.....

170465 Tim af Granlien Fabrikant Rasmus Hansen - Langaa 1954
157051 Tim af Nelly Hans Sindberg - Ølgod 1952
158990 Tim af Stenbæk Åge Jespersen - Mejlskov 1953
7523/72 Timonthy Jens Chr. Gormsen - Blommenslyst 1972
1031/70 Timothy K. Rasmussen, Svogerslev - Roskilde 1970
1837/70 Timmy Karl Jørgensen - Odense 1970

.....0.....

87078 Tina P. O. Schmidt - Harlev 1944
210884 Tina E. Lund Kirkegaard - Slagelse 1957
252849 Tina Ove A. Lindbo - Bagsværd 1963
272608 Tina J. P. Rønholt - Hemmelev 1964
277659 Tina Jørgen Nielsen, Udholm - Åbybro 1964
286855 Tina Henning Søndergaard - Horne St. 1964
289125 Tina Eigil Nielsen - Aunslev 1965
301212 Tina Anker Jensen - Tureby 1965
295889 Tina Poul Willadsen - Aarhus 1966
301706 Tina J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1966
311474 Tina Chr. Hansen - Tommerup 1966
311613 Tina Finn Sterobo - Odense 1966
332040 Tina Niels Otto Haldrup - Brønderslev 1967
332504 Tina Johs. Rasmussen - Morud 1967
12706/68 Tina R. Hunderup-Jensen - Viby J. 1968
9315/69 Tina H.V. Larsen, Broby - Dannemare 1969
1035/70 Tina K. Rasmussen, Svogerslev - Roskilde 1970
1984/70 Tina Børge Petersen  - Holbæk 1970
21978/70 Tina Alfred Nielsen - Hillerød 1970
2931/70 Tina H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
3424/71 Tina Arne Englyst - Kalundborg 1971
4891/71 Tina J. Østergård - Viborg 1971
2989/72 Tina K. Henriksen - Ruds Vedby 1972
2558/73 Tina S. Sørensen - Kolding 1973
21903/74 Tina E. Eriksen - Ringsted 1974
03745/75 Tina Svend Dissing - Stenløse 1975
10747/75 Tina M. Urup Nielsen - Gilleleje 1975
13031/75 Tina Henning Andersen - Esbjerg 1975
17685/75 Tina Kirsten Jacobsen - Ringsted 1975
28046/75 Tina Peter B. Søndergaard - Åbybro 1975
03462/76 Tina T. Karlsen - Malling 1976
13110/76 Tina Leif Hansen - Ringsted 1976
2583/76 Tina Børge Petersen  - Holbæk 1976
03911/77 Tina K. J. Madsen - Hjerm 1977
00358/77 Tina Bent E. Pedersen 1977
00673/77 Tina Alfred Nielsen - Hillerød 1977
19293/78 Tina Henning Jensen - Sønderborg 1978
10241/79 Tina Børge Pedersen - Holbæk 1979
35311/83 Tina Helle Schmidt Andersen - Esbjerg 1983
17330/87 Tina Kim Andersen - Greve 1987
23388/87 Tina Elisabeth Nielsen - Brøndby Strand 1987
18759/93 Tina Jesper Sommer Jacobsen - Brande 1993

.....0.....

3425/71 Tina ll Arne Englyst - Kalundborg 1971

.....0.....

18327/78 Tinca Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1978
18449/81 Tinca Erik Plichta - Hjørring 1981
06075/89 Tinca Ole Madsen - Galten 1989

.....0.....

51949 Tine Har. Rasmussen - Tønnes 1936
273194 Tine J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1964
278724 Tine A. Dahl-Rasmussen - Ebberup 1965
289124 Tine Eigil Nielsen - Aunslev 1965
292232 Tine Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1965
297961 Tine Arne Pedersen - Horslunde 1966
2934/70 Tine H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
11678/71 Tine Peder Tøndborg - Kjellerup 1971
26379/74 Tine Emily Husted - Thy 1974

.....0.....

15863/73 Tinka N. L. Pedersen - Galten 1973
27659/75 Tinka N. E. Trane - Lystrup 1975
27662/75 Tinka N. E. Trane - Lystrup 1975
13232/76 Tinka Henning Jensen - Sønderborg 1976
30101/76 Tinka Henning Jensen - Sønderborg 1976
16692/83 Tinka Tage Maagaard - Viborg 1983
28045/83 Tinka Rud Birger Thomsen - Bryrup 1983
10577/87 Tinka Peter Collet - Køge 1987

.....0.....

29112/72 Tinna H. Andersen - Bjerringbro 1972
18036/85 Tinna Anne-Lise Vester Pedersen - Rønde 1985

.....0.....

18048/74 Tinne J. E. Axø - Fredericia 1974
12707/68 Tinner R. Hunderup-Jensen - Viby J. 1968

.....0.....

10861/71 Tinni A. Esper Larsen - Espergærde 1971
25553/78 Tinni Jørgen F. Nielsen 1978
33906/81 Tinni Sigurd Lund - Thisted 1981
13083/86 Tinni Erik Larsen - Varde 1986

.....0.....

311475 Tino Chr. Hansen - Tommerup 1966
12708/68 Tino R. Hunderup-Jensen - Viby J. 1968
00364/77 Tino Kaj Kurth - Måløv 1977
33912/81 Tino Sigurd Lund - Thisted 1981
08440/85 Tino Ulla Sørensen - Hillerød 1985
05813/94 Tino Jørgen Jensen - Holbæk 1994

.....0.....

11388/76 Tinta Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1976
5490/70 Tintin J. O Jensen - Bording 1970

.....0.....

11206/68 Tinto Leif Hansen - Ringsted 1968
13634/72 Tinto Dan Ibæk - Karise 1972
37097/81 Tinto H. H. Kofoed-Johnsen - Gentofte 1981
03444/89 Tinto Jørgen Jensen - Holbæk 1989
04623/92 Tinto Jørgen Jensen - Holbæk 1992
DK12615/2008 Tinto Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2008

.....0.....

18596/92 Tinu Kay - Viggo Kræfting 1992
08443/85 Tinus Ulla Sørensen - Hillerød 1985

.....0.....

122010 Tip C. Th. Johansen - København 1946
15868/71 Tip Torkil Schmidt - Vodskov 1971

.....0.....

271614 Tippe Jens Erik Uth - Dons pr. Alminde 1964
04624/92 Tippe Jørgen Jensen - Holbæk 1992

.....0.....

72644 Tip Toe af Lundbygaard Hofjægermester Collet - Lundby 1943
13158/72 Tipper  Arne Englyst - Kalundborg 1972

.....0.....

35642 Tippi Axel V. Larsen - Brenderup 1931
230813 Tipsi Jørgen Pedersen - Nårup St. 1661
12818/90 Tirza Svend Erik Jensen - Lundby 1990
21165/74 Tisa Kurt Lauritsen - Frederikssund 1974
05255/83 Tissy Ulla Vesterbye - Varde 1983
11190/84 Tithan Hanna Hansen - Ansager 1984
05257/83 Titi Ulla Vesterbye - Varde 1983
6862/73 Titti B. Enderslev - Guldbæk pr. Svenstrup 1973

.....0.....

319735 Tito Karin Rønholt - Juelsminde 1967
11676/71 Tito Peder Tøndborg - Kjellerup 1971
15716/81 Tito Lisbeth Wager 1981
23555/82 Tito Lars Nørgård - Tolne 1982

.....0....

31411/83 Titte Jørgen Jensen - Holbæk 1983
27346/93 Tittebomstærk Tine Krogh - Nykøbing F. 1993

.....0.....

13761/87 Titti Steen Vasegaard - Ishøj 1987
31373/82 Tiwi Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1982

.....0.....

31417/83 Tjacco Jørgen Jensen - Holbæk 1983
23209/80 Tjacko Knud Erik Lægsgård - Kolind 1980

.....0.....

17070/70 Tjago G. Boye Laursen - Esbjerg 1970
26649/70 Tjago Wagner Husted - Hørdum 1970
18784/71 Tjago P. C. Bøgh Johansen 1971
31154/75 Tjago H. Svane - Hinnerup 1975
10236/76 Tjago Carsten Levinsen - Lemvig 1976
33916/85 Tjago Bent Andersen - Næstved 1985

.....0.....

11354/87 Tjak Karsten Jakobsen - Fjerritslev 1987
09669/2004 Tjak Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 2004

.....0.....

319773 Tjako Erling Andersen - Pjedsted 1967
17739/95 Tjalfe Kent Madsen - Tølløse 1995

.....0.....

5531/72 Tjavs F. Christiansen - Terndrup 1972
28328/73 Tjavs E. Voigt - Skanderborg 1973
29744/79 Tjavs Alfred Futtrup - Vejle 1979
36725/80 Tjavs Birthe Bay Petersen - Birkerød 1980

.....0.....

18950/72 Tjech P. E. Petersen - Kolding 1972
184633 Tjeck Anna Jensen - Vordingborg 1953

.....0.....

7476/68 Tjeco Poula Gravesen - Hvorupgaard 1968
21517/73 Tjeco G. Balle - Kalundborg 1973
07294/75 Tjeco Finn Lindegård - Ørslev 1975

.....0.....

5429/69 Tjecco A. B. Pedersen - Hørve 1969
15874/71 Tjecco Torkil Schmidt - Vodskov 1971

.....0.....

7476/68 Tjeco Poula Gravesen - Hvorupgaard 1968
02525/94 Tjeco Birgit Holst - Stoholm Jylland 1994
10821/2001 Tjeco Bente Dau Nottelmann - Vojens 2001

.....0.....

20136/72 Tjeggo O. Haldrup - Ulstrup St. 1972

.....0.....

7439/75 Tjejs Kristian Thomassen - Billund 1975

.....0.....

266740 Tjek Erik Christoffersen - Vrå, Horsens 1964
268966 Tjek Birger Frederiksen - København S 1964
278725 Tjek A. Dahl-Rasmussen - Ebberup 1965
12709/68 Tjek R. Hunderup-Jensen - Viby J. 1968
23849/69 Tjek J. Østergård - Viborg 1969
2911/70 Tjek Poula Gravesen - Hvorupgaard 1970
26906/72 Tjek Alfred Nielsen - Hillerød 1972
9620/75 Tjek John Hvid - Køge 1975
17690/75 Tjek Tage Bitch - Karup 1975
10607/76 Tjek Tage Jensen - Store Fuglede 1976
02287/77 Tjek K. Vest Hansen - Lundby 1977
05889/77 Tjek J. Jessen - Odder 1977
27273/81 Tjek Finn Halling - Holbæk 1981
02958/86 Tjek Ole Werner - Løgstør 1986

.....0.....

24087/80 Tjekhov Leif Hansen - Ringsted 1980
5166/74 Tjekie Anna Jensen - Vordingborg 1974

.....0.....

00638/97 Tjekki Irene Friis - Silkeborg 1997
21835/97 Tjekki Jens Jørgen Sørensen - Skals 1997

.....0.....

199525 Tjekkis Bella Anne-Lise Eiersted - Holte 1958
199526 Tjekkis Jim Anne-Lise Eiersted - Holte 1958
04975/72 Tjeko Tage Maagaard - Viborg 1972
37619/82 Tjecko Bente Nielsen - Odense NV 1982

.....0.....

20136/72 Tjeggo O. Haldrup - Ulstrup St. 1972

.....0.....

18903/68 Tjekko K. Kjærgaard Madsen - Outrup 1968
10561/70 Tjekko B. Enderslev - Guldbæk pr. Svenstrup 1970
17996/70 Tjekko Leif Hansen - Næstved 1970
17662/71 Tjekko A. B. Pedersen - Hørve 1971
7896/76 Tjekko Tage Sørensen - Silkeborg 1976
23208/80 Tjekko Knud Erik Lægsgård - Kolind 1980
33048/81 Tjekko Bent Jørgensen - Odense NV 1981
32455/85 Tjekko Jesper Rævskær Nielsen - Hjørring 1985
17737/95 Tjekko Kent Madsen - Tølløse 1995

.....0.....

631665 Tjep Kristian Pedersen - Brørup 1967
17659/71 Tjep A. B. Pedersen - Hørve 1971
14322/74 Tjep Olav Nielsen - Oksbøl 1974
04034/91 Tjep Lars Schmidt -Tølløse 1991

.....0.....

17071/70 Tjepp G. Boye Laursen - Esbjerg 1970
16588/77 Tjik Niels Kattrup - Hellerup 1977
31878/83 Tjicco Jørgen Arndal Jacobsen - Bogense 1983
30089/72 Tjingo Jørgen Jensen - Albertslund 1972
22150/85 Tjitha Henrik Oxe - Slagelse 1985
10681/93 Tjof Susanne & Ole Schmidt - Nysted 1993
19296/68 Tjok Arne Olsen - Grevninge 1968

.....0.....

03236/83 Tjokki Arne Lind - Haarby 1983
05588/84 Tjokki Bjarne Jørgensen - Kjellerup 1984

.....0.....

190804 Tjuki Hans Olsen - Fjenneslev 1957

.....o.....

74333 Tobbi af Strandgaard Gaardejer Marius Simonsen 1942

.....0.....

27665/75 Tobias N. E. Trane - Lystrup 1975
00861/80 Tobias Svend Brandt-Møller - Gudhjem 1980

.....0.....

77671 Tobby Hofjægermester Collet - Lundby 1943
108524 Tobby Verner Boesen - Kalundborg 1945
00858/80 Tobby Svend Brandt-Møller - Gudhjem 1980

.....0.....

18141/73 Toby E. Eriksen - Ringsted 1973
15942/81 Toby Per Thorsen - Køge 1981

.....0.....

10239/76 Toca Carsten Levinsen - Lemvig 1976
171759 Toftegaardens Lissi C. Johs. Larsen - Klakring 1953
58680 Toftevangs Tonny Jens Jensen - Bounum 1935
6404/69 Togi Peder Tøndborg - Kjellerup 1969
02414/84 Tohr Niels Chr. Iversen - Vildbjerg 1984
17072/70 Toivo G. Boye Laursen - Esbjerg 1970

.....0.....

26355 Tok Fru Nielsen - Esbjerg 1921
132366 Tok Fabrikant C.V. Holm - Hasle 1948

.....0.....

03464/76 Toka T. Karlsen - Malling 1976

.....0.....

316 Tom Fabrikant Aggerbeck - Horsens 1893
384 Tom Skovfoged Nielsen, Hørby Skov 1897
27971 Tom L. C. Petersen - København 1922
33192 Tom Slagtermester A. Tendrup 1927
49710 Tom Johs. Jørgensen - Thureby 1936
100373 Tom E. Olesen - Tim St. 1945
165829 Tom Dorthe Pedersen - Ryslinge 1952
216727 Tom Anna Jensen - Vordingborg 1956
285318 Tom Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1965
12040/69 Tom L. Quist - Maarsted 1969
8097/70 Tom H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
24175/73 Tom H. Lassen - Gentofte 1973
07713/78 Tom H. A. Knudsen - Brørup 1978

.....0.....

182647 Tom af Oure Johannes Winther - Oure 1956
161786 Tom af Molly Gudmund Olsen, Tved 1953
120911 Tom af Fjerrild Poul Nielsen - Aarhus 1946
30892 Tom Donegal Gaardejer L. Andersen - Dyssegaard 1925

.....0.....

22156/85 Tomas Henrik Oxe - Slagelse 1985
20003/74 Tomchasseur Aksel Olsen - Nyråd 1974
31415/83 Tommi Jørgen Jensen - Holbæk 1983
13413/92 Tommy Michael Friedrichsen - Løgumkloster 1992
265412 Tommy II Jens Jensen - Horne pr. Tistrup 1964
103724 Tommy af Endelave Thorvald Gylling - Horsens 1945
156876 Tommy af Kibæk Jens Petersen - Nr. Løgum 1951
54245 Tommy af Lillerød Statsskovfoged O. L. Bang - Lillerød 1934

.....0.....

379 Tona Theodor Hansen - Svendborg 1896
36338 Ton II Købmand Alfred Jacobsen - Saxkøbing 1931
11383/76 Tonic Bodil Jensby - Dorf - Dronningelund 1976
277660 Toni Jørgen Nielsen, Udholm - Åbybro 1964
4501/68 Toni ll A. Gunnergaard - Kgs. Lyngby 1968

.....0.....

60609 Tonni Hans Terkel Hansen - Ølstykke 1936
190805 Tonni Hans Olsen - Fjenneslev 1957
199468 Tonni P. E. Hansen - Stenstrup, Næstved 1957

.....0.....

32743 Tonni af Bøgely Skræddermester N.C. Thomsen - Vejle 1927
38320 Tonni af Raadingsholm Axel V. Larsen - Brenderup 1931

.....0.....

39112 Tonny Godsejer Olsen - Gørlev St 1927
130999 Tonny Otto Madsen - Gamby 1948

.....0.....

49380 Tonny af Mundelstrup Svend Fischer Petersen - Svinninge 1934
201248 Tonny af Puk P. Jensen - Børglum Pr. Vrå 1959

.....0.....

60692 Tony H. Esbensen - Præstø 1940
9048/69 Tony Jacob Clausen - Viborg 1969
17554/78 Tony O. Christensen 1978

.....0.....

103725 Tony af Ulla Thorvald Gylling - Horsens 1945
43349 Tony Bonnie Peter Petersen - Øxendrup 1934
13265/75 Tooma I Leif Christensen - Horslunde 1975
122011 Top C. Th. Johansen - København 1946
6617/70 Topper J. Chr. Pedersen - Holstebro 1970
39794/83 Toppy Bente Nielsen - Odense NV 1983
41301 Topshøjs Step af Dalby N. Tyndeskov Pedersen - Sorø 1928

.....0.....

149704 Topsy Smed Karl Christensen - Klinkby 1951
229857 Topsy Knud Oxel - Præstø 1961
29133/72 Topsy K. J. Burfelt - Vejle 1972
05891/77 Topsy J. Jessen - Odder 1977
26367/77 Topsy Preben Jensen - St. Merløse 1977
10214/78 Topsy F. Olsen - Allerød 1978
07167/79 Topsy O. H. Andersen - Birkerød 1979
00326/84 Topsy Per Nissen - Odense C 1984
05587/84 Topsy Bjarne Jørgensen - Kjellerup 1984
24818/84 Topsy Peter Berntsen - Ranum 1984

.....0.....

35575/84 Toro Lene & Preben Lousdal - Havdrup 1984
690/71 Tory Bent Hansen - Roskilde 1971
8847/72 Tosca N. Laumann - Holstebro 1972

.....0.....

145683 Tot Tom Petersen - Holstebro 1951
1460/70 Tot Leif Hansen - Næstved 1970
0366/76 Tot T. Karlsen- Malling 1976
00193/78 Tot E. Jensen - Løgstør 1978
31920/85 Tot Knud Erik Hansen - Tranehuse 1985

.....0.....

67171 Toto Hans Jensen - Næsby 1942
10242/76 Toto Carsten Levinsen - Lemvig 1976
3546/79 Toto Jørgen Jensen - Holbæk 1979

.....0.....

09077/83 Totte Bente Nielsen - Odense NV 1983
143381/73 Tous Lene Quist, Århus 1973
171683 Tou-Tou C. Svarre - Sorgenfri 1955
1253/78 Toutou Leif Hansen - Ringsted 1978
170 Towser Hr. Rasmussen - Lemvig 1889
81905 Tove Møller J. Nordvang - Langeskov 1944

.....0.....

101907 Tranes Sonja Chr. S. Madsen - Asnæs 1944
10185/80 Traver Leif Hansen - Ringsted 1980
25202/89 Traycy Birgit Lene Lyngrod - Silkeborg  1989

.....0.....

15217 Tref Jæger O. Morthorst - Ringsted 1907
34632 Tref Slagtermester A. Tendrup 1929
10679/93 Tref Susanne & Ole Schmidt - Nysted 1993

.....0.....

79826 Tref af Bukkerup Svend Larsen - Glamsbjerg 1944

.....0.....

26333 Treff Ingeniør Gebauer - Aarhus 1920
41171 Treff C. Ohrt - Vemb 1932
42864 Treff Hans Gormsen - Ejby St. 1933
17073/70 Treff G. Boye Laursen - Esbjerg 1970
21060/80 Treff Leif Hansen - Ringsted 1980
20159/83 Treff Hans Ole Kragh - Mesinge 1983

.....0.....

21218 Treff II Godsejer C.J. Hellmers - Roskilde 1912
86779 Treff af Bøje P. Krohn Jensen - Aalborg 1944
80864 Treff fra Dærup Jens Mikkelsen - Glamsbjerg 1944
52911 Treff af Hellerup A. H. Bech - København 1936
20329 Treff af Jægerhus Kommunelærer Meldgaard - Vejle 1910
27015 Treff Langaa Forpagter Lützen - Skjellerupgaard 1920
41516 Treff af Odense Karl Andersen - Veflinge 1933
56155 Treff af Risskov Henrik Warming - Risskov 1936

.....0.....

20330 Treff fra Aidt Malermester Chr. Petersen, Slagelse 1903
64862 Treff fra Hjordkær Dyrlæge H. N. Sørensen - Hjordkær 1941
20331 Treff-Klampenborg Frk. Løppenthin - Toftebjerg 1906
20332 Treff-Valby Politibetjent Pedersen - Give 1908

.....0.....

13706/77 Trier Verner Christensen - Brenderup 1977
23602/76 Tricksey T. M. Poulsen - Hjerting 1976
15464/2003 Trik Jørgen Jensen - Holbæk 2003
22154/85 Triko Henrik Oxe - Slagelse 1985

.....0.....

20333 Trille Grev Moltke - Basnæs 1903
191577 Trille Chr. Juul Sørensen - Udbyneder 1957
276082 Trille Egon K. Sørensen - Vejrumbro 1964
288430 Trille Arne Pedersen - Horslunde 1965
10830/68 Trille Jens Chr. Pedersen - Holstebro 1968
9316/69 Trille H.V. Larsen, Broby - Dannemare 1969
15744/69 Trille O. Sivertsen - Karlslunde 1969
6618/70 Trille J. Chr. Pedersen - Holstebro 1970
10383/71 Trille K. Henriksen - Ruds Vedby 1971
13637/72 Trille Dan Ibæk - Karise 1972
28414/72 Trille Kaj Kurth - Måløv 1972
01549/73 Trille Svend E. Pedersen - Holbæk 1973
25770/73 Trille B. Knudsen - Bjerringbro 1973
28485/75 Trille Gert Salling Sørensen - Kolding 1975
19463/76 Trille Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1976
21440/76 Trille E. Kronvall - Hvidovre 1976
2504/76 Trille Anna Jensen - Vordingborg 1976
23267/78 Trille Hans Chr. Salmonsen, Thy 1978
28721/78 Trille Per Mouritzen, Nordby - Fanø 1978
16425/80 Trille Finn Halling - Holbæk 1980
01816/83 Trille Bodil Jensby - Asaa 1983
39959/83 Trille Niels P. Sørensen - Give 1983
07019/84 Trille Rud Birger Thomsen - Bryrup 1984
18387/86 Trille Peter Collet - Køge 1986
05811/94 Trille Jørgen Jensen - Holbæk 1994
14083/94 Trille Leif Hermann - Tranekær 1994
17742/95 Trille Kent Madsen - Tølløse 1995
11533/2000 Trille Jens Jørgen Sørensen - Skals 2000
14323/2000 Trille Søren Nielsen - Gandrup 2000

.....0.....

10963/2000 Trillo Mogens & Jane Ellebæk - Roskilde 2000

.....0.....

173890 Trine Børge Pasfal - Seden  St. 1955
227258 Trine Martin Eslund Pedersen - Lund 1959
254884 Trine Erik Christoffersen - Hæstrup 1963
270359 Trine Kristian Pedersen - Brørup 1964
272609 Trine J. P. Rønholt - Hemmelev 1964
286856 Trine Henning Søndergaard - Horne St. 1964
285436 Trine Svend Jeppesen - Krybjerg St. 1965
288235 Trine J. Mortensen - Fredensborg 1965
292660 Trine Slagter C. J. Dichmann - Svendborg 1965
321405 Trine Hans Egon Rasmussen - Holbæk 1966
21271/68 Trine John Nielsen - Fårevejle 1968
11346/68 Trine Ole V. Olesen - Aalborg 1968
12710/68 Trine R. Hunderup-Jensen - Viby J. 1968
12826/68 Trine Anna Jensen - Vordingborg 1968
14498/68 Trine P. Jørgensen - København 1968
4640/69 Trine Alfred Nielsen - Hillerød 1969
6403/69 Trine Peder Tøndborg - Kjellerup 1969
12745/69 Trine Preben Schou - Stautrup 1969
17075/70 Trine G. Boye Laursen - Esbjerg 1970
2932/70 Trine H. E. Frederiksen - Mørkøv 1970
6917/71 Trine Johs. Jørgensen - Lejre 1971
8091/71 Trine Jørgen Christensen - Kalundborg 1971
11679/71 Trine Peder Tøndborg - Kjellerup 1971
23512/71 Trine Arne Englyst - Kalundborg 1971
24354/71 Trine L. Quist - Mårslet 1971
26208/71 Trine Anker Lassen - Roskilde 1971
4280/71 Trine E. Rasmussen - Laurbjerg 1971
2990/72 Trine K. Henriksen - Ruds Vedby 1972
8028/72 Trine A. W. Petersen - Mundelstrup 1972
8578/72 Trine G. Nielsen - Brenderup 1972
13635/72 Trine Dan Ibæk - Karise 1972
16063/72 Trine E. Bonde Hansen- Kalundborg 1972
16808/73 Trine Svend Dissing - Stenløse 1973
32116/73 Trine Jørgen Larsen - Sdr. Felding 1973
28242/72 Trine P. Nielsen - Silkeborg 1972
11063/74 Trine Peder Tøndborg - Kjellerup 1974
150252/74 Trine Agner Hølledig - Bjerringbro 1974
20000/74 Trine Aksel Olsen - Nyråd 1974
30080/74 Trine Kirsten Jacobsen - Ringsted 1974
03218/75 Trine E. Voigt - Skanderborg 1975
03328/75 Trine Tage Bitch - Karup 1975
13033/75 Trine Henning Andersen - Esbjerg 1975
15115/75 Trine J. Mortensen - Fredensborg 1975
31155/75 Trine H. Svane - Hinnerup 1975
7193/76 Trine M. Ginnerup - Silkeborg 1976
7897/76 Trine Tage Sørensen - Silkeborg 1976
10457/76 Trine Brido Fagerlund - Herning 1976
19465/76 Trine Kristian Nyby Boll   1976
24023/76 Trine E. Bonde Hansen- Kalundborg 1979
00675/77 Trine Alfred Nielsen - Hillerød 1977
04379/77 Trine Karl Chr. Jensen - Ansager 1977
19397/77 Trine S. Heller-Christensen - Årup 1977
16861/78 Trine Anker Lassen - Havdrup 1978
28722/78 Trine Per Mouritzen, Nordby - Fanø 1978
30309/79 Trine Alfred Nielsen - Hillerød 1979
10186/80 Trine Leif Hansen - Ringsted 1980
15211/80 Trine Gert Salling Sørensen - Kolding 1980
23028/80 Trine Herluf Smed - Hobro 1980
05026/81 Trine Leif Hansen - Ringsted 1981
07631/81 Trine Keld Østergaard - Bedsted Thy 1981
12360/81 Trine Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1981
16832/81 Trine Jens Fogtmann - Holbæk 1981
33050/81 Trine Bent Jørgensen - Odense NV 1981
38457/81 Trine Hans Madsen - Stautrup 1981
15688/82 Trine K. Bredahl Nielsen - Brønshøj 1982
17643/82 Trine Jens Fogtmann - Holbæk 1982
26723/82 Trine Peter Møller - Grevninge 1982
16689/83 Trine Tage Maagaard - Viborg 1983
39958/83 Trine Niels P. Sørensen - Give 1983
01149/84 Trine Løvendal Rasmussen - Lundby 1984
01904/85 Trine Aage Nielsen - Stenstrup 1985
08438/85 Trine Ulla Sørensen - Hillerød 1985
27488/85 Trine Niels-Ove Nielsen - Slagelse 1985
32452/85 Trine Jesper Rævskær Nielsen - Hjørring 1985
18754/86 Trine Hans Ole Kragh - Mesinge 1986
20537/87 Trine Jens Chr. Nielsen - Ringsted 1987
20850/87 Trine Charlotte Hinchily 1987
17286/88 Trine Peter Møller - Grevninge 1988
24275/92 Trine Morten Jensen - Nørre Alslev 1992
08291/97 Trine Verner R. Mortensen - Frederikshavn 1997

.....0.....

190749 Trine af Skamstrup Erik Jørgensen - Skamstrup 1957
184378 Trine af Øster Skerninnge P. C. Nielsen - Ollerup 1956
03591/78 Triniti Jens Aarestrup - Oksbøl 1978
05814/94 Trio Jørgen Jensen - Holbæk 1994
09049/89 Triss Bjarne Lynge Pedersen - Bagsværd 1989

.....0.....

00978/74 Trisse  Johs. Vig Jørgensen - Lejre 1974
00354/77 Trisse Leif Hansen - Ringsted 1977
07021/84 Trisse Rud Birger Thomsen - Bryrup 1984
13315/86 Trisse Flemming Vilslev Knudsen - Holsted  1986
05809/94 Trisse Jørgen Jensen - Holbæk 1994

.....0.....

07041/80 Trisson Linda Garndal - København Ø 1980
01818/83 Tristan Bodil Jensby - Asaa 1983

.....0.....

17076/70 Trixi G. Boye Laursen - Esbjerg 1970
20956/77 Trixi Anna Jensen - Vordingborg 1977

.....0.....

9621/75 Trofast John Hvid - Køge 1975
22779/89 Trofast Ove Larsen - Helsinge 1989

.....0.....

27314/74 Troja A. Reventlow-Mourier - Hørsholm 1974
11194/84 Troja Hanna Hansen - Ansager 1984

.....0.....

24177/69 Trol S. A. Svendsen 1969

.....0.....

254708 Trold Harry Jacobsen - Ølstykke 1963
257575 Trold Ernst Nielsen - Hersom pr. Hobro 1963
273195 Trold J. H. Skrydstrup - Sønderborg 1964
278726 Trold A. Dahl-Rasmussen - Ebberup 1965
288236 Trold J. Mortensen - Fredensborg 1965
288431 Trold Arne Pedersen - Horslunde 1965
302393 Trold Preben Schou - Stautrup 1966
1429/68 Trold Hans Egon Rasmussen - Tjepperup 1968
7651/ 68 Trold Hans Egon Rasmussen - Tjepperup 1968
14404/68 Trold Leif Jensen - Slagelse 1968
8098/70 Trold H. E . Frederiksen 1970
15044/70 Trold Ib Jørgensen, Lumby Mark - Årslev 1970
13264/71 Trold Chr. Grønvald - Horsens 1971
25725/71 Trold Kjær Olsen - Hobro 1971
342/73 Trold P. Hauge, Bybum - Læsø 1973
1853/73 Trold Leif Hansen - Ringsted 1973
11296/74 Trold B. Enderslev - Guldbæk pr. Svenstrup 1974
31578/74 Trold Jan C. Bacher - Havdrup 1974
13037/75 Trold Henning Andersen - Esbjerg 1975
32578/76 Trold Børge Petersen  - Holbæk 1976
7900/76 Trold Tage Sørensen - Silkeborg 1976
26366/77 Trold Preben Jensen - St. Merløse 1977
00956/78 Trold Kr. Nyby  Boll - Nykøbing Mors 1978
17552/78 Trold O. Christensen - Næstved 1978
23927/78 Trold Kaj Frederiksen - Virum 1978
31538/85 Trold Frede Knudsen  - Korsør 1985
38421/81 Trold Børge Pedersen - Holbæk 1981
08442/85 Trold Ulla Sørensen - Hillerød 1985
11644/85 Trold Claus Valeur - Ølstykke 1985
22157/85 Trold Henrik Oxe - Slagelse 1985
17327/87 Trold Kim Andersen - Greve 1987
09052/89 Trold Bjarne Lynge Pedersen - Bagsværd 1989
11730/91 Trold Peter Collet - Køge 1991
07842/93 Trold Annelise Lind - Kirke Såby 1993
17738/95 Trold Kent Madsen - Tølløse 1995

.....0.....

121489 Trold af Tim C. Engel Olsen - Nyborg 1947

.....0.....

12268 Troldhedens Fussan Wellendorf - Troldhede 1905
12269 Troldhedens Ulla Wellendorf - Troldhede 1905

.....0.....

236526 Troll Leo Pedersen - Tvis St. 1962
26905/72 Troll Alfred Nielsen - Hillerød 1972
30909/77 Troll Jonna. E. Carlsen - Rudkøbing 1977

.....0.....

17743/95 Trolla Kent Madsen - Tølløse 1995
85572 Troll af Tim Alfred Larsen - Brobyværk 1944

.....0.....

285437 Trolle Svend Jeppesen - Krybjerg St. 1965
20950/73 Trolle J. Jensen - Store Heddinge 1973
26164/77 Trolle Henning Jensen - Sønderborg 1977

.....0.....

10955/76 Trollo Anna Jensen - Vordingborg 1976
30307/79 Tronte Alfred Nielsen - Hillerød 1979
23415/82 Troppo Ole Nielsen - Randers 1982

.....0.....

14324/2000 Trude Søren Nielsen - Gandrup 2000

.....0.....

10012/78 Trunte Bodil  S. Petersen - Brande 1978
05810/94 Trunte Jørgen Jensen - Holbæk 1994

.....0.....

34905/73 Trylle M. M. Andersen - Brønderslev 1973

.....0.....

47619 Træf Oscar Schulze - Holte 1935
226471 Træf Ove Olesen - Brejning 1961
280086 Træf Anna Jensen - Vordingborg 1963
12711/68 Træf R. Hunderup-Jensen - Viby J. 1968
2548/71 Træf O. Johnstad-Møller - Slangerup 1971
15372/75 Træf Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1975
24491/76 Træf Knud Johnsen - Stautrup pr. Ormslev 1976
18330/78 Træf Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1978

.....0.....

11605/68 Træff Karl Jørgensen - Odense 1968
14847/68 Træff L. Quist - Hårslet 1968
27443/72 Træff H. Jensen - Munkebo 1972

.....0.....

149705 Træff fra Houe Smed Karl Christensen - Klinkby 1951

.....0.....

29662 Træf af Kongsted Kaptajn Lauge Kongstorp - Aarhus 1925
163356 Træf af Krengerup TH. Sørensen - Glamsbjerg 1953
74972 Træf af Langaa Boghandler A. Nørgaard - Langaa 1943
109377 Træf af Lissy Ejvind Hansen - Horsens 1946
122055 Træf af Sam G. Madsen - Svaneke 1944
21219 Træf-Thoderup Kommunelærer Meldgaard - Vejle 1910
120536 Træf af Zetta Flindt Andersen - Rødovre 1947
140643 Træf fra Aalborg Oscar E. W. Mortensen - Aalborg 1950

.....0.....

152/85 Tubby Henrik Oxe - Slagelse 1985
10385/71 Tuch K. Henriksen - Ruds Vedby 1971
08092/77 Tucki Lars Chr. Madsen - København S 1977
248656 Tucki af Rex Arne Olsen - Grevninge Ikke anmeldt
19553/87 Tuddi Claus Valeur - Ølstykke 1987
27566/83 Tuf Peter Berntsen - Ranum 1983
27406/85 Tuggi Trine Rasmussen - Aarslev 1985

.....0.....

7808/73 Tuk Flemming Richter Hansen - Tarm 1973
03463/76 Tuk T. Karlsen- Malling 1976

.....0.....

29015 Tulla af Rye Niels Gotfredsen - Gl. Rye 1923

.....0.....

226472 Tulle Ove Olesen - Brejning 1961
228395 Tulle Gustav Pedersen - Vestbirk 1961
235459 Tulle Per Olesen, Skovby pr. Brejninge 1962
330294 Tulle Jens Markussen - Fredensborg 1967
17077/70 Tulle G. Boye Laursen - Esbjerg 1970
18143/73 Tulle E. Eriksen - Ringsted 1973
00515/75 Tulle Svend Skydsbjerg - Nakskov 1975
23027/80 Tulle Herluf Smed - Hobro 1980
36720/80 Tulle Birthe Bay Petersen - Birkerød 1980
39960/83 Tulle Niels P. Sørensen - Give 1983
14325/2000 Tulle Søren Nielsen - Gandrup 2000

.....0.....

DK12421/2014 Turbo Ulrik Kjærsgaard - Sulsted 2014
14322/2000 Turbotim Søren Nielsen - Gandrup 2000
117570 Tusan G Elith Grundahl Hansen - Vanløse 1947

.....0.....

13111/76 Tusnelda Leif Hansen - Ringsted 1976
22873/82 Tusnelda Peder Lægdsgård Madsen - Herning 1982

.....0.....

60693 Tut H. Esbensen - Præstø 1940
182165 Tut Søren Balle - Borris 1956
185279 Tut Aksel Andersen - Frederikshavn 1956
197421 Tut P. E. Hansen - Stenstrup, Næstved 1957
230521 Tut Karl Hansen - Sønderborg 1961
321237 Tut Ernst Nielsen - Hersom pr. Hobro 1967
10961/69 Tut Finn Jensen - Vejle 1969
07341/78 Tut Kirsten Thorbjørn Sørensen - Ebeltoft 1978

.....0.....

213002 Tuta Anna Jensen - Vordingborg 1955
65511 Tut af Nakskov Lærer F. Jensen - Nørre Felding 1938
102553 Tut af Løjt-Kirkeby Margurite Jessen - Løjt Kirkeby 1945
184379 Tut af Nr. Aaby P. C. Nielsen - Aarup ?
145810 Tut af Vivi Carl Laursen, Skive 1951
03445/89 Tuula Jørgen Jensen - Holbæk 1989

.....0.....

19912/70 Twiggy G. Houmøller Christensen - Vils Mors 1970
13653/71 Twiggy Niels Ortved - Grenaa 1971
9223/72 Twiggy Chr.Westergård - Struer 1972
2941/73 Twiggy  Knud Hansen - Hobro 1973
15967/75 Twiggy J. Spanggård 1975
04380/77 Twiggy Karl Chr. Jensen - Ansager 1977
17366/77 Twiggy Jonna E. Carlsen - Rudkøbing 1977
24025/77 Twiggy C. Sørensen, Gudum - Lemvig 1977
26368/77 Twiggy Preben Jensen - St. Merløse 1977
28725/78 Twiggy Per Mouritzen, Nordby - Fanø 1978

.....0.....

62057 Tycho ll Kaj Poulsen - Godsted 1937
73367 Tycho af Lundbygaard Hofjægermester Collet - Lundby 1943

.....0.....

52542 Tyko af Erindlev Gårdejer H. P. Hansen - Lolland 1934
122012 Tyko af Jessi Verner Boesen - Nykøbing Falster 1947

.....0.....

07043/80 Tzana Linda Garndal - København Ø 1980
10177/2005 Tsunami Kim Jacobsen - Holbæk 2005

.....0.....

30774/78 Tviggy P. Nørskov Jensen 1978

.....0.....

62057 Tycho ll Kaj Povlsen - Godsted 1937
102554 Tyho af Løjt-Kirkeby Margurite Jessen - Løjt Kirkeby 1945
122012 Tyko af Jessi Verner Boesen - Kalundborg 1947
117571 Tyrk Elith Grundahl Hansen - Vanløse 1947
178601 Tystoftes Peer K. A. Jacobsen - Skelskør 1956
178602 Tystoftes Riggi K. A. Jacobsen - Skelskør 1956
178060 Tytoftes Sussi K. A. Jacobsen - Skelskør 1956

.....0.....

47620 Tæll Oscar Schulze - Holte 1935

.....0.....

31413/83 Tøk Jørgen Jensen - Holbæk 1983
09670/2004 Tøk Niels Jørgen Christensen - Brønderslev 2004

.....0.....

240558 Tøs F. Dalsgaard Pedersen - Fole 1962
286318 Tøs S. Kyhlensøe - Sengeløse 1964
14405/68 Tøs Leif Jensen - Slagelse 1968
12306/71 Tøs A. G. Nielsen - Hvide Sande 1971
10456/76 Tøs Brido Fagerlund - Herning 1976
20054/76 Tøs Henrik Møller - Næstved 1976
00767/79 Tøs H. Jørgensen - Tørsbøl 1979
14600/84 Tøs Børge Yde Jensen - Bedsted Thy 1984

.....0.....

170521 Tøs af Skrodsbjerg Skovfoged F. Palmvang - Tureby 1955

.....0.....

26773 Tøsen Sophus Krogh - Kolding 1921
55649 Tøsen Kaptajn Johnstad Møller 1936
199469 Tøsen P. E. Hansen - Stenstrup, Næstved 1957
272938 Tøsen Arne Damsgaard - Hundstrup 1964
4811/68 Tøsen Frede Knudsen - Holbæk 1968
15917/68 Tøsen Karl Jørgensen - Odense 1968
10384/71 Tøsen K. Henriksen - Ruds Vedby 1971
11680/71 Tøsen Peder Tøndborg - Kjellerup 1971
35346/80 Tøsen Bjarne Rasmussen - Otterup 1980
21385/82 Tøsen Herluf Smed - Hobro 1982
27014/94 Tøsen Niels J. Christensen - Brønderslev 1994

.....0.....

136463 Tøsen af Fjelstrup Smedemester Carl Hollesen - Fjelstrup 1948
108923 Tøsen af Høve Erling Boholt - Asnæs 1945
140644 Tøsen af Kyan Oscar E. W. Mortensen - Aalborg 1950
05715/75 Tøssen  Emily Husted - Thy 1975

.....0.....

310421 Tøt Tage Jensen - Stevnstrup 1966

.....0.....