Danske opdrættere med Kennel-Navn

Aftenbakken Villy Møller - Bogense
Allan Allan Vigenberg - Lille Værløse
Alsmarkens Skomagermester Jørgen Petersen -  Als
An - Jen Anker Jensen - Horsens
Apa Direktør P. E. Hansen - Lyngby
Ar-Søs Arvid Sørensen - København
Avance Jens Lonning - Langeskov
Bakkehytten Vagn G. Nielsen - Hobro
Barritskov Greve K. Brockenhuus Schack - Barrit
Baunen Fru Kirsten Svejstrup - Hellerup
Beauty Trafikassistent Th. Jensen - Over Jerstal
Birkehuset Tandlæge Ib Hesse Rasmussen - Virklund
Birkholm K. Starskov - Jyderup
Bjærgmarken Lærer B. V. Gade - Roskilde
Bomstærk Susanne & Ole Schmidt - Nysted
Borgholm Murermester A. C. Nielsen - Løgstør
Borkholm Henning Knak - Nakskov
Bøgelys A. Laursen - Stouby
Bøghoved C. Winther-Dam - Haderslev
Capri A. Heindorff - Vejle
Cataway Irene & Erik Kanstrupgaard - Fredensborg
Centrum Slagtermester Gustav Svendsen - Snesere
Chikadee Nana Strüwing
Christiansminde K. L. Jensen - Slagelse
Crimsons Richardt Jørgensen - Ålborg
Dalsager Typograf C. Christensen - København
Dannerhøj Hjalmar Mortensen - Hjallerup
Dapper Greve Rudolf Reventlow - Saxkøbing
Diana N. K. Hansen - Valby
Doctor´s Kredslæge Forsberg - Assens
Donald Duck Thomas Johansen - Ullerslev
Dronningebakken C. F. Christiansen - Vejle
Ebony Dyrlæge H. A. Madsen - Skive
Egebjerglund William Andersen - Braade
Egeborg Valborg Jensen - Ørsted
Egebæk Grosserer Otto Becker - København
Egebækgaard Grosserer Alfred Olsen - Nærum
Egehaven Gunnar Brogaard - Næstved
Egelunden Anders Jensen - Præstø
Egestrøm Harald Jensen - Odense
Eire Birgitte Graa - Ebeltoft
Elbodal S.S. Jensen - Taulov
El Persa J. Elert Pedersen - Odder
Emtekær Håkon Find Jensen - Odense
Enevoldsen Chr. Enevoldsen - Snedsted
Engbjerg Forpagter Th. Kvist - Strande
Englyst Arne Englyst - Kalundborg
Eshøj A. P. Rasmussen - Mundelstrup
Evadals Ludvig Borg - Helsingborg
Exselsia A. P. Sonne - Korinth
Farrebo Hans Carlsen - Farre
Fauerskov Redaktør S. Schødt - Hammel
Fjordglimt Fabrikant Krejbjerg Petersen - Haderslev
Fruens Bøge Ernst E. Rasmussen - Fruens Bøge
Fuglebakken Dommerfuldmægtig P. Layssac - KBHN
Fuglemosen Kjær Olesen - Hobro
Furhus Tandlæge C. Munk Petersen - Holte
Faarupgaard Charles Føhns - Nykøbing M
Garvergaarden Vagn Påhlsson, Odense
Grisbæk Ole Sten Pedersen - Lyngby
Grusholm Bodil Jensby, Aaså
Græsbjerg Revisor Johs. Jensen - Græsbjerg
Grøndalen Nelly Scou - København
Gundorph Fr. Gundorph - Saxkøbing

Hammerum

Magnus J. Kirk - Hammerum
Havdrup Verner Larsen - Havdrup
Hedegaards Poul Albæk Jensen - Troldhede
Helleskrænten Gunhild Nielsen - Søborg
Helnæs Holger Storm Jørgensen - Odense
Hjallese Marius Jørgensen - Hjallese
Hovlung Per Kortegaard - Aarslev
Hvissinge Niels Nielsen - Ruds vedby
Hylddalen Slagtermester Poul Pedersen - Maribo
Højbjerggaard Christian Højbjerg - Kværndrup
Højrup Ove Pedersen
Irmüns May Tommy Pedersen - Grenaa
Isbjerg Hans Gejl, Varde
Kirstinekjær Gunnar Jensen - Skanderborg
Kis-Lona Carl Jessen - Gelsted St.
Kiwi Line Jan Lorentsen - Holbæk
Kjær Chr. Kjær Madsen - Frederikssund
Klippeøen Erik Marker - Rønne
Klitten Jette Aakjær - Hirtshals
Kongsnæs Dr. Erik Boas, Charlottenlund
Korreborg Poul Jacob Daasbjerg - Bjerringbro
Korshøj Mørup Madsen - Korshøj
Kragereden Palle Krag - Vejle
Kragesand Walter Schulz
Kramshøj Gabriel Sørensen - Viborg
Krathuset Harry Stummann - København
Krumstrup P. Eggertsen - Ringe
Kærvang C. Lünell - Aalborg
La Coc Grethe & Peter R. Nielsen - Vildbjerg
Laksen Randers J. L. F. Hansen - Randers
Langager Th. V. Fribo - Otterup
Langsøen G. E. Kastrup Jensen - Silkeborg
Lilleballegaard Børge Nielsen - Løsning
Lillemark I. & V. Rune - Fangel
Lindballe Egon P. Jensen - Holbæk
Lindegaarden K. W. Pedersen - Holmstrup
Liseborg Jens Madsen - Viborg
Livaline Ylva Dagermyr & Søren Hansen - Skibby
Lund Lund Søndergaard - Brande
Lyhrhøj Niels P. Lyhr - Odense
Lyngholmen Thalbizer, Mogens  - Vedbæk
Lyngmarken Tetzlaff, Ingeniør A. - Charlottenlund
Lynos Peter Ottosen - Gesten
Lyskov Skovløber H.J. Mikkelsen - Holbæk
Maglevænget Murermester A. Nielsen - Boeslunde
Majahøj Købmand Johs. Chr. Højer - Lundby 
Malling Murermester Chr. Andersen - Malling
Mandrup P. Vallentin Nielsen - Næstved
Marskens Kaptajn Johnstad Møller - Taarbæk
Mariabo J. Andersen - Vejen
Mc Aine Theis Secall - Tureby
Mejlbys E. M. Nielsen, Endelave - Horsens
Midtfyns Barlebo, M. - Allested
Montebello John Borge -  Norge
Mosebo Eriksen, Svend - Bred
Mosely Kent Madsen
Mosevang Tim Martin Lauridsen
Munkholm Børge Frederiksen - Holbæk
Myrl Andersen, Sofus - Valby
Møllemarken H. A. Skotte - Nakskov
Mårup K. Erik Rimmen - Hjørring
Nordgaarden Kr. Meldgaard, Tistrup
Nordlangeland Ulrik Sander - Tranekær
Nordpynten Ellen Cavling - Aalsgaarde
Nørrebro Villy Frederiksen - København
of Rosie Anne-Lise Kragekjær Hansen - Nyborg
Ordruplund Direktør H. Tetzlaff - Charlottenlund
Perssini Carl Perssini - København
Piledammen M. A. West - Vedbæk
Prilen Krim.ass. Poul Ræthinge, Graasten
Rahbek  Lars Henrik Rahbek - Skjern
Ravn Viggo Ravn
Redskin Grosserer Niels Mørch - København
Reersøgaard Svend Jensen - Saxkøbing
Rhu Tandlæge J. Krogsbæk, Nakskov
R.H.F. Avlsforvalter R. H. Fabrin - Ringe
Robjerg Carl Tonagel, Skibby
Rosendale Edvard Holm, Kværndrup
Rubina A. Poulsen
Rudbøl Willy Odén - Højer
Rudersdal Thomas Sigsgaard - Holte
Rødsøgaard Niels Erik Rasmussen - Tjele
Ove Nørregaard - Rø
Salling Mathilde & Rudolf Frandsen - Ramsing
Sandy Birgit Buhl - Faxe
Sejerlund Knud Nielsen - Onsevig
Selandia Godsejer C.J. Helllmers - Roskilde
Selsø Bent Ellman - Vanløse
Setterhytten Arne Lind - Haarby
Setterly Leif Hermann - Tranekær
Settermosen Frank Krøyer - Glostrup
Sigsgaard Thomas Sigsgaard - Holte
Sjølund Edgar Tornehøj - St. Heddinge
Skibbinge H. Esbensen - Præstø
Skoulund Otto P. Skoubo, Mørke St.
Skovbækgaard P. Sylvester Nielsen - Roskilde
Skovdal Hansen, Fru Sejer - Aarhus
Skovhytten Helmer Grøn - Næstved
Skovlykke Erling Christensen - Langeskov
Slettegaarden Jørgen Larsen, Søborg
Spangebæk Gunnar Holmegaard, Akkerup
Spangbo Alfred M. Jensen - Thisted
Sokken Alfred  Nielsen - Hillerød
Spangbo Alfred M. Jensen - Thisted
Spangebæk Gunnar Holmegaard - Akkerup
St. Elmue Vekselerer T. Lehn-Schröder - Faxe
Stensvangs Aage Kærgaard - Jullerup
Storm Otto Storm - Knarreborg
Strandby H. Nerving - Nykøbing F.
Strandgaard Kristian Jepsen - Esbjerg
Strømmens H. Maagaard Thøgersen
Stybegaarden Købmand Alfred Jacobsen - Saxkøbing
Sulsted Karen Torp - Hjallerup
Sundøre Fru V. Kiellerup - Rungsted
Sussi Sigrun Bjørn-Simonsen - Næstved
Sveels S. Jørgensen - Fredensborg
Svinninge Bagermester S. J. Kragh - Svinninge
Søllerup Kai Vang, Søllerup - Herfølge
Sølvsten Børge Sølvsten, Tvingstrup
Sønderbro Snedkermester Chr. Troelsen - Vejle
Søstjernen Harry V. Pedersen - Ubby
Søvig Lokomotivfører Viggo Hansen - Nyborg
Tansbjerg Haakon Husted - Sønderborg
Tartan Arne Jensen - Korup
Theis Arkitekt Poul Theis Westermann
Tjørnelund Helge Christiansen - Aabenraa
Tohoo H. Deichmann - Ans by
Tranekær Leif Hermann - Tranekær
Tørvehaven Dressør Sv.A. Svendsen - Odense
Udsigten Skovfoged N. Givskov - Viemose
Urkleven Johan G. Christoffersen - Vejle
Vagn Dyrlæge Vagn Hansen, Uggerslev
Vallensbæk Fabrikant K. E. Sandberg, København V
Veranen Ove Finnemann - Høng
Vestenskov Købmand J. H. Nielsen - Vestenskov St.
Vestermarken Peter Vestermark - Bork
Vestklit - 1. ejer Søndergaard Christiansen - Ringkøbing
Vestklit - 2. ejer Egon K. Sørensen - Tjele
Vilslev Flemming Vilslev Knudsen 
Vodroffshøj Grosserer Robert Petersen
Voigt H. Voigt Pedersen - Skårup
Vorrehøj Flemming Jensen - Hirtshals
Aabrinken Amtsfuldmægtig S. Rasmussen, Varde
Aamosen Ingelise, Ann & Laust Houmølle
Wanja Direktør J. K. Andersen - Snekkersten
Yobbo Helge & Tove  Knudsen - Aarslev